Полінезійці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Полінезійці — група споріднених народів, що населяють острови Полінезії в Тихому океані. Мови відносяться до полінезійської групи австронезійской мовної сім'ї. Расовий тип - змішаний, в зовнішності полінезійців проглядаються риси монголоїдної і меншою мірою австралоїдної рас. Загальна чисельність - 1 млн 120 тис. осіб.

«Полінезійський трикутник» який приблизно визначає територію Полінезії

Окремі народи[ред.ред. код]

Природні умови[ред.ред. код]

Полінезія розташована в субекваторіальному, тропічному, субтропічному і меншою мірою в помірному поясах. Температура цілий рік тримається на одному рівні, від 24 до 29 градусів Цельсія. Опадів багато - до 2000 мм на рік. Нерідкі шторми, тайфуни.

Тваринний і рослинний світ Полінезії сильно відрізняється від континентального і характерний своєю ендемічністю. Різноманітні вічнозелені рослини: араукарії, рододендрон и, кротони, акації, фікус и, бамбук , панданус, хлібне дерево. Сухопутний тваринний світ бідний, на островах зовсім немає хижаків і отруйних змій. Зате дуже багаті прибережні води.

Південь Французької Полінезії (острови Тубуаї) та Піткерн розташовані в зоні вологих субтропіків. Може бути трохи холодно, температура опускається часом до 18 ° С. А Нова Зеландія знаходиться в помірному кліматичному поясі і частково в субтропічному, тут холодніше, клімат її ближче до англійської.

Галерея[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Етнологія Це незавершена стаття з етнології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.