Покемон (серія відеоігор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Покемон (серія ігор)
English Pokémon logo.svg
Офіційний міжнародний логотип серії
Жанр jRPG
тамагочі, рольовий бойовик, головоломка)
Розробник Game Freak
Creatures Inc.
Видавці Nintendo
Платформи Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance, Nintendo DS, Nintendo 3DS, мобільний телефон, iOS, Nintendo 64, Nintendo GameCube, Nintendo Wii
Перша гра Pokémon Red і Green / 27 лютого 1996
Остання гра Pokemon Black 2 і White 2(на теперішній час)[1][2]
Офіційний сайт

«Поке́мон» («Pokémon») — це серія ігор, розроблена студіями Game Freak і Creatures Inc. та видана Nintendo, як частина франчайзингу «Покемон». Перша гра вийшла в Японії на консолі Game Boy від Nintendo 27 лютого 1996 року і називалася Pokémon Red і Green (на західному варіанті Pokémon Red і Blue[3]). Основна серія ігор була виповнена в жанрі jRPG, але спін-оффи могли бути різних жанрів: рольові ігри, головоломки і тамагочі. Це одна з найбільш продажних ігор у світі.

Популярність[ред.ред. код]

Серія ігор є однією з найбільш продажних у світі (на момент липня 2010 року було продано понад 200 мільйонів екземплярів). Серія ввійшла до Книги рекордів Гіннеса як «Найуспішніша серія RPG всіх часів»[4].

IGN помістив серію на 17-е місце в списку з 25 найкращих серій ігор всіх часів, заявивши, що «геймплей дуже хороший, механіка гри затягує і рольові ігри цієї серії на портативних консолях заслуговують того, щоб бути в колекції будь-якого геймера»[5]. GamesRadar помістив серію на перше місце в списку найкращих серій ігор Nintendo, не розроблених Nintendo власноруч.

Покоління[ред.ред. код]

Всі ігри діляться на покоління. В кожному кількість видів покемонів збільшується, вони мають новий вигляд, нові властивості та характеристики, нові еволюції. На сьогоднішній час відомо п'ять поколінь. Його франчайзинг почався з Pokemon Black і White, випущеного в Японії 18 вересня 2010 року (в Америці, Європі та Австралії в березні 2011 року).

Перше покоління[ред.ред. код]

Хронолігія основної серії ігор «Покемон»
1998 Pokémon Red і Blue
1999 Pokémon Yellow
2000 Pokémon Gold і Silver
2001 Pokémon Crystal
2003 Pokémon Ruby і Sapphire
2004 Pokémon FireRed і LeafGreen
2005 Pokémon Emerald
2007 Pokémon Diamond і Pearl
2009 Pokémon Platinum
2010 Pokémon HeartGold і SoulSilver
2011 Pokémon Black і White
2012 Pokémon Black 2 і White 2

Оригінальна гра «Покемон» — це японська рольова гра (jRPG) з елементами стратегії, розроблена Сатосі Тадзірі для консолі Game Boy. Серія ігор почалася з випуском двох консольних ігор Pokémon Red і Green для Game Boy в Японії в 1996 році. В грі був 151 покемон, а події відбувалися у вигаданому регіоні Канто. Ця гра стала широко популярною і було вирішено розширити гру Blue версією для міжнародного релізу (Green версія ніколи не була випущена за межами Японії[6]). Pokémon Red і Blue вийшла в США 30 вересня 1998 року.

Коли по мотивам гри було створене аніме на світ з'явився Pokémon Yellow, що являє собою Red і Blue, але більш наближений до аніме. Через велику популярність попередніх ігор Nintendo випустив гру Pokémon Stadium для гральної консолі Nintendo 64, де гравцю потрібно брати участь в битвах за певними правилами, вибравши команду покемонів (всього в грі 42 види з відомих на той момент 151); є також можливість переносити покемонів з ігор для Game Boy, щоб грати за них на Nintendo 64. Трохи пізніше з'явився Pokémon Stadium 2 (відома в країнах Заходу як Pokémon Stadium), де, на відміну від попередньої версії гри, було 151 вид покемонів. Також до першого покоління входять такі ігри як: Pokémon Pinball, адаптація Pokémon Trading Card Game для Game Boy Color, фото-тренажер Pokémon Snap, Tetris Attack, Pokémon Puzzle League для Nintendo 64 та Nintendo Space World

