Помпей Трог

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Помпей Трог
Народився 1 століття до н. е.
Везон-ла-Ромен
Помер не пізніше 1 століття
Громадянство Стародавній Рим
Ім'я при народженні Gnaeus Pompeius Trogus
Діяльність письменник, історик, політик
Посада давньоримський сенатор[d]

Гней Помпей Трог (частіше Помпей Трог) — давньоримський історик галльського походження, що жив у I-му столітті н. е.

Життєпис[ред.ред. код]

Точних данних щодо його життя немає. Він походив з галльського племені воконцієв, що мешкало у південній Галлії. Дід його під час війни із Серторієм (80-72 роки до н. е.) отримав від Гнея Помпея права римського громадянина. Звідси ім'я Помпей. Батько Трога служив під головуванням Юлія Цезаря, завідував листами та посольствами, а також печаткою. Саме Гнея Помпея-батько був легатом Цезаря до Амбіорига.

Якихось данних щодо політичної діяльності Трога немає. Був молодшим сучасником Тіта Лівія. Напевне він жив у Римі. тут він займався складанням різних творів, перекладом вже існуючих.

На жаль, немає відомостей щодо дати й міста смерті Помпея Трога.

Творчість[ред.ред. код]

Відоме декілька творів Трога, втім найголовнішим є «Філіппова історія» у 44-х книгах. Вона до нас не дійшла, лише у скороченому вигляді, що зробив історик Юстин. Головною темою — це Македонська монархія, яку він оспівує. У своїй історії Трог негативно відноситься до Риму, звеличує при цьому Македонію. У творі Помпея Трога багато географічних та етнографічних описів, інших роздумів, зокрема про щастя, кари за злочини, погіршення моралі.

Твори Помпея Трога[ред.ред. код]

  • Про тварин
  • Пилипова історія

Джерела[ред.ред. код]

  • John C. Yardley, Waldemar Heckel: Justin: Epitome of the Philippic History of Pompeius Trogus. Vol. I, Books 11-12: Alexander the Great. Oxford 1997 (siehe vor allem die dortige Einleitung).

Посилання[ред.ред. код]

Гней Помпей Трог(фр.)