Пономарьов Ілля Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ilya Ponomarev, 2012 Horasis Global Russia Business Meeting crop.jpg

Ілля Володимирович Пономарьов (нар. 6 серпня 1975(19750806), Москва, РРФСР) — російський політичний діяч, підприємець у галузі високих технологій. Депутат Державної думи Росії 5-го і 6-го (повноваження припинені достроково) скликань, член фракції «Справедлива Росія», член Ради Лівого фронту, голова опікунської ради Інституту інноваційного розвитку.

20 березня 2014 року, під час голосування в Державній Думі Росії щодо ратифікації Договору про анексію Криму виявився єдиним із 450 депутатів, що проголосував проти анексії[1]. Мотивував свій вчинок тим, що Україна, відмовившись від ядерної зброї, дотрималась свого слова, а Росія, анексувавши Крим — ні.

Політична позиція[ред.ред. код]

Заявив, що докторська дисертація Жириновського являє собою «80-сторінковий конспект художньо-публіцистичних творів самого Жириновського». Додав, що при захисті в МДУ в 1998 році половина ради ВАК на знак протесту покинула свої місця в залі. А ті, хто залишився, — отримали хабара[2]. 18 лютого 2013 року Пономарьов направив запит генпрокурору Росії Юрію Чайці, в якому просив перевірити законність захисту дисертації лідером ЛДПР. Слідчий комітет Росії почав перевірку законності присудження Жириновському докторського звання[3].

Переслідування в Росії[ред.ред. код]

В серпні 2014 був змушений покинути Росію, з 2015 року перебуває у США. В РФ проти Іллі Пономарьова було порушено кримінальну справу, в квітні 2015 Держдума Росії позбавила Іллю Пономарьова депутатської недоторканості[4]. 16 жовтня 2015 Держдума Росії дала згоду на арешт Іллі Пономарьова, обвинуваченого в пособництві у розтраті фонду «Сколково»[5].

10 червня 2016 Держдума Росії своїм рішенням достроково позбавила Пономарьова повноважень депутата[6].

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]