Покась Віталій Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Файл:Покась Віталій Петрович.jpg
Покась Віталій Петрович

Віталій Петрович Покась (*27 липня 1957 - 27 жовтня 2017) — український фахівець у галузі природничо-географічної освіти. Професор. Почесний Академік АН ВШ України з 2007 р.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в м. Городище Черкаської обл. У 1984 р. закінчив Київський державний педагогічний інститут ім. О. М. Горького за фахом «вчитель географії та біології середньої школи». З 1984 р. працював директором студентського містечка педінституту. У 1992 р. призначений начальником управління дошкільних та інтернатних закладів Міністерства освіти України. У 1999 р. обраний деканом природничо-географічного факультету НПУ ім. М. П. Драгоманова. З 2004 р. — професор кафедри теорії та історії педагогіки, директор Інституту природничо-географічної освіти та екології НПУ ім. М. П. Драгоманова.

Автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць, серед них — «Становлення та розвиток інтернатних закладів освіти в Україні (1917—2000). Монографія» (2005); «Педагогічне управління професійним самовизначенням учнівської молоді. Методичний посібник» (2001, у співавторстві); «Біоетика. Навчальний посібник для загальноосвітніх закладів різних типів» (2006, у співавторстві); «Етика та психологія спілкування. Навчальний посібник для загальноосвітніх закладів різних типів» (2006, у співавторстві).

Брав активну участь у розробці Національних програм «Освіта» («Україна XXI століття»), «Діти України», Державної програми «Вчитель», ряду законопроектів, державних стандартів вищої освіти. Працює у складі спеціалізованої вченої ради з захисту кандидатських дисертацій. Член вченої ради НПУ ім. М. П. Драгоманова, голова вченої ради Інституту прородничо-географіної освіти та екології. За трудові досягнення нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, почесними знаками «Відмінник освіти України» (1996), «Петро Могила» (2007), «К. Д. Ушинський» (2007), подяками Київського міського голови (2001, 2004). У 2005 р. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

''''Сімейний стан.' Одружений. Дружина — Покась Лілія Антонівна. Викладач в університеті імені М. П. Драгоманова. Має доньку Юлію.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Академія наук вищої школи України. 1992—2010. Довідник