Портал:Екологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gftp.svg

ЕКОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ
Портал створено для зручної навігації масивом статей Вікіпедії на екологічну тематику, біологічні, фізичні, хімічні та антропогенні процеси в навколишньому середовищі, про відомих екологів, екологічні організації, рухи та екоактивістів.

Над чим працюємо
Редактори
П:ЕКО

Геологія Мінералогія Землезнавство Геоморфологія Географія Гідрометеорологія Гідрологія Океанологія Етнологія Туризм Україна
Про науку Тематичний тиждень
