Портал:Астрономія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Астрономія
Проєкт  |  Портал (Скор.: П:АСТРО)

Ласкаво просимо до порталу

АСТРОНОМІЇ

Астрономія

Астроно́мія (грец. αστρον — зірка і νομος — закон) — найдавніша з наук, що включає спостереження і пояснення подій, що відбуваються за межами Землі та її атмосфери. Вона вивчає походження, розвиток, фізичні і хімічні властивості об'єктів, що спостерігаються в небі (і знаходяться за межами Землі), а також процеси, з ними пов'язані. Астрономію поділяють на спостережну та теоретичну астрономії, та на ряд інших розділів.

Скорочення: П:АСТРО; Оновити кеш

Вибрана стаття

Космічний телескоп «Габбл» (англ. Hubble Space Telescope, HST) — американський оптичний телескоп, розташований на навколоземній орбіті 1990 року. Спільний проєкт NASA і Європейського космічного агентства (ЄКА). Телескоп названо на честь Едвіна Габбла.

Телескоп «Габбл» — унікальна багатоцільова орбітальна обсерваторія, найбільша серед запущених у космос у XX сторіччі. Незважаючи на невдалий початок роботи (телескоп було запущено на орбіту із дефектом головного дзеркала) зусиллями космічної експедиції дефект вдалося майже повністю компенсувати, що надало змогу наблизитися до розрахункових характеристик. Подальші експедиції вдосконалили телескоп і за його допомогою здійснено багато важливих спостережень.

Архів

Вибране зображення

В період з 3 по 6 травня 2012р. коронограф STEREO (Ahead) (НАСА) зареєстрував біля дюжини сонячних спалахів. Більшість зареєстрованих спалахів були напрямлені в протилежний від Землі бік. Це є своєрідним нагадуванням про те, що Сонце наближається до максимуму своєї активності, який очікується наступного року. На даній світлині розташування Сонця позначено білим кільцем. Чорний диск блокує випромінювання безпосередньо від Сонця та від його ближньої корони й дає можливість бачити детальну структуру сонячного спалаху.

Архів

Новини
  • 23 лютого посадку на Місяць здійснив модуль «Одисей» місії IM-1, що стало першою посадкою на Місяць апарата приватної фірми і першою посадкою американського апарата за понад пів століття після «Аполлона-17» у 1972 році.
  • 21 лютого увійшов в атмосферу і згорів європейський супутник ERS-2, який в 1995-2011 роках збирав дані про форму Землі, її озоновий шар і танення льодовиків, а з 2011 з вимкненими двигунами знаходився на повільно деградуючій орбіті.
  • 25 січня марсіанський вертоліт «Ingenuity» завершив свою місію, пошкодивши лопасть під час польоту.

Архів

Цей день в Астрономії

В цей день — 22 квітня:

Цікавинки

Архів

Нові статті
  • Вольф 424 — започаткував 16 квітня 2024 користувач Binc

Архів Нові статті


Категорії
Редагувати Братні наукові портали


Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти