Попелиця вишнева

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вишнева попелиця
Chkhorna vyshneva popelycya.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Паранеоптера (Paraneoptera)
Ряд: Напівтвердокрилі (Hemiptera)
Підряд: Sternorrhyncha
Надродина: Попелиці (Aphidoidea)
Родина: Справжні попелиці (Aphididae)
Рід: Myzus
Вид: Вишнева попелиця
Біноміальна назва
Myzus cerasi
Fabricius, 1775
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Myzus cerasi
EOL logo.svg EOL: 3689766
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 93721

Вишнева попелиця (Myzus cerasi) — дрібні комахи, чорного кольру розміром 1-2 мм, живляться рослинним соком, тим самим уповільнюючи ріст пагонів. Живуть на листках вишнень та черешень, приносячи їм шкоду.

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Альтернативний текст
Колонія попелиць

Зимує в стадії яєць, відкладених біля основи плодових бруньок. Вишнева попелиця — дводомний вид, основна кормова рослина — черешня, а вторинна — підмаренник. Личинки відроджуються з яєць у фенофазу розпускання плодових бруньок. У період масового цвітіння черешні в колоніях попелиці відроджуються самиці-засновниці, які дають початок новим колоніям. Попелиця заселяє лише молоде листя. За сприятливих погодних умов, по закінченні цвітіння, чисельність попелиці зростає, і щільність заселення нею листя обліковували за третім балом. У колоніях попелиці, починаючи з третього покоління, разом із безкрилими самицями розвиваються крилаті мігранти, які перелітають на вторинні рослини. На підмареннику розвивається кілька поколінь безкрилих особин. У третій декаді вересня — жовтні в популяції відроджуються крилаті самці та самиці, які реемігрують на рослину-господаря, де завершують життєвий цикл відкладенням зимуючих яєць.

Шкідливість[ред. | ред. код]

Альтернативний текст
Пошкоджене попелицею листя черешні

Пошкоджує черешню й вишню. Внаслідок життєдіяльності забруднює їхнє листя й приріст липкими екскрементами та личинковими шкурками. За високої щільності популяції, якій сприяють помірно тепла та волога погода, попелиця заселяла плоди. Пошкоджене листя зморщується, чорніє й всихає, пагони відстають у рості, викривляються. За період вегетації розвивається 10-14 поколінь.

Див. також[ред. | ред. код]