Поперси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Етикетки на поперсах

Поперси — сленгова назва групи хімічних речовин, алкілнітритів, які використовують для вдихання тобто інгаляційним шляхом.[1]. Зазвичай для цього використовують: амілнітрит, бутилнітрит, ізобутилнітрит[2]. Амілнітрит має довгу історію безпечного застосування в медичній практиці для лікування стенокардії, а також використовувався як протиотрута при отруєнні ціанідом[3][4].

В наш час поперси найчастіше використовують для підсилення сексуального задоволення[1][2][5].

Історія[ред. | ред. код]

Сер Томас Лодер Брунтон (14 березня 1844 — 16 вересня 1916), шотландський лікар, використовував амілнітрит для лікування стенокардії. Натхненний работами попередників Артура Гемгі та Бенджаміна Вард Ричардсона, Томас Брунтон в своїй клініці почав застосовувати амілнітрит для лікування стенокардії. Він припускав, що амілнітрит здатен зменшити больові відчуття та дискомфорт від них, через вплив на коронарні артерії пацієнтів. Безпосереднє вдихування концентрованого амілнітриту та інших алкілнітритів сприяє розслабленню гладкої мускулатури навколо кровоносних судин тіла. Як результат, знижується тиск, а до судин надходить більша кількість крові, що зумовлює пришвидшену роботу серця. Окрім того, легкі алкілнітрити сприяють формуванню метгемоглобіну, який поєднуючись з ціанідом формує нетоксичний ціанідметгемоглобін[6]. До сьогодні існують комплекти протиотрути від ціаніду з використанням амілнітриту. Серед них такий популярний, як «Комплект Протиотрути Ціаніду Тейлора Фармакеутикела»[7].

З 1937 року до 1960 амілнітрит був рецептурним лікарським засобом. Але в 1960 році Управління контролю за якістю продуктів та ліків скасувало цю вимогу, через безпечність препарату. Однак, в 1969 році було поновлено відпуск амілнітриту в аптеках за рецептом. Причина — часте використання препарату не за призначенням.[1]. Інші алкілнітрити були заборонені в США у 1988 році. Закон містить виняток для комерційного використання алкілнітритів. Мається на увазі виробництво з будь-якою комерційною метою, крім виробництва споживчих товарів, що містять змінені алкілнітрити і які призначені для вдиху або іншого способу потрапляння в людський організм для ейфорійних або фізичних ефектів.[8]. Деякі виробники з того часу змінили формули свого продукту для дотримання вимог цього закону. Головною складовою змінених формул препаратів є незаборонений циклогексилнітрит. Виробники продають їх як очисники для відеоголовок або кімнатні ароматизатори.

Назва Poppers проходить від амілнітриту, який виробляли на початку XX століття у США в маленьких скляних ампулах. Під час відкривання ампули було чути специфічний звук «поп».[9]. Сьогодні в секс-шопах та через Інтернет-магазини під загальною назвою «поперс» продають безліч препаратів. І кожен з них має свою власну назву — RUSH, Locker Room, Liquid Gold, «Booster», «BOOT CAMP AROMA» тощо. Існує величезна кількість назв. Однак, як правило, продавець не несе відповідальність за їхню якість та можливі побічні ефекти при використанні[2][5][10][11].

Ефекти[ред. | ред. код]

Пляшечки з поперсом

Вдих нітритів розслабляє гладенькі м'язи по всьому тілу, враховуючи внутрішній сфінктер заднього проходу та м'язи вагіни.[12] Як результат, відбувається зниження тиску, судини наповнюються більшою кількістю крові, зумовлюючи легшу та швидшу роботу серця. Як наслідок миттєвого пришвидшення кровотоку (у здорової людини) — посилюються тактильні відчуття, легке запаморочення, відчуття задоволення і блаженства та деякі інші відчуття. Це триває зазвичай 3—10 хвилин.[13]

Алкілнітрити часто використовують як клубний наркотик або під час сексу для збільшення насолоди[10]. Запаморочення, ейфорія та інші загострені відчуття внаслідок пришвидшеного сердцебиття, зазвичай сприймають як посилення сексуального потягу і бажання[10]. Водночас, розслаблення сфінктера заднього проходу та вагіни сприяє безболісному проникненню. Досить часто фіксувалися повідомлення, що поперси посилюють і продовжують оргазм[2].

Використання[ред. | ред. код]

Вплив на організм та побічна дія[ред. | ред. код]

В даний час є дані, що поперси можуть бути шкідливими для здоров'я[16][17].

При нерегулярному використанні[ред. | ред. код]

 • Дослідження показують, що поєднання поперсів з віагрою може викликати значне зниження артеріального тиску та напади стенокардії під час статевого акту, які можуть спричинити гострий інфаркт міокарда та навіть смерть[18][19].
 • Поперси у чоловіків зі слабкою ерекцією можуть викликати тимчасові порушення, що унеможливлює здійснення статевого акту[2][20].
 • Поперси можуть значно збільшити очний тиск та викликати гострий напад глаукоми[21][22].
 • Поперси можуть стати причиною отруєння нітратами, якщо випити рідину і викликати метгемаглобінемію, яка проявляється головним болем, ціанозом, задишкою, відчуттям втоми, а також порушенням свідомості (комою), що може стати причиною смерті[4][21][23].
 • При попаданні на шкіру поперси можуть спричинити хімічні опіки та контактний дерматит навколо рота і носа[2][24].
 • Широкомасштабними епідеміологічними дослідженнями було доведено, що використання поперсів збільшує практику небезпечних і травматичних видів сексуальної активності (анальний секс, риммінг, фістинг тощо) і підвищує ризик інфікування ВІЛ та іншими інфекційними хворобами через зниження пильності та обережності[25][26][27][28][29].

