Портал:Аніме та манґа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал   Проєкт
Редагувати 
Ласкаво просимо до порталу
Аніме та манґи


Аніме (яп. アニメ [аніме], від англ. animation [анімейшн] – анімація)  — японська мультиплікація. Головна відмінність від мультиплікації інших країн полягає в тому, що аніме, в основному, робиться з розрахунку на підліткову та дорослу аудиторії.

Саме різноманітність та орієнтація на глядачів різного віку є головними перевагами аніме. В інших країнах анімація переважно є абстрактним мистецтвом для дітей, або ж використовується для пародійних та гумористичних творів, в той час як аніме  — повноцінне мистецтво.

Манґа (яп. 漫画 マンガчудернацькі малюнки, також може називатися комікку (яп. コミック)) — японський різновид коміксів.

Манґа визнана і як форма образотворчого мистецтва, і як літературне явище. Існує безліч творів різних жанрів та тем: пригоди, романтика, спорт, історія, гумор, наукова фантастика, жахи, еротика та інші, розраховані на різні вікові групи.


Редагувати 
Вибpана стаття


RahXephon (яп. ラーゼフォン; укр. РаЗефон) — популярний японський аніме-серіал про 17-літнього хлопця Каміна Аято, його здатність керувати богоподібним меха Разефоном та його пошуки свого місця в навколишньому світі. Серіал був випущений у 2002 році. Фактично це перша самостійна робота студії BONES. Серіал вперше демонструвався з 21 січня 2002 року по 10 вересня 2003 року на телеканалі Fuji Television. Згодом аніме було випущено на DVD та було ліцензоване для показу в багатьох країнах. У наступному році був випущений повнометражний фільм «RahXephon: Pluralitas Concentio», який переказує сюжет серіалу.

У 2001 році аніме було адаптовано в манґу, манґакою — Момосе Такеакі. Наступного року на CD вийшла радіопостановка «за мотивами». У 2003 році була випущена відеогра «RahXephon» для Sony Playstation 2. Як бонус на диску з грою знаходилася спеціальна OVA-серія аніме — «Вона та вона сама» (яп. 彼女と彼女自身と).

Багато критиків відзначали певну схожість серіалу з ранішою роботою студії GAINAX — «Neon Genesis Evangelion», також Разефон часто порівнюють з такими відомими аніме, як «Brain Powerd» та «Megazone 23».


Редагувати 
Добра стаття


Fullmetal Alchemist (яп. 鋼の錬金術師, хаґане но ренкіндзюцу-сі, укр. Сталевий алхімік) — популярна японська манґа, написана та ілюстрована Аракавою Хіромою. Вперше з'явилася в лютому 2003 року в журналі Monthly Shōnen Gangan видавництва Square Enix та виходила до липня 2010 року.

Аніме-адаптація, створена студією Bones, демонструвалася в Японії з 4 жовтня 2003 до 2 жовтня 2004 року. Фільм-продовження «Сталевий алхімік: Завойовник Шамбали», створений тією ж студією, з'явився в кінотеатрах Японії 23 липня 2005 року. З 5 квітня 2009 до 4 липня 2010 року в Японії транслювалася друга аніме-адаптація манґи під назвою «Fullmetal Alchemist: Brotherhood». Крім аніме, за мотивами манґи створено серію ранобе, декілька OVA та відеоігри. В Україні українською мовою аніме-серіали демонструвався на телеканалі QTV.

«Сталевий алхімік» розповідає історію братів Едварда та Альфонса Елріків, які відправилися на пошуки філософського каменя, щоб повернути собі все, що вони втратили. Сюжет серіалу розгортається у світі, який приблизно схожий на Землю початку XX століття. Рівень технології, окрім робототехніки, приблизно відповідає рівню технології вищезгаданого періоду. Але разом з тим широко використовується алхімія — вид магії де діють закони фізики та хімії.


Редагувати Вибране зображення
Редагувати Вікіпроєкт Аніме та манґа


Для координації роботи зі створення і покращення статей з аніме та манґа існує

Вікіпроєкт:Аніме та манґа


Редагувати Портал потребує твоєї допомоги!


  • Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про аніме, манґу, персоналії аніме-індустрії та аніме-студії.

Редагувати 
Нові статті


  • Beastars — започаткував 28 березня 2020 користувач Flural
  • Dorohedoro — започаткував 3 березня 2020 користувач V.Fedyk


Усього знайдено статей: 1123 (17 квітня 2020)

Редагувати Категорії


Дерево категорій (граф) :
Дерево категорій (граф) :Редагувати Чи Ви знаєте...


Редагувати Братні портали


Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти