Помпоній Басс (консул 211)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Помпоній Басс
лат. Pomponius Bassus
Народився 2 століття
Помер 221
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Посада консул і давньоримський сенатор[d]
Батько Gaius Pomponius Bassus Terentianusd
У шлюбі з Аннія Фаустіна
Діти Pomponia Ummidiad і Тиберій Помпоній Басс

Помпоній Бас (лат. Pomponius Bassus; 175—221) — римський сенатор, який діяв під час правління імператорів Септимія Севера, Каракалли та Гети.

Біографія

[ред. | ред. код]

Батьком Помпонія Басса, ймовірно, був Гай Помпоній Басс Теренціан (бл. 155-після 193), який служив суфектконсулом близько 193 року; ім'я його матері невідоме.

Басс був консулом у 211 році. Між 212 і 217 роками він служив легатом у Нижній або Верхній Мезії і, можливо, римським намісником Місії.

Десь між 216 і 218 роками він одружився з багатою Аннією Аврелією Фаустиною, правнучкою Марка Аврелія і Фаустини Молодшої. Після одруження вони переїхали до великого маєтку Фаустини в Пісідії. Їхній шлюб був щасливим. У маєтку є написи, що засвідчують як їхній шлюб, так і спільне володіння маєтком. Фаустина народила Бассу щонайменше двох дітей: дочку на ім'я Помпонія Уммідія (народилася 219 р.) і сина Тиберія Помпонія Басса (народився 220 р.).

До червня 221 року імператора Елагабала привабили чарівність, краса та імператорське походження Фаустини. Елагабал наказав сенату стратити Басса під якимось легковажним приводом, щоб заволодіти нею. Після страти Басса Елагабал заборонив Фаустині оплакувати його.

У липні 221 року Елагабал узяв Фаустину як свою третю дружину, але до кінця року розлучився з нею.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Descriptive catalogue of a cabinet of Roman imperial large-brass medals By William Henry Smyth 1834
  • The Cities and Bishoprics of Phrygia: Being an Essay of the Local History of Phrygia from the Earliest Times to the Turkish Conquest Volume One, Part One — By William M. Ramsay 2004
  • http://www.ancientlibrary.com/smith-bio/0482.html