Популяризація науки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Популяризація науки — процес розповсюдження наукових знань у сучасній і доступній формі для широкого кола людей, що мають певний рівень підготовленості для отримання інформації.

Популяризація науки, «переклад» спеціалізованих знань на мову малопідготовленого слухача, читача — одне з найважливіших завдань, що стоять перед популяризаторами науки. Завданням популяризатора науки є перетворення нудних наукових даних у цікаву та зрозумілу більшості інформацію. Популяризація науки може бути спрямована як на суспільство в цілому, так і на його частину, наприклад, молодь.

Важливу роль у цьому процесі відіграє наукова фантастика, яка передбачила та надихнула безліч наукових відкриттів. Істотний внесок в це вніс фантаст Жюль Верн, один з піонерів жанру.

Прихід молоді в науку та високотехнологічні галузі виробництва, увага непосвяченої частини суспільства до наукових проблем залежать від ступеня популярності науки. Науковці, як носії наукових знань, зацікавлені в їх збереженні, розвитку і примноженні, що сприяє приплив в неї молоді. Популяризація науки збільшує кількість людей цікавляться наукою завдяки стимуляції інтересу до неї.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]