Полтавський університет економіки і торгівлі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Полтавський університет економіки і торгівлі (ПУЕТ)
Логотип Полтавського університету економіки та торгівлі
49°35′41″ пн. ш. 34°32′34″ сх. д. / 49.59499999999999886° пн. ш. 34.54299999999999926° сх. д. / 49.59499999999999886; 34.54299999999999926Координати: 49°35′41″ пн. ш. 34°32′34″ сх. д. / 49.59499999999999886° пн. ш. 34.54299999999999926° сх. д. / 49.59499999999999886; 34.54299999999999926
Тип навчальний заклад
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Полтава
Гасло Разом до вершин професійної досконалості й життєвого успіху кожного!
Засновано 1961
Ректор Нестуля Олексій Олексійович
Адреса вулиця Коваля, 3, Полтава, Украина
Сайт puet.edu.ua

Полтавський університет економіки і торгівлі (ПУЕТ) (англ. Poltava University of Economics and Trade) — один з найбільших вищих навчальних закладів в Полтаві.

Історія[ред.ред. код]

Ректор Полтавського університету економіки і торгівлі

В 1961 році університет розпочав свою діяльність як навчально-консультаційний пункт, з 1968 — факультет, а з 1970 — філіал Львівського тоді торгово-економічного інституту.

У 1974 році була прийнята постанова Ради Міністрів СРСР, якою передбачалося створення Полтавського кооперативного інституту (ПКІ). Першим ректором став Діанич М. М. (1970—1987).

У 1991 році Центроспілка СРСР передала інститут у підпорядкування республіканській спілці споживчих товариств України. В наступному 1992 році голови правлінь Укоопспілки, Кримської республіканської споживспілки та 24 обласних спілок споживчих товариств України підписали договір про створення спільного вищого навчального закладу Полтавський кооперативний інститут (ПКІ). Було утворено керівний орган – Раду засновників Полтавського кооперативного інституту. Головною метою інститут визначив підготовку висококваліфікованих спеціалістів, здатних працювати на рівні міжнародних стандартів.

З цією метою з 1996 року в інституті запроваджено багатоступеневу підготовку спеціалістів на основі освітньо-кваліфікаційного рівня базової вищої освіти бакалавр за такими напрямами: економіка і підприємництво, менеджмент, торгівля, харчова технологія і інженерія.

Другим ректором став Дорохін В. О. (1987—2003).

На початку 90-х років інститут започаткував післядипломну освіти. З цією метою на базі Полтавського кооперативного інституту відкрито Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів. В 1997 році інститут отримав 3 рівень акредитації. Міністерство освіти і науки України впродовж 1998 році провело нострифікацію всіх спеціальності по новому переліку напрямів та спеціальності і видало інституту відповідні ліцензії та сертифікати.

21 травня 2001 року на базі Полтавського кооперативного інституту був створений Полтавський університет споживчої кооперації України (ПУСКУ).

В 2003 році ректором став Олексій Олексійович Нестуля.

В цей період університет почав стрімко розвиватися і зміцнювати свою репутацію. У цьому ж році відкрито нові спеціальності: економічна кібернетика, банківська справа, Соціальна інформатика. У 2006 — управління персоналом та економіка праці, в 2007 — готельно-ресторанна справа, у 2011 — документознавство та інформаційна діяльність.

2 липня 2009 року університет повторно пройшов акредитацію і йому було присвоєно 4 рівень. Підвищилася кількість ліцензовані обсяги набору студентів на всі спеціальності: денної — до 2700, заочної — до 6100.

В квітні 2010 року університет змінив назву на Полтавський університет економіки і торгівлі (ПУЕТ).

Згідно рейтингу Міністерства освіти і науки України за результатами діяльності у 2012 році ПУЕТ занесений в 10 найкращих економічних університетів країни із 304 вищих навчальних закладів України.

У 2013 році був відкритий Центр дистанційного навчання.

Місія університету[ред.ред. код]

РАЗОМ ДО ВЕРШИН ПРОФЕСІЙНОЇ ДОСКОНАЛОСТІ Й ЖИТТЄВОГО УСПІХУ КОЖНОГО!

Забезпечення розвитку потенціалу та можливостей самореалізації студентів і співробітників в процесі їх спільної освітньої, наукової, інноваційної та організаційної діяльності; підготовка визнаних в Україні та за її межами фахівців-професіоналів нового покоління – лідерів у сфері економіки, підприємництва, менеджменту, обслуговування, харчових та інформаційних технологій.

