Поле для гольфа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Складові поля для гольфа: 1 — стартовий майданчик (teeing ground), 2 — водна перешкода (water hazard), 3 — нерівний майданчик, область поза грою (rough), 4 — зона за майданчиком (out of bounds), 5 — піщана зона (sand bunker), 6 — водна перешкода (water hazard), 7 — гладке поле (fairway), 8 — грін (putting green), 9 — прапорець (flagstick), 10 — лунка (hole)

Поле для гольфа — спортивна споруда, призначена для гри в гольф. Являє собою обгороджену територію площею від декількох одиниць до декількох десятків гектарів, засіяну травою, підстриженою до висоти різного рівня на різних ділянках, і з можливою наявністю інших елементів (наприклад, дерева або невеликі водойми або піщані купи, службовці як перешкода).

На полі для гольфа розміщується, залежно від його типу, дев'ять або вісімнадцять спеціальних отворів для м'ячів — лунок, які пронумеровані й розміщені на полі в строго визначеному порядку. Поле для гольфа містить різні сектори, що виконують конкретну роль у грі (див. схему праворуч). Навколо поля для гольфа зазвичай передбачена доріжка для переміщення спеціальних візків для гольфа, на яких переміщаються гравці і співробітники.

За статистикою журналу Golf Digest у травні 2005 року у світі налічувалося близько 32 000 полів для гольфа, більшість з яких розташовані в Північній Америці. Вартість будівництва поля для гольфа в Європі становить, як правило, від 1,5 до 5,2 мільйона євро.

Бібліографія[ред. | ред. код]