Покровська церква (Ужгород)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Покровська церква

Покровська церква — православний храм-пам'ятник у місті Ужгород зведений на честь російських військових, що загинули у Першій світовій війні. Єдиний храм-пам'ятник у країнах колишнього СНД на честь воїнів, що загинули у Першій світовій.

Історія храму[ред. | ред. код]

Ужгородська православна община виникла у 1921 році. У 1926 община вирішила звести цей храм. У середині 1930-х кількість членів конфесії досягла 220 осіб. Її священиком був ієромонах Олексій.

В проектуванні храму брав участь російський емігрант, інженер-будівник Талалаєв. Проект виконано у шатровому стилі московського храмобудівництва за образом церкви Вознесіння у селі Коломенському під Москвою.

Будівництво було доручене протоієрею Всеволоду Коломацькому, що вже мав досвід храмобудівництва. Церква була зведена за 8,5 місяців 1930 року.

Храм діяв у часи угорської окупації 1938—1944 років та частково у радянський період. У середині 1950-х років церкву перетворили на склад, а у 1979 році — у Музей атеїзму (закритий 1990 року). Сьогодні церква функціонує у складі УПЦ МП.

Джерела[ред. | ред. код]