Стратегічна мета — забезпечення конкурентоспроможності університету на вітчизняному та європейському ринках освітніх послуг і праці.

Факультети та інститути[ред.ред. код]

 • Інститут економіки, управління та інформаційних технологій
 • Факультет товарознавства, торгівлі та маркетингу
 • Факультет харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу
 • Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів

Інститут економіки, управління та інформаційних технологій Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»(скорочено – ПУЕТ) утворений 1 вересня 2015 року шляхом об’єднання двох факультетів: факультету фінансів і обліку й факультету економіки та менеджменту, які мають власну багаторічну історію.

Освітні програми та спеціалізації, за якими готують  фахівців в Інституті:

за ступенем бакалавра

Спеціальність Спеціалізація / освітня програма
Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Документознавство та інформаційна діяльність
Менеджмент інформаційних ресурсів
Філологія Філологія (германські мови та література (переклад включно) освітня програма Переклад (англійська, німецька мови)
Право Право
Економіка Економічна кібернетика
Бізнес-аналітика
Економіка підприємства
Управління персоналом та економіка праці
Міжнародні економічні відносини Міжнародні економічні відносини
Міжнародний бізнес
Облік і оподаткування Облік і аудит
Фінанси, банківська справа та страхування Фінанси і кредит
Фінанси, банківська справа та страхування
Менеджмент Менеджмент
Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність Електронна комерція
Комп’ютерні науки Комп’ютерні науки

за ступенем магістра

Спеціальність Спеціалізація / освітня програма
Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Документознавство та інформаційна діяльність
Право Право
Економіка Економічна кібернетика
Економіка підприємства
Управління персоналом та економіка праці
Міжнародні економічні відносини Міжнародні економічні відносини
Облік і оподаткування Облік і аудит
Фінанси, банківська справа та страхування Фінанси і кредит
Банківська справа
Менеджмент Менеджмент
Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Бізнес-адміністрування
Публічне управління та адміністрування Місцеве самоврядування
Комп’ютерні науки Комп’ютерні науки

Факультет товарознавства, торгівлі та маркетингу (в минулому – товарознавчо-комерційний факультет) – один із найстаріших факультетів, із якого будувався університет. Свою історію факультет розпочав з 1972 р. Спеціальності факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ефективно інтегруються з європейською та світовою системами освіти.

Освітні програми, за якими готують  фахівців на факультеті:

за ступенем бакалавра

Спеціальність Спеціалізація / освітня програма
Маркетинг Маркетинг
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність Товарознавство і торговельне підприємництво (Товарознавство і комерційна діяльність)
Товарознавство і торговельне підприємництво (Товарознавство та експертиза в митній справі)
Біотехнології та біоінженерія Біотехнологія

за ступенем магістра

Спеціальність Спеціалізація / освітня програма
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність Товарознавство і комерційна діяльність
Товарознавство та експертиза в митній справі
Маркетинг Маркетинг

Факультет харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу (в минулому технологічний факультет) Полтавського університету економіки і торгівлі створений у 1974 р. Більше 40 років факультет випускає фахівців у сфері виробництва nа обслуговування.

Освітні програми, за якими готують фахівців на факультеті:

за ступенем бакалавра

Спеціальність Спеціалізація / освітня програма
Харчові технології Харчові технології та інженерія
Готельно-ресторанна справа Готельно-ресторанна справа
Туризм Туризм

за ступенем магістра

Спеціальність Спеціалізація / освітня програма
Харчові технології Технології в ресторанному господарстві
Технології зберігання, консервування та переробки плодів і овочів
Технології зберігання, консервування та переробки м’яса
Готельно-ресторанна справа Готельно-ресторанна справа
Курортна справа
Туризм Туризм
Освітні, педагогічні науки Педагогіка вищої школи

Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів (МІПК) є підрозділом університету. МІПК здійснює підвищення кваліфікації кадрів на договірній основі з фізичними та юридичними особами всіх форм власності. Інститут має сучасну навчальну базу. У реалізації освітніх програм широко використовуються новітні інтерактивні та комп’ютерні технології навчання. 

Гуртожитки[ред.ред. код]

Спортивний комплекс ПУЕТ

 Значна частина студентів приїхала навчатися в ПУЕТ з різних областей України та понад 20 країн світу. Тому наш університет піклується про всіх студентів і дає можливість поселитися в одному зі своїх гуртожитків.

Студентське містечко Полтавського університету економіки і торгівлі налічує 4 гуртожитки, в яких проживає понад 2 000 студентів та аспірантів.

Студентське містечко – це комплекс 9-поверхових гуртожитків, які знаходяться за адресою: м.Полтава, вул.Коваля 3а, вул.Коваля Студентські гуртожитки ПУЕТ облаштовані для проживання іногородніх та іноземних студентів на період навчання в університеті. Полтавські студенти із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови відсутності в них іншого місця проживання, мають можливість також поселитися в гуртожитку на період навчання в університеті.

Управління студентським містечком здійснюється його дирекцією спільно з органами студентського самоврядування за сприянням адміністрації університету. Кожного року в гуртожитках проводяться конкурси «На найкращу кімнату».

Ректорат, профком університету постійно піклуються про побут студентів, що проживають у гуртожитках студентського містечка. У приміщенні гуртожитку працюють медичний пункт, стоматологічний кабінет. В усіх кімнатах гуртожитків є доступ до мережі Інтернет.

Гуртожитки обладнані сучасною технікою та належними житлово-побутовими умовами проживання, що сприяє навчальній, науковій та творчій діяльності студентів,  постійно оновлюються приміщення, проводиться заміна сантехнічного, електротехнічного обладнання, проводиться реконструкція душових приміщень. Всі гуртожитки забезпечені холодною і гарячою водою.

На території студмістечка розташований спортивний комплекс «Олімп», баскетбольний майданчик, футбольне поле, відкритий тренажерний майданчик, що дає можливість студентам у вільний час займатися спортом.

До послуг студентства працює кафе «Юність», в якому пропонують смачні страви.

Інформацію щодо поселення до гуртожитку та наявності вільних місць можна дізнатися у заступника декана з виховної роботи того інституту/факультету, до якого абітурієнт був зарахований як студент. Саме заступник декана надає довідку про те, що особа, яка є студентом університету має право на поселення до гуртожитку.

Міжнародне співробітництво[ред.ред. код]

Міжнародне співробітництво ПУЕТ

ПУЕТ співпрацює за договорами, укладеними з 82 зарубіжними навчальними закладами із 30 країн світу:

Азербайджанська Республіка (4), Арабська Республіка Єгипет (1), Грецька Республіка (1), Грузія (2), Китайська Народна Республіка (2), Королівство Марокко (1), Королівство Нідерландів (2), Латвійська Республіка (3), Литовська Республіка (1), Монголія (1), Португальська Республіка (1), Республіка Білорусь (4), Республіка Болгарія (2), Республіка Вірменія (1), Республіка Казахстан (3), Республіка Киргизстан (1), Республіка Кіпр (1), Республіка Молдова (4), Республіка Польща (5), Республіка Таджикистан (7), Республіка Узбекистан (1), Російська Федерація (19), Румунія (1), Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії (2), Сполучені Штати Америки (3), Турецька Республіка (1), Федеративна Республіка Німеччина (4), Французька Республіка (1), Чеська Республіка (1), Чорногорія (1).

Активна позиція університету щодо проходження міжнародних стажувань:

Азербайджан: Бакинський слов’янський університет, готельно-ресторанні комплекси (м. Баку)

Бельгія: Вища школа провінції Ено Кондорсе (м. Сен-Гілен), Готельна школа Ліцею технічної освіти провінції Ено (м. Сен-Гілен)

Греція: Технологічний освітній інститут Центральної Македонії Серрес, готельно-ресторанні комплекси

Китай: Аньхойський університет (м. Аньхой)

Німеччина: готельно-ресторанні комплекси в рамках програми ZAV 2 — Hotel & Restaurant, Інститут мов (м. Кассель)

Польща: Краківська Академія імені А.Ф. Моджевського, Академія готельного бізнесу та громадського харчування в Познані, ресторан “Beverly Hills” (м. Познань), готельно-ресторанний комплекс “Villa Sandra” (м. Боліславов), готельно-ресторанний комплекс "The Wasowo Palace" (м. Восово)

США: літня програма стажування Work & Travel USA

Туреччина: мережа готелів“Papillon Group Hotels” (Белек), “Gloria Hotels” (Белек), “Ela Quality Resort Hotel” (Белек), “Calista Luxury Resort” (Белек), “Cornelia Diamond Golf Resort & Spa” (Белек), “Concorde de Luxe Resort” (Белек)

Чорногорія: Готельно-освітній центр Чорногорії (м. Будва), Готель “Splendid Hotel” (м. Будва)

Навчання за програмою «Подвійний диплом» дозволяє студентам одночасно отримати два дипломи: українського державного зразка Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) та європейського зразка одного із запропонованих вищих навчальних закладів:

 • спільна магістерська програма за спеціальностями «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» з Академією готельного бізнесу та громадського харчування в Познані (Польща).
 • спільна магістерська програма за спеціальністю «Бізнес Адміністрування» з Університетом Нікосії (Кіпр).
 • спільна магістерська програма за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» з Вищою школою менеджменту інформаційних систем (Латвія).
 • спільна бакалаврська та магістерська програми за спеціальностями «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та «Міжнародна економіка» з Університетом Овернь-1 (Франція).

Студенти беруть активну участь у стипендіальних регіональних, національних і міжнародних програмах. 

Університет сьогодні[ред.ред. код]

Полтавський університет економіки і торгівлі (2017 рік)
 • В університеті вчаться студенти із самих різних країн: України, Азербайджану, Молдови, Туркменистану, Туреччини, Китаю, Нігерії, Індії
 • 4 студентських гуртожитки в яких живе близько 2150 студентів
 • Спортивний комплекс «Олімп» (тренажерний зал, зал для фітнесу, зал для занять боротьбою та боксом)
 • Власне футбольне поле
 • Майданчик для стрітболу
 • Фонд бібліотеки нараховує більше 400 тис. друкованих і 15 тис. електронних книг
 • Більше 2000 комп'ютерів з доступом в Інтернет
 • Безкоштовне покриття Wi-Fi на території університету
 • Студія звукозаписи
 • Студія танців
 • Студія театрального мистецтва
 • Клуб «Лідер»
 • Школа КВК

Абітурієнту[ред.ред. код]

Студентська рада ПУЕТ

Для отримання більш детальної інформації щодо порядку та умов вступу до Полтавського університету економіки і торгівлі, а саме: з приводу вибору предметів ЗНО для вступу, отримання консультацій щодо створення власного електронного кабінету, подання документів до ВНЗ, ознайомлення із графіком проведення вступної кампанії можна – звертатися за телефонами: +380532502562; +380662251237, +380671542643.

Перелік документів, які необхідно подавати до університету для вступу на навчання:

 •  Заява
 • Документ про попередню освіту (атестат із додатком або диплом молодшого спеціаліста / бакалавра / спеціаліста / магістра)
 • 4 фотокартки
 • Копія паспорта (1, 2 та 11 сторінки) або ID паспорта
 • Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера
 • Копія шлюбного свідоцтва (у разі розбіжності у прізвищах у документах)
 • Документи, що дають право на пільги

Разом із копіями документів пред’являються їх оригінали.

Терміни подання документів для вступу 2017

Етапи вступної кампанії Заочна форма навчання
вступники на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста
Початок прийому заяв та документів 13 березня 2017 року
Закінчення прийому заяв та документів 15 березня 2017 року
Строки проведення вступних випробувань 16-18 березня 2017 року
Термін оприлюднення рейтингового списку вступників 19 березня 2017 року
Термін зарахування вступників 20 березня 2017 року

на 1 курс (зі скороченим строком навчання)

на 2, 3 курс (з нормативним строком навчання)

Етапи вступної кампанії Денна форма навчання
вступники на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста
Початок прийому заяв та документів 12 липня 2017 року
Закінчення прийому заяв та документів о 18:00 годині 24 липня 2017 року
Строки проведення вступних випробувань 25 – 31 липня 2017 року
Термін оприлюднення рейтингового списку вступників 01 серпня 2017 року
Термін зарахування вступників не пізніше 30 вересня 2017 року

на 1 курс (зі скороченим строком навчання)

на 2, 3 курс (з нормативним строком навчання) 

Етапи вступної кампанії Денна форма навчання
вступники на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста
Початок прийому заяв та документів 26 липня 2017 року 30 жовтня 2017 року
Закінчення прийому заяв та документів 18 серпня 2017 року 01 листопада 2017 року
Строки проведення вступних випробувань 19-23 серпня 2017 року з 02 по 03 листопада 2017 року
Термін оприлюднення рейтингового списку вступників 25 серпня 2017 року 04 листопада 2017 року
Термін зарахування вступників не пізніше 30 вересня 2017 року 06 листопада 2017 року

Посилання[ред.ред. код]