Попередня корекція помилок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Пряма або попередня корекція помилок (англ. Forward Error Correction, FEC або англ. channel coding) — техніка, метод надлишкового завадостійкого канального кодування/декодування, що дозволяє виправляти помилки під час однократного передавання даних та не потребує зворотної передачі. Застосовується для виправлення збоїв і помилок шляхом введення в дані надлишкової службової інформації, за допомогою якої може бути відновлено початковий зміст пакету. На практиці широко застосовується в комп'ютерних та різноманітних телекомунікаційних мережах, наприклад, у модемах за допомогою комунікаційних протоколів. Коди для виправлення помилок потребують введення більшої надлишковості, ніж коди лише для виявлення помилок.

Піонером в розробці завадостійкого кодування в 1940-х став американський вчений Річард Геммінг. В 1950 він винайшов код, який було названо його ім'ям.

В супутниковому телебаченні під час передачі цифрового сигналу, наприклад, з FEC 7/8, в одиницю часу буде передаватись 8 біт інформації: 7 біт корисної і 1 контрольний біт.[1]

На практиці в DVB-S використовується всього 5 видів:

  • 1/2
  • 2/3
  • 3/4 (найчастіше)
  • 5/6
  • 7/8

При інших рівних умовах — чим більше FEC — тим більша завадостійкість трансляції даного телевізійного каналу і більша швидкість потоку необхідна для його трансляції (при незмінній роздільності зображення), що може впливати на вартість трансляції. Чим більше FEC (при однакових потужності передавача, дальності до супутника та діаграми направленості) — тим менший діаметр супутникової антени забезпечує стійкий прийом сигналу даного телевізійного каналу при несприятливих погодних умовах, наприклад, під час дощу.

Виноски[ред.ред. код]

  1. Understanding Digital Television: An Introduction to Dvb Systems With … — Lars-Ingemar Lundström — Google Книги

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]