Полігнот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Полігнот (грец. Πολύγνωτος) — давньогрецький живописець 5 століття до н. е. Уродженець острова Тасоса, учень свого батька Аглаофона, також художника.

Близько 462 до н. е. на запрошення Кімона Полігнот прибув до Афін, де йому разом з іншими живописцями було доручено розпис стін Стоа Пікіле, а також храмів Діоскурів і Тесея. У першій з названих будівель Полігнот зобразив битву афінян з лакедемонянами, бій Тесея з амазонками, руйнування Трої і Марафонську битву. Найбільшою популярністю користувалися картини, написані Полігнотом в Лесхі, у Дельфах, що зображали взяття Трої, відплиття греків з-під цього міста та відвідування Одіссеєм підземного царства.

Фігури на картинах Полігнота були виконані нарисом і пофарбовані лише кількома фарбами, що виділялися на кольоровому тлі стін. Незважаючи на повну відсутність в них моделювання людського тіла і перспективи, вони являли собою в історії живопису значний крок вперед, оскільки, за переказами, в них помічалися ритмічність композиції, благородство форм і виразність — якості, які були відсутніми в творах архаїчного періоду.

Література[ред.ред. код]

  • Brunn, «Geschichte der griechisch. K ü nstler» (Штутг., 1859);
  • Jahn, «Die Gem ä lde des Polygnotos in der Lesche zu Delphi» (Киль);
  • Gebhard, «Die Komposition der Gem ä lde des Polygnot in der Lesche zu Delphi» (Геттинген, 1872); * * Lenormant, «M é moires sur les peintures de Polygnote dans la Lesche de Delphes» (П., 1864).
  • А. Н. Андреев Мастера живописи. М. 2011. 808 с.

Джерела[ред.ред. код]