Друге покоління[ред.ред. код]

Друге покоління відеоігор почалося з виходом Pokémon Gold і Silver для консолі Game Boy Color. Розширений ремейк Pokémon Crystal був випущений пізніше. В це покоління додали 100 нових видів покемонів (від Чікоріти до Селебі). Отже, всього було 251 вид покемонів. В грі було представлено багато нововведень, які фігурували також в майбутніх іграх серії, наприклад, зміна дня і ночі (згідно з реальним часом), можливість розводити покемонів, покращений інтерфейс і модернізована система інвентаризації, новий регіон Джото, можливість вибрати стать головного героя, а також Покегір — апарат, що поєднує функції мобільного телефону, календаря, карти і радіоприймача. Дія Gold і Silver відбувається в регіоні Джото, також є можливість відвідати Канто. Після виходу Gold і Silver світ побачив продовження Pokémon Stadium — Pokémon Stadium 2 (в Японії відома як Pokémon Stadium GS), в ній були всі покемони з Gold і Silver, а також Pokémon Crystal — розширеної і доповненої версія Gold і Silver[7]. У Crystal вперше з'явилася анімація покемонів під час боїв, можливість грати за персонажа-дівчинку, а також Вежа Битв, де можна взяти участь в боях за певними правилами.

До другого покоління серії ігор включають також: Pokémon Puzzle Challenge для Game Boy Color, Hey You, Pikachu! для Nintendo 64 та кілька міні-ігор для Nintendo е-Reader.

Pokémon mini була портативною консольною грою, випущеною в грудні 2001 року в Японії (2002 рік в Європі та Північній Америці)

Третє покоління[ред.ред. код]

Перші ігри третього покоління вийшли 21 грудня 2002 року — Pokémon Ruby і Sapphire (для консолі Game Boy Advance). Події тепер проходять в регіоні Хоен, який знаходиться далеко від Канто і Джото. Нововведення в грі: було введено 135 нових покемонів (від Треско до Деоксіса) (всього тепер було 386 видів), можливість вирощувати ягоди, конкурси покемонів, битви два на два. Ремейк гри Pokémon Ruby і Sapphire вийшов у квітні 2005 року і називався Pokemon Emerald. Її основними відмінностями були трохи розширена сюжетна лінія, анімація покемонів як в Crystal (з цього моменту вона стала стандартом серії), а також нова локація — Край Битв, де проходять бої за особливими правилами в семи різних дисциплінах. У березні 2004 року для приставки Nintendo GameCube була розроблена Pokémon Colosseum — перша японська рольова гра по світу «Покемона» на стаціонарній консолі. Незабаром почалися продажі Pokémon Box Ruby & Sapphire, яка грою не була, але з її допомогою можна було зберігати покемонів, спійманих в іграх для Game Boy Advance, на карті пам'яті від GameCube. У цьому ж році вийшли Pokémon FireRed і LeafGreen, ремейки перших ігор серії Pokémon Red і Pokémon Blue. У ремейку з'явилися нові локації — Острови Севії, а також вперше в серії з'явилася підтримка багатокористувацької гри по бездротовому протоколу за допомогою Game Boy Advance Wireless Adapter[8]. Після виходу Emerald світ побачив Pokémon XD: Gale of Darkness, який був продовження Colosseum.

Інші ігри цього покоління: Pokémon Pinball: Ruby & Sapphire для Game Boy Advance, Pokémon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team and Red Rescue Team для Game Boy Advance та Nintendo DS, Pokémon Dash, Pokémon Trozei!, Pokémon Ranger для Nintendo DS, Pokémon Channel для Nintendo GameCube.

