Пол Брегг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пол Брегг
Paul Bragg.jpg
Ім'я при народженні Пол Чаппіус Брег
Псевдо англ. Paul Chappius Bragg
Народився 6 лютого 1895(1895-02-06)
Індіана, США
Помер 7 грудня 1976(1976-12-07) (81 рік)
Маямі, США
·Причина: серцевий напад
Громадянство Flag of the United States.svg США
Національність американець
Діяльність дієтолог
Галузь Голод, Натуропатія і Альтернативна медицина
Відомий завдяки ініціатор руху за здорове харчування
Заклад MetLife[d] і Лос-Анджелес таймс
Magnum opus The Miracle of Fastingd
Діти (3) Патрисія
Сторінка в Інтернеті bragg.com

Пол Брегг (англ. Paul Chappius Bragg; *6 лютого 1895 — †7 грудня 1976) — американський дієтолог, діяч альтернативної медицини, ініціатор руху за здорове харчування. Розробник оригінальних технік дихання, голодування і дієти.

Очищення організму[ред. | ред. код]

Організм очищається від токсинів голодуванням[ред. | ред. код]

Пол Брегг відводив велику роль оздоровчому голодуванню у своїй системі. Він говорив, що для очищення організму від продуктів розпаду і всяких токсинів, що в ньому накопичуються, треба проводити добове голодування щотижня і 7 – 10 діб один раз в три місяця. Голодування дає можливість уникнути самоотруєння організму шкідливими речовинами, що накопичуються. Джерелом таких речовин є неправильне харчування, нечиста вода і повітря, ліки. Він говорив про нормальні строки життя: «Я вірю, що кожній людині призначено прожити не менше 120 років». Таємниця міцного здоров'я, на думку Пол Брегга, криється у внутрішньому очищенні і відновленні з допомогою натуральної їжі та інших принципів, таких як чисте повітря, голодування, фізичні вправи, відпочинок. Пол Брегг рекомендує людям слідувати цьому життєвому курсу здоров'я. Тоді кожен день принесе радість, щастя, задоволення від здорового довгого і енергійного життя.

На думку Брегга, раціональне голодування є найбільшим відкриттям сучасної людини, з допомогою якого він отримав можливість омолоджувати себе фізично, розумово, духовно. Завдяки голодуванню людина зберігає свої життєві сили. Роль життєвої сили, за Бреггом, є в забезпеченні видалення з організму токсинів, котрі утворилися в процесі переробки їжі.

Рекомендації Брегга для раціонального харчування[ред. | ред. код]

Повітря, питна вода, всякі синтетичні харчові добавки отруюють людину у великих і малих містах. Щоб цього уникати, треба харчуватися їжею, близькою до натуральних продуктів, старатися уникати хімічно оброблених продуктів. Він говорить, що за 24 – 36 годин голодування щотижня можна уникнути більшості токсинів. А якщо можливо, провести голодування 7 – 10 діб, котре добре очистить організм. Брегг був обережний, він рекомендував проводити голодування під наглядом людини, яка успішно проводить голодування.

Сіль — це не їжа[ред. | ред. код]

Він вважав, що промислова сіль є небезпечним продуктом для організму. Сіль не переварюється, не засвоюється організмом. Вона не має харчової цінності та вітамінів, є шкідлива і може нашкодити ниркам, жовчному і сечовому міхуру, серцю, кровоносним судинам, може бути отрутою для серця. Сіль вживають за звичкою, деякі народи не вживають солі. Брегг вважає, що солі вистачає в овочах, вона може задовольнити нормальні потреби організму. За висновком учених, організму потрібно солі від 0,5 до 1 г в день, така доза може бути засвоєна організмом. Вивести зайву сіль з організму можна з допомогою голодування 24 — 36 годин щонеділі. Брегг не вживав сіль.

Звільнитися від шкідливих звичок[ред. | ред. код]

Брегг навчав голодувати, щоб укріпити життєві сили для подолання слабості, нестачі сил, котрі починаються із-за шкідливих звичок. Зменшення енергії веде до уповільнення діяльності всієї системи виділення: кишечника, нирок, шкіри, легень. У цих органів не вистачає енергії для функціонування на повну потужність, і токсини не виводяться повністю з організму, накопичуються, приносять шкоду. Токсини впливають на нервову систему, в результаті людина страждає від болі. 99 % хворих страждають із-за неправильного, неприродного харчування. Брегг говорить: «Голодування ставить організм у такі умови, коли вся його життєва сила використовується для очищення і оздоровлення».

Правильна реакція крові[ред. | ред. код]

За висновком Брегга, кров людини повинна мати лужну реакцію. У більшості людей кров має кислотну реакцію (ацидоз). Ацидоз є наслідком отруєння організму. Брегг рекомендує для нейтралізації кислотності провести голодування 3 – 4 доби, після цього переключитися на лужну дієту, і уникати харчових продуктів з кислою реакцією. До продуктів з лужною реакцією належать свіжі овочі і фрукти, салати із зеленню. 60% раціону людини повинно складатися із фруктів і овочів, сирих і приготовлених. Перед всяким прийомом їжі треба їсти салат із сирих овочів і свіжі фрукти. Кислу реакцію дають такі продукти: цукор, вуглеводи, кава, чай, алкоголь, вироби з борошна, м'ясо, риба. Білок, котрий людина потребує, вона можете отримувати з горіхами, насінням. Ацидоз веде до підвищеного тиску крові. Брегг радить не допускати ацидоз.

Апоптоз і автофагія[ред. | ред. код]

Ці процеси в клітинах підтверджують спосіб очищення організму голодуванням на клітинному рівні. Голодування для очищення організму науково обґрунтоване.

Процес очищення організму від старих, хворих клітин пояснює науково явище апоптоз. При голодуванні стара клітина розпадається на частини, а інша сусідня стара клітина ділиться на дві молоді, одна з них займає вільне місце. Так через деякий час вся маса клітин поступово заміняється на молоді. При цьому багато невикористаних частин клітин залишається, їх треба використовувати поступово. Виведення невикористаних частин клітин відбувається через автофагію. Це є поїдання клітиною своїх залишків, яке запускається одноденним голодуванням організму.

Крім Пол Брегга інші люди рекомендують оздоровлюватися голодуванням. Порфирій Іванов рекомендує для очищення організму від токсинів проводити сухе голодування 42 години щотижня і шість діб декілька раз на рік.

Книга Пола Брегга - "The Miracle of Fasting"