Поле Бродмана 22

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Поле Бродмана 22
Brodmann Cytoarchitectonics 22.png
Поле 22 (помаранчевим)
Human temporal lobe areas.png
Вінцевий розтин мозку людини. BA22 показане жовтим.
Ідентифікатори
NeuroNames 1017
NeuroLex ID birnlex_1753
FMA 68619[1]
Анатомічна термінологія

Поле Бродмана 22 - одна з визначених Корбініаном Бродманом цитоархітектонічних ділянок головного мозку, яка бере участь в обробці слухових імпульсів.

У людини[ред. | ред. код]

Лівостороннє поле 22 допомагає з генерацією та розумінням окремих слів. На правій стороні мозку, поле 22 допомагає розрізняти висоту тону й його  інтенсивність, що необхідно для сприйняття мелодії і ритму. Дослідники вважають, що ця частина мозку активізується при обробці мови.

Цей район також відомий як верхнє скроневе поле 22, воно віднесено до підроздів цитоархітектонічно визначеної скроневої ділянки кори головного мозку. У людини це приблизно відповідає латеральній і каудальній двом третинам верхньої скроневої звивини. Поле обмежене рострально темпороплярним полем 38 (Н), медіально  задньо-поперечним скроневим полем 42 (H), вентрокаудально — серединно-скроневим полем 21 і дорзокаудально супрамаргінальним полем 40 (H) і ангулярним полем 39 (H) (Бродман-1909).

У задній частині поля Бродмана 22 знаходиться зона Верніке (найчастіше тільки в лівій півкулі).

У мавп[ред. | ред. код]

Поле бродмана 22 — структурний підрозділ кори головного мозку мавпи, що визначено на основі цитоархітектоніки. Воно цитоархітектонічно гомологічно верхньому скроневому полю 22 людини (Бродман-1909). Відмінні особливості (Бродман-1905): порівняно із полем Бродмана 21(1909) кіркова товщина поля 22 більше; щільність клітин загалом зменшена і внутрішній зернистий шар (IV) навіть менш розвинений, з меншою кількістю клітин; не виявлена межа між внутрішнім пірамідальним шаром (V) і мультиформним шаром (VІ); як у полі 21гангліозні клітини шару V численні й примикають до кордону з шаром IV, але вони більш пухкі й більш пірамідальної форми; поліморфні клітини з мультиформного шару (VІ) поступово стають більш численними, він іде глибше і утвоює широкий підшар 6Б веретеноподібних клітин й наближається до межі кори з підкірковою білою речовиною.

Малюнки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Більш детальна інформація про поле 22 людини на braininfo
  • Більш детальна інформація про поле 22 мавпи на BrainInfo
  1. Foundational Model of Anatomy