Четверте покоління[ред.ред. код]

Четверте покоління почалося в 2006 році з виходом гри Pokemon Diamond і Pearl для Nintendo DS. Згодом ця гра була випущена в Північній Америці 22 квітня 2007 року та в Австралії 21 червня 2007 року. Гру побачили у Великобританії та Європі 27 липня 2007 року[9]. В ній була вперше впроваджена тривимірна графіка, з'явилась можливість битися і обмінюватися покемонами через Інтернет. Події тепер проходили в новій області Сінно. Також було представлено 107 нових видів покемонів, в результаті чого число видів покемонів зросло до 493[10]. У червні цього ж року з'явилася перша гра по «Покемонах» на Nintendo Wii: Pokémon Battle Revolution, що є ідейним продовжувачем Pokémon Stadium і Pokémon Stadium 2. У квітні 2008 року з'явилася гра My Pokémon Ranch для WiiWare, вона була схожа на Box, тільки для ігор четвертого покоління. У березні 2009 року вийшов Pokémon Platinum, поліпшена версія Diamond і Pearl. У ній з'явилися нові міні-ігри, локації, а також Край Битв, подібний до того, що в Emerald. У 2010 році вийшли Pokémon HeartGold і SoulSilver — ремейки ігор другого покоління, Gold і Silver, для Nintendo DS. У комплекті з HeartGold і SoulSilver продавався Покеволкер — крокомір, що дозволяє завантажувати туди покемонів. Чим більше кроків нарахує крокомір, тим більше досвіду отримує покемон, який завантажений у нього[11].

Спін-оффи четвертого покоління: Pokémon Ranger: Shadows of Almia і Pokémon Ranger: Guardian Signs, Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of Time і Explorers of Darkness, Explorers of Sky для Nintendo DS, Super Smash Bros. Brawl для Wii

П'яте покоління[ред.ред. код]

Бій між покемонами в грі Pokémon Black и White

Перші ігри п'ятого покоління були випущені 18 вересня 2010 для Nintendo 3DS — Pokémon Black і White. В Європі гру побачили 4 березня 2011 року, 6 березня 2011 року в Північній та Латинській Америці. Серед основних нововведень можна відзначити: 153 нових вида покемонів (від Віктіні до Ґенесект), отримавши загалом 649 видів покемонів, зміну пір року, бої троє на троє. Дія ігор п'ятого покоління відбувається в регіоні Юнова, заснованому, на відміну від попередніх регіонів, не на Японії, а на землях навколо Нью-Йорка (США)[12][13].

Інші ігри п'ятого покоління: Rumble Blast для Nintendo 3DS, кросовер Pokémon + Nobunaga's Ambitio (під назвою міжнародного рівня Pokémon Conquest).

Також Дзюн'їті Масуда оголосила про початок виробництва продовження Pokemon Black & White, під назвою «Pokemon Black 2 і White 2» для Nintendo DS і Nintendo 3DS. Японська дата релізу буде в червні 2012 року, а в Америці і в Європі восени 2012 року. Грі буде доступна для Nintendo DS і Nintendo 3DS (останній без 3D-додатків)[14][15].


Примітки[ред.ред. код]

 1. Pokemon Black and White 2 announced, hits Japanese DSes this June. Joystiq. 2012-02-25. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 2. Pokémon Black 2, Pokémon White 2 Coming This Summer. Kotaku. 2012-02-25. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 3. Staff (Листопад 1999 року). What's the Deal with Pokémon?. Electronic Gaming Monthly (124). с. 216. 
 4. Clodfelter, Tim (17 квітня 2008 року). Record Book Focused on the Gamers. Winston-Salem Journal. с. 1. 
 5. The News & Features Team (2006-12-04). The Top 25 Videogame Franchises. IGN. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 6. «Pokémon Green Info on GameFAQs» gamefaqs.com'.' 23 лютого 2007.
 7. Томас, Лукас М. (2010-04-09). The Pokemon Retrospective. IGN. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 8. Томас, Лукас М. (2010-04-09). The Pokemon Retrospective. IGN. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 9. «New Pokémon to Make Diamond-and-Pearl-Studded Debut»
 10. Томас, Лукас М. (9 кввітня 2010 року). The Pokemon Retrospective. IGN. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 11. Томас, Лукас М. (2010-04-09). The Pokemon Retrospective. IGN. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 12. ДеВрие, Джек (2011-03-05). Pokemon Black Review. IGN. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 13. Ивата спрашивает: Pokémon Black Version и Pokémon White Version. 2011-03-16. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 14. Pokemon Black and White 2 announced, hits Japanese DSes this June. Joystiq. 2012-02-25. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 15. Pokémon Black 2, Pokémon White 2 Coming This Summer. Kotaku. 2012-02-25. Архів оригіналу за 2013-07-23. 

Посилання[ред.ред. код]