Порошенківський путч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Порошенківський путч — вигадана депутатом від партії "Слуга народу" Єлізаветою Богуцькою подія у грудні 2019, під час якої в Україні мав би статися державний переворот. Рух мав очолювати п'ятий Президент України Петро Порошенко зі своїми прибічниками. В результаті "Порошенківський путч" став поширеним мемом в українському інтернет-сегменті.

Передісторія[ред. | ред. код]

29 серпня 2019 року під час першого засідання Верховної Ради журналісти зафіксували як народний депутат від «Слуги народу» Єлізавета Богуцька у листуванні з контактом на ім’я «Леночка» пояснила рішення залишити Арсена Авакова на посаді міністра внутрішніх справ нібито підготовкою Петра Порошенка до путчу в грудні.[1]. Цю інформацію підхопили декілька українських інтернет-спільнот, поширюючи у мережах Facebook, Telegram та інших.

Реакція українців[ред. | ред. код]

Більшість українців іронічно сприйняли інформацію про підготовку Петром Порошенком державного перевороту. Було створено багато карикатур, мемів та пародій на описані події. Деякі спільноти навіть взялися за організацію путчу в певні дні грудня (як зібрання однодумців).

Інформацію про путч прокоментували й відомі українські журналісти та політики:

«Хотілося б, звісно, поржати і смішно пожартувати над цим брєдом, нагадати про «не чіпайте Петра, бо путін нападьот!», але вже й сил на то не стає», - написав у мережі Facebook заступник головного редактора видання «Українська правда» Євген Будерацький.

«Уточнення: Путч оточення Порошенка відкладено на невизначений термін через корупцію в оточенні Порошенка та розкраданням коштів, виділених на путч, оточенням Порошенка. З заяви оточення Порошенка.», - пожартував народний депутат восьмого скликання Віталій Чепинога.

Багато дописувачів звернули увагу, що ера «А то Путін нападе» змінилась на «Порошенко готує путч».[1]

Реакція Порошенка[ред. | ред. код]

П’ятий президент України Петро Порошенко так прокоментував заяву депутатки від "Слуги народу" та інформацію, що "ходила" навколо неї:

«Саме так і буде. Наш речник із цього приводу… Звати її Ліза, я прізвище не пам’ятаю (народний депутат від «Слуги народу» Єлізавета Богуцька – ред.). Вона наш речник, вона заздалегідь повідомить, коли буде путч. Єдине що, зараз збирається петиція – я з подивом це побачив на сайті Офісу президента – що є необхідність пересунути путч з грудня на жовтень», – сказав Порошенко.[2]

Також він віджартувався, що кодовим словом до початку путчу стане "Цукерки Рошен" або "шалена бджілка".

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Чепинога А.В. Проблема либретто глазами оперного режиссера. Философия и культура 3 (3). 2016-03. с. 359–367. ISSN 1999-2793. doi:10.7256/1999-2793.2016.3.18276. Процитовано 2019-11-07. 
  2. Порошенко: наш речник Ліза Богуцька повідомить, коли буде путч. Радіо Свобода (uk). Процитовано 2019-11-07.