Перейти до вмісту

Полленса

Координати: 39°52′38″ пн. ш. 3°00′59″ сх. д. / 39.877205° пн. ш. 3.016434° сх. д. / 39.877205; 3.016434
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Полленса
кат. Pollença[1]

Прапор Герб
Прапор Герб

Координати 39°52′38″ пн. ш. 3°00′59″ сх. д. / 39.877205° пн. ш. 3.016434° сх. д. / 39.877205; 3.016434

Країна  Іспанія
Адмінодиниця Мальорка
Межує з

сусідні нас. пункти
Алькудія, Sa Poblad, Campanetd, Escorcad ?
mayor of Pollensad Martí Xavier March i Cerdàd
Площа 151,65 км²
Висота центру 47 ± 1 м
Географічна зона Мальорка
Водойма Середземне море
Офіційна мова каталанська мова, іспанська мова (Мальорка)
Населення 17 279 осіб (2023)[2]
Катойконім кат. Pollencí
кат. pollencina
Часовий пояс UTC+1
Поштовий індекс 07460
Автомобільний код IB
GeoNames 6533963
OSM r347644  ·R
Офіційний сайт ajpollenca.net
Полленса. Карта розташування: Іспанія
Полленса
Полленса
Полленса (Іспанія)
Мапа

Полленса (кат. Pollença) — місто та муніципалітет у північній частині острова Майорка, Болеарські острова, розташоване поблизу мису Форментор і Алькудії. Місто лежить всередині острова, близько 6 кілометрів на захід від узбережжя та прибережного порту Порт-де-Полленса.

Історія

[ред. | ред. код]
Вузькі вулочки Полленси

Походження назви сучасної Полленси походить від назви римського поселення Pollentia, розкопані залишки якого лежать за кілька кілометрів, у сучасному муніципалітеті Алькудія.

Протягом усієї своєї історії Полленса була місцем значних військових протистоянь через своє важливе географічне положення. Від опору християнському завоюванню та експедиції короля Хайме I Арагонського до того, як воно стало останньою опорою короля Хайме III Майорки, ця територія стала свідком інтенсивних конфліктів.

Сучасне поселення було засноване в XIII столітті. Як і багато інших міст на Майорці. Полленса була збудована приблизно в 6 км від морського узбережжя з метою сховати місто від нападів піратів. Тим не менш, це не врятувало поселення від піратських нападів, зокрема від відомого нападу османського корсара Тургут-реїса у 1550 році, під час якого місцеві жителі Полленси виявили надзвичайну хоробрість. Подія відзначається щорічно 2 серпня.

Основні пам'ятки

[ред. | ред. код]

Більшість сучасних будинків були зведені в XVII та XVIII століттях, але більшість вулиць є дуже вузькими як спадщина попередньої середньовічної епохи. На центральній Головній площі (Plaça Major), є численні кафе під відкритим небом, а над нею домінує велика церква Esglèsia de Nostra Senyora dels Àngels (Богоматір Ангелів), яка була побудована тамплієрами в XIII столітті.

Однією з найвизначніших пам'яток міста є крутий під'йом з 365 сходів на північ від площі, що веде до каплиці на вершині пагорба, відомого як Кальварія. У Страсну п'ятницю тут відбувається найдраматичніший парад року. Спочатку на дорозі відбувається реконструкція Хресної дороги, відтак відбувається імітація розп'яття на вершині пагорба, після чого фігура Христа урочисто знімається з Хреста. Відбувається похмурий марш Тіла Христа містом, освітленим смолоскипами, на чолі з сотнями людей у плащах, масках і гостроверхих капелюхах у повній тиші, за винятком повільного удару в барабан.

У північній околиці міста зберігся камяний «римський міст». Точна дата його побудови невідома, хоча перші відомості про нього існують з XIV століття.

Найбільш відвідувані пам'ятки міста Полленса: площа Майор, площа Велла, Кан Льобера, монастир, сади Жанни Марч, Кальварія та Римський міст.

Пляжі

[ред. | ред. код]
  • Кала Фігуера
  • Кала Мурта
  • Кала Форментор
  • Кала Сант Вісенс (Кала Молінс, Кала Баркес, Кала Клара і Кала Карбо)
  • Кала Бокер
  • Пляж Порт-де-Полленса
  • Пляж Ленер
  • Пляж Кан Куарасса

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]