Поліклініка без черг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Поліклініка без черг» — це система контролю та управління потоком пацієнтів.

Сервіс передбачає комплексне використання IT-інструментів: введення електронної черги у закладі, онлайн-запис на консультації та прийоми, логістична взаємодія лікарів, спеціалістів, діагностичних центрів та лабораторій між собою задля комфорту пацієнта. А її модульна структура має можливість подальшої модернізації та інтеграції системи з іншими системами, зокрема МІС (медичними інформаційними системами). Була створена у травні 2016 року і стала першою системою, що винесла на порядок денний питання про ліквідацію черг в медичних закладах України. Ідея була підтримана Міністерством охорони здоров’я України.

На відміну від інших систем, «Поліклініка без черг» відрізняється простим та зрозумілим інтерфейсом. Велику роль в цьому зіграла активна взаємодія з прогресивними головними лікарями України, які допомагали тестувати систему та інтегрувати важливі оновлення.

Станом на березень 2020 року системою було здійснено понад 11,3 млн записів на прийом, зареєстровано 17630 лікарів та 2,9 млн пацієнтів у 18 регіонах України.

У 2020 році в системі «Поліклініка без черг» також почала діяти функція онлайн-консультації. Тобто, лікарі, зареєстровані в системі, можуть дистанційно надавати медичні послуги пацієнтам, а також взаємодіяти з колегами для отримання експертної думки у складних випадках.

Крім того, у 2020 році «Поліклініка без черг» стала одним із важливих модулів нової медичної інформаційної системи EvoMIS. Модуль онлайн-запису «Поліклініка без черг» дозволяє користувачам нової МІС управляти пацієнтопотоком, оптимізувати завантаження фахівців, та позбутися черг.

«Поліклініка без черг» бере участь у медичній реформі, яку проводить Міністерство охорони здоров'я. І частина медичних закладів підключена до eHealth через систему «Поліклініка без черг».

Історія

 • Ідея створення медичної системи «Поліклініка без черг» виникла у травні 2016 року. Ідеологом став Андрій Заяць, очолив проект Артур Верба.
 • У липні 2016 року сервіс увійшов до п'ятірки найкращих стартапів конкурсу Kyiv Smart City та 1991 Open Data Incubator – перший в Україні некомерційний інкубатор, який допомагає перетворити тонни відкритих даних на реальні стартапи.
 • 14 вересня 2016 року відбувся перший запуск системи на базі Київського міського дитячого діагностичного центру. Це стало можливим завдяки спільним поглядам на розвиток сучасної медицини команди «Поліклініки без черг» та головного лікаря Андрія Семиволоса, що згодом брав активну участь в тестуванні та впровадженні нового фунціоналу.
 • У 2017 році «Поліклініка без черг» взяла активну учать у медреформі та почала працювати з центральним компонентом (eHealth).
 • У липні 2018 року кількість пацієнтів у системі досягла 1000000[1].
 • Станом на березень 2020 року системою було здійснено понад 11,3 млн записів на прийом, зареєстровано 17630 лікарів та 2,9 млн пацієнтів у 18 регіонах України.
 • У квітні 2020 року в системі «Поліклініка без черг» почала діяти функція онлайн-консультації.

Команда

Команда «Поліклінки без черг» складається з інженерів, менеджерів техпідтримки, впровадження та маркетингу. А щоб підготувати всі необхідні інструменти для медичних установ, до створення функціоналу системи долучаються головні лікарі успішних медичних закладів України. Програму досі адаптують.[2]

Посилання


 1. "Поліклініка без черг": скільки пацієнтів уже скористалися системою. 24 Канал. Процитовано 2018-12-19. 
 2. «Поліклініка без черг» у Житомирі - izhytomyryanyn.com. izhytomyryanyn.com (uk). Процитовано 2020-09-22. 

ЗМІ

 1. Запис до лікаря онлайн: як запрацювало нововведення в українських лікарнях
 2. ТСН: В Україні з’явилися медичні заклади, де потрапити до лікаря можна через смартфон
 3. Медицина без очередей
 4. «Поликлиника без очередей» для одесских детей
 5. "Поліклініка без черг": скільки пацієнтів уже скористалися системою
 6. https://medprosvita.com.ua/e-health/ Не звинувачуйте – працюйте! Про е-health в Україні
 7. Уляна Супрун про сервіс «Поліклініка без черг»
 8. Как попасть в одесскую поликлинику без очереди: тестируем систему и расспрашиваем ее создателей
 9. Як зареєструвати вторинну і третинну ланку в eHealth: покрокова інструкція
 10. Медпросвіта: Лікарі можуть консультувати пацієнтів онлайн. Детально