Полтавська глиняста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Полтавська глиняста
Poltava chicken breed male1.jpg
Півень полтавської породи
Походження
Країна Україна Україна
Характерні риси
Маса 3,2 (півень)
2,2 (курка)
Альтернативні назви Українська чорна (для чорної масті)

Полтавська глиняста — порода курей яєчно-м'ясного напрямку, що виведена в Україні у місті Полтава.

Історія[ред. | ред. код]

Порода була отримана в процесі схрещування місцевих курей з представниками породи орпінгтон, нью-гемпшир, віандот і деякими іншими десь у середині XIX століття. Вперше кури цієї породи були представлені громадськості у 1895 році на виставці сільського господарства в Полтаві. Порода офіційно зареєстрована у 1920 році. У 1949 році полтавські глинясті кури були завезені в Українську дослідну станцію по птахівництву (нині Інститут птахівництва УААН), де з 1951 року з цією птицею проводиться поглиблена селекційна робота в напрямі підвищення продуктивних і відтворювальних якостей, стійкості до хвороби Марека, типізації птиці за забарвленням пір'я. У 1985 році в СРСР, за офіційними даними, розводилось понад 700 тис. курей полтавської породи.

Опис[ред. | ред. код]

Курка полтавської породи

Голова у курочок має середні розміри. Вона вінчається гребенем, що нагадує троянду, однак, іноді зустрічаються екземпляри з листоподібними гребенем. Колір вушних мочок і сережок червоний в білу цятку, а очі — жовто-червоні. Розмір дзьоба, що має також жовтий колір, невеликий. Вінчає голова коротку міцну шию. Груди у представників полтавської глинястої породи округлі і міцні, а спина довга і широка. Прилягання крил до тіла дуже щільне. Між розвиненим хвостом і тулубом утворюється тупий кут.

Ноги зі злегка випираючими гомілками, середньої довжини і забарвлені в жовтий колір, розставлені вони досить широко. Пір'я у курей і півнів забарвлене у світло- або темно-коричневий колір. На кінчиках всіх махових пір'їн, як і на рульових, присутній чорний колір. Іноді трапляються кури, що мають чорне забарвлення.

Характеристика[ред. | ред. код]

Виводимість курчат становить 80-83 %. Через добре розвинений інстинкт насиджування, вік знесення першого яйця становить 140—150 днів. Маса півнів близько 3,2 кг, курей — 2,1 кг, Несучість досягає 160—217 яєць в рік, а зараз окремі рекордсмени показують несучість 290 яєць в рік.

Маса одного яйця коливається в межах від 55 до 58 г. Шкаралупа коричневого кольору, оскільки птахи цієї породи є носіями гена золотавості, що визначає і забарвлення пера. Дослідження яєць даної породи курей, що проводяться в 1982 році, показали чудову якість білка і значну товщину шкаралупи.

Вихід м'яса сягає 52 %, кісток — 10,7 %; м'ясо відрізняється приємним смаком і соковитістю за рахунок тонких жирових прошарків між м'язовими веретенами.

Птахи невибагливі, легко пристосовуються до умов розведення, володіють спокійним характером, однак курчата бояться холоду. Вживають в їжу як фураж, так і комбінований корм. Пристосовані і до статевого розведення і вирощування в оснащених клітинах різного типу, в тому числі до інкубаторів для штучного запліднення.

Посилання[ред. | ред. код]