Портал:Інформаційні технології

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал:Інформаційні технології Проєкт:Комп'ютерні науки Обговорення проєкту Інформаційні технології Комп'ютер Учасники проєкту

Інформаційні технології

Комп'ютерні технології або Інформаційні технології (ІТ) — узагальнена назва технологій, що відповідають за зберігання, передачу, обробку, захист і відтворення інформації з використанням комп'ютерів. Сучасне виробництво, наука, культура, спорт та економіка неможливі без застосування комп'ютерних технологій. Комп'ютери допомагають людям у в роботі, розвагах, освіті та наукових дослідженнях.

Комп'ютерні технології — передній край науки XXI століття.

Вибрана особистість

Стів Возняк

Стів Возняк (повне ім'я Стівен Гері Возняк, англ. Stephen Gary Wozniak; 11 серпня 1950, Сан-Хосе (Каліфорнія), США) — піонер комп'ютерних технологій, конструктор (разом з Стівеном Джобсом) одного з перших персональних комп'ютерів у світі (США), співзасновник фірми Apple. Стефан Возняк — за походженням українець, батько українець, мати — німкеня. Батьки Стіва переїхали до США після війни.

Стів вважається одним із батьків революції персональних комп'ютерів, якої значно сприяли його винаходи в 1970-х роках. Він заснував Apple Computer (нині Apple inc.) разом зі Стівом Джобсом у 1976 році. У середині 1970-х він створив комп'ютери Apple I та Apple II. Apple II здобув неймовірно велику популярність і згодом став найрозповсюджуванішим персональним комп'ютером 1970-х і початку 1980-х років.

У Стівена було кілька псевдонімів, таких як: «The Woz», «Wizard of Woz» і «iWoz» (каламбур; гра слів з iBook'ом та іншими продуктами фірми Apple). «WoZ» (скорочення від «Wheels of Zeus») - це ще й ім'я компанії, яку заснував Стівен. Також він створив початковий прототип класичної гри Breakout для Atari, за 4 дні. Далі...

Вибране зображення

Чим допомогти

Запрошуємо вас узяти участь у написанні статей про інформаційні технології.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що розміщена згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном ви не знайшли, можете створити її, використовуючи панель «Створити статтю», розміщену нижче.Вибрана стаття

X Logo
X Logo

X Window System - віконна система, яка забезпечує стандартні інструменти і протоколи для побудови графічних інтерфейсів користувача. Майже всі сучасні операційні системи підтримують X Window System, але в основному вона закріпилася в UNIX-подібних системах як стандарту «де-факто».

X Window System забезпечує базові функції графічного середовища: малювання та переміщення вікон на екрані, взаємодію з мишею та клавіатурою. X Window System не визначає деталей інтерфейсу користувача - цим займаються менеджери вікон, яких розроблено безліч. З цієї причини зовнішній вигляд програм у середовищі X Window System може дуже сильно відрізнятися; різні програми можуть використати абсолютно несхожі один на одного інтерфейси.

( далі ...)

Нові статті

  • Shiny — започаткував 16 квітня 2020 користувач Swadim
  • Witch It — започаткував 16 квітня 2020 користувач Ivakode
  • Duck Game — започаткував 15 квітня 2020 користувач Ivakode
  • Brawlhalla — започаткував 14 квітня 2020 користувач Ivakode
  • ASIN — започаткував 11 квітня 2020 користувач Krupski Oleg


Усього знайдено статей: 15676 (17 квітня 2020)

Категорії

Чи знаєте ви, що ...

  • Подальше вдосконалення загальнодоступної мережі Інтернет багато хто пов'язує з впровадженням концепції семантичної павутини, що дозволило б людям і комп'ютерам більш ефективно взаємодіяти в процесі створення, класифікації та обробки інформації.
  • «Абілін» (англ. Abilene Network) — високошвидкісна експериментальна мережа, створена та підтримувана американським консорціумом «Інтернет2» (англ. Internet2). Сам консорціум є некомерційною організацією і займається розробкою передових додатків і мережевих технологій. Його мережа Абілін вже об'єднує понад 230 американських університетів, наукових центрів та інших установ. Особливістю мережі Абілін є висока швидкість передачі даних, теоретично вона може досягати 10 Гбіт/с, реально швидкість складає близько 6-8 Гбіт/с.
  • Вперше трактування слова комп'ютер з'явилося в 1897 році в Оксфордському англійському словнику. Його укладачі тоді розуміли комп'ютер як механічний обчислювальний пристрій. В 1946 році словник поповнився доповненнями, що дозволяють розділити поняття цифрового, аналогового і електронного комп'ютерів.
  • Латиною слово computo означає «вираховую».
  • Компанія, яка 1956 року випустила перший жорсткий диск, уже кілька років їх не виробляє.
Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти