Польський футбольний союз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Польський футбольний союз
Логотип асоціації
Заснована 1919
Вступ в ФІФА 1923
Вступ в УЄФА 1955
Веб-сайт pzpn.pl
Президент Збігнев Бонек

Польський Футбольний Союз (ПЗПН) (пол. Polski Związek Piłki Nożnej, PZPN) — Національна спортивна асоціація, з юридичною особою, що діє на території Польської Республіки . З 1923 року член ФІФА (допуску до першого післявоєнного конгресу в Женеві), а також від 2 березня 1955 року УЄФА (прийняття на з'їзді в Брно).

Історія[ред. | ред. код]

Футбольна асоціація була заснована на 20 і 21 грудня 1919 року в Варшаві (в Кракові була створена асоціація польської футбольної асоціації діючи в рамках Футбольної асоціації Австрії, яка часто призводить до плутанини) за участю делегатів з 31 клубів (через відсутність записів PZPN ніколи не показував , що це були за клуби).

Потім був розроблений і затверджений статут, авторами якими стали Джозеф Лустгартен, Джон Полакевіш і Ян Вейценхоф . Першим президентом став Едвард Сетнаровскі.

Місцем розташування Союзу був Краків (він перебував там з 22 грудня 1919 по 14 січня 1928 року).

Крім того, під час цих установчих зборів, оголосили правила польського чемпіонату, Національної збірної з футболу (в 1920 році) і створення територіальних кордонів району та спілки, створення оргкомітетів: Краків, Львів, Лодзь, Варшава та Познань.

4 лютого 1951 на підставі резолюції, прийнятої Генеральною Асамблеєю Футбольної асоціації Польщі у Варшаві, Союзу розпустився і був призначений до футбольної секції як Головний комітет по фізичній культурі. Рішення про розпуск не був самостійним рішенням Футбольної асоціації, або політичним рішенням влади.

SPN GKKF офіційно замінив Футбольний Союз в будь-якій діяльності, пов'язаної з польським футболом.

9 грудня 1956 року відбулося відродження Польської Футбольної Асоціації.

Навесні 1998 року президент ФФП Маріан Дзюровіч розпочав конфлікт з начальником фізичної культури і туризму Яцеком Дебскі, який зажадав, щоб влада поважала управління SSTA. Союз не згоден з ним. 25 травня 1998 року обласний суд у Варшаві прийняв рішення про призначення довіреної особи. В результаті був висунутий категоричний ультиматум ФІФА і УЄФА, погрожуючи винятком польського футболу від участі в міжнародних асоціаціях.

В результаті суспензії вiд 20 лютого 1999 року відбувся позачерговий з'їзд делегатів Асоціації польського футболу, який вирішив, що відбудуться вибори, на яких будуть обрані нові члени влади Асоціації . Вибори провели 28 червня 1999 г. З чотирьох кандидатів: Бонека (пішов у відставку після початку зустрічі) , Дзюровіча (повідомлення про вихід) і Лісткевича таємним голосуванням обрано останнього кандидата.

Події в 2007 році[ред. | ред. код]

У зв'язку з корупційним скандалом в польському футболі 19 січня 2007 року тогочасний міністр спорту Томаш Ліпєц призупинив існуючі органи Союзу для обрання нової влади ФФП [9]. Куратор взяв на себе повноваження виборних органів, а саме Президента, Президії, Ради і делегатів Асамблеї. ФІФА і УЄФА оголосили, що вони "не визнають встановлення куратором міністра спорту Томаш Ліпєц в польській футбольній асоціації".

"Введення куратора польської футбольної асоціації можуть призвести до санкцій проти польської асоціації , що призведе до призупинення участі в будь-яких міжнародних змаганнях "

20 січня нинішній віце-президент факультету Міжнародної футбольної асоціації Річард Чарнецкі, як другий кандидат оголосив, що він візьме участь в позачергових виборах виборах.

21 січня про участь в тих же виборах оголосив депутат Роман Косецький.

24 січня Комісар PZPN призначив дату проведення позачергових Загальних зборів делегатів, в ході яких повинні бути обрані нові влади ФФП [14].

31 січня Гжегож Лято оголосив про свою участь в майбутніх виборах глави Союзу.

1 лютого 2007 року Анджей Руско пішов з поста куратора польської футбольної асоціації. На цій посаді він був замінений Мрціном Войцішаком. До відставки Анджея Руско перенесли дату проведення позачергових Загальних зборів делегатів - з 2 березня на 11 березня.

Події в 2008 році[ред. | ред. код]

29 вересня 2008 був назначений куратор Роберт Завлоцкі. 10 жовтня 2008 року в зв'язку з загрозою виключення польських команд з міжнародних змагань і можливістю проведення в Польщі Євро-2012, арбітражний суд по спорту в Олімпійському комітеті скасував тимчасового доглядача Польського Футбольного Союзу.

Євро-2012[ред. | ред. код]

У 2007 році УЄФА прийняв рішення довірити Польщі і Україні, організацію Євро-2012 . Назву в Польщі турнір дістав таку : UEFA EURO 2012 - Poland.

Польща почала роботу 1 червня 2009 року. Президентом асоціації на той час був Гжегож Лято.

На Євро-2012 матчі в Польщі прийняли Варшава, Познань, Вроцлав та Гданськ. В Україні - Київ, Донецьк, Львів, Харків.

Євро-2012 для Польщі мало дуже велике значення, оскільки після проведення цього турніру Польський Футбольний Союз став більш відомим, а Польський футбол досягнув доволі високого рівня. Завдяки вдалому проведенню Євро-2012 Польща та Україна здобули велику славу, як "футбольні країни".

Посилання і примітки[ред. | ред. код]