Польсько-український кордон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Польсько-український кордон під горою Велика Равка у Бещадах

Польсько-український кордон — кордон між Україною та Польщею, що існує формально з моменту набуття незалежності України від Радянського Союзу, тобто від 24 серпня 1991. До 1991 року нинішній польсько-український кордон був частиною польсько-радянського кордону й мав ідентичне розташування. Довжина кордону становить 535 км[1].

Польсько-український кордон є також зовнішнім кордоном Європейського Союзу.

Розташування кордону[ред.ред. код]

Кордон з Україною простягається від Ужоцького перевалу, по долині Сян на схід від Лютовіска Устриків Долішніх, перетинає долину річки Стривігор, Перемишльські ворота, в районі Крилова досягає річки Буг, а потім проходить вздовж Бугу на Собібур. Відділяє польські Підкарпатське та Люблінське воєводства на заході від українських Закарпатської, Львівської та Волинської областей на сході.

Польща Воєводства, які межують з Україною:

Україна Області України, які межують з Польщею:

Пункти перетину кордону[ред.ред. код]

На польсько-українському кордоні знаходиться 12 пунктів перетину кордону — 6 автодорожніх і 6 залізничних. Планується створення ще чотирьох пунктів перетину кордону.


Автодорожні[ред.ред. код]

  1. Ягодин — Дорохуськ
  2. Устилуг — Зосін
  3. Угринів — Долгобичув
  4. Рава-Руська — Гребенне
  5. Краковець — Корчова
  6. Шегині — Медика
  7. Смільниця — Кросьцєнко
  8. Грушів — Будомнєж


Залізничні[ред.ред. код]

Рух через кордон[ред.ред. код]

Аналіз руху на польсько-українському кордоні протягом 1990-х років дозволяє зауважити певне зниження подорожей польських громадян в Україну, і збільшення подорожей українських громадян до Польщі. Наприклад, в 1995 році найбільший пункт перетину у Медиці перетнуло 3,4 млн чоловік. З цього числа у Польщу в'їхало 1,5 млн іноземців і 100 тисяч поляків, а виїхало з Польщі 1,7 мільйонів іноземців, і 100 тисяч поляків. Подібні співвідношення спостерігалися і на інших пунктах перетину[2].

В 1996 році українсько-польський кордон перетнули 10,6 млн осіб, що було на 10,4 % більше ніж у 1995 і на 60 % більше, ніж у 1996[3]. На початку 2000-х років польсько-український кордон перетинали до вісімнадцяти мільйонів осіб і до шести мільйонів транспортних засобів. Останніми роками в середньому українсько-польський кордон перетинають п'ятнадцять мільйонів осіб і більш ніж чотири мільйони транспортних засобів.[4]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]