При довготривалому використанні[ред. | ред. код]

Поперси можуть викликати[30][16][17][31][32][33]:

Залежність від поперсів[ред. | ред. код]

 • Фізична залежність від поперсів — не виявлена.
 • Психологічна залежність від поперсів полягає в бажанні повторно використати в сексуальній практиці.

Легальність[ред. | ред. код]

Деякі держави заборонили продаж, імпорт та використання поперсів. У Франції продаж поперсів, що містять бутилнітрит, пентилнітрити, або їхні ізомери, заборонений з 1990 року на підставі небезпеки для споживачів[34]. В 2007 році уряд поширив заборону на всі алкілнітрити, які не належали до наркотиків[35]. Однак, після судових позовів від власників секс-шопів це рішення скасували, оскільки уряд не зумів довести доцільність загальної заборони. По суті, процитовані ризики, відносно рідких нещасних випадків, часто через неправильне використання, швидше виправдовують обов'язкові попередження на упаковці[36].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в г д е FRANK — Poppers
 2. Cyanide Poisoning
 3. а б http://www.medsafe.govt.nz/Profs/datasheet/a/Amylnitrateinh.htm/
 4. а б Poppers — Thesite.org
 5. Архівна копія. Архів оригіналу за 2006-11-11. Процитовано 2007-03-15. 
 6. Taylor Pharmaceutical Cyanide Antidote Kit | Emergency Medical Products
 7. Anti-Drug Abuse Act of 1988 (Public Law 1QO-690,section 2404) (15 U.S.C. 2d57a(e)(2)).
 8. HomoHealth — Poppers Архівовано 2007-03-15 у en:Wayback Machine.
 9. а б в г Volatile Nitrites: Drug Use and Dependence: Merck Manual Professional
 10. Inhalants — Drugs of Abuse and Related Topics — NIDA
 11. Архівна копія. Архів оригіналу за 2006-11-11. Процитовано 2007-03-15. 
 12. Complete Amyl Nitrite information from Drugs.com
 13. Drugscope — DrugSearch
 14. Cheng, L.; Goodwin, C. A.; Schully, M. F.; Kakkar, V. V.; Claeson, G. (1965). «The Effects of Nitroglycerin and Amyl Nitrite on Arteriolar and Venous Tone in the Human Forearm». Circulation 3 (2): 755
 15. а б Drugs: the real deal — Health News, Health & Families — The Independent
 16. а б All About Poppers
 17. Viagra Deaths In Younger Men With No Reported Heart Problems, Study Finds
 18. InteliHealth: Архівовано 2016-03-04 у en:Wayback Machine.
 19. E.M. Brecher, while stating that he personally found amyl nitrite sexually unrewarding, quoted a lady friend as follows: «For me, an orgasm is like a hippopotamus. But with amyl nitrite, it is like a whole herd of hippopotami.» E. M. Brecher and the Editors of Consumer Reports, Licit and Illicit Drugs (Little) 1972
 20. а б Forum on Mental Health and HIV: Chemical addictions and their effect on someone with HIV
 21. Facts about amyl nitrate & poppers — Facts on amyl nitrate & poppers
 22. Emergency Medicine: Principles and Practice. Harper & Collins, 2nd edition. 2008. pp. 42-51.
 23. The Acute Toxicity of Nitrite Inhalants
 24. Kennedy, Edward, U.S. Senate, Chair Committee on Labor and Human Resources. "REPORT of the Committee on Labor and Human Resources."Comprehensive Alcohol Abuse, Drug Abuse, and Mental Health Amendments of 1988. Section 4015. 1988.
 25. Romanelli F, Smith KM, Thornton, AC & Pomeroy C (2004) «Poppers: epidemiology and clinical management of inhaled nitrite abuse», Pharmacotherapy 2004 Jan; Vol. 24 (1), pp. 69-78
 26. Beral V, Bull D, Darby S, Weller I, Carne C, Beecham M & Jaffe H (1992) «Risk of Kaposi's sarcoma and sexual practices associated with faecal contact in homosexual or bisexual mens with AIDS», The Lancet (March 14, 1992) Vol. 339 (8794) pp. 632-5
 27. Schechter MT, Craib KJP, Gelmon KA, Montaner JSG, Le TN & O'Shaughnessy MV (1993) «HIV-1 and the aetiology of AIDS», The Lancet (March 13, 1993) vol (8846) pp. 658-9.
 28. Drumright L, Patterson T, Strathdee S, «Club Drugs as Causal Risk Factors for HIV Acquisition Among Men Who Have Sex with Men: A Review» Substance Use & Misuse Vol. 41,(10-12) 2006 , pp. 1551—1601.
 29. Помилка цитування: Неправильний виклик <ref>: для виносок ReferenceA не вказаний текст
 30. Effects of inhalant nitrites on VEGF expression: a feasible link to Kaposi's sarcoma?
 31. Correlates of Prevalent and Incident Kaposi' Sarcoma
 32. Ronald W. Wood, The Acute Toxicity of Nitrite Inhalants, in NIDA Research, Monograph 83.
 33. Détail d'un texte
 34. Détail d'un texte
 35. Conseil d'État, 10ème et 9ème sous-sections réunies, 15/05/2009, 312449, Publié au recueil Lebon | Legifrance

Посилання[ред. | ред. код]