Попопіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Попопіс
Popopis
Río Quinto.jpg
Річка Попосіс у місті Вілья-Мерседес (Сан-Луїс)
Витік Сьєрра-де-Сан-Луїс
висота, м 2214 м
Гирло Ріо-Саладо
Басейн Ла-Плата
Країни басейну Аргентина Аргентина
Площа басейну, км² 1500 км²[1]
Довжина, км 375 км / 878 км
ідентифікатори та посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim

Попо́піс (ісп. Popopis), також відома під назвою Рі́о-Кі́нто (ісп. río Quinto) — річка на півдні аргентинської провінції Кордова.

Не існує єдиною думки щодо місця, яке можна вважати витоком річки. Існують дві версії:

Далі Ріо-Кінто тече повз міста Вілья-Мерседес, Вілья-Рейнольдс і Хусто-Даракт, після чого перетинає кордон провінції Кордова і слідує далі на південний схід до боліт Амарга, де у посушливі періоди і закінчується. У вологі періоди Ріо-Кінто долає болота Амарга та розділяється на два рукави: північно-східний рукав живить болота Дестіно на кордоні з провінцією Санта-Фе, а південний рукав тече повз міста Ховіта й Італо до провінції Буенос-Айрес повз міста Хенераль-Вільєгас, Америка і Тренке-Лаукен. Звідти річка звертає на північний схід і тече повз міста Пуахо, Карлос-Касерес, 9 липня і Брагадо, після чого впадає до Ріо-Саладо.

Довжина Ріо-Кінто до боліт Амарга 375 км, а до злиття з Ріо-Саладо — 878 км.

Назва Попо́піс (також зустрічається варіант Попопі́с) походить з індіанської мови комечінгон. З XVIII ст. річка називалася Ріо-Кінто (ісп. Río Quinto — П'ята річка), оскільки вона є п'ятою за рахунком з півночі на південь великою річкою провінції Кордова. Ця назва використовувалася до 1980-х років, коли було вирішено повернути річці її первісне ім'я[3].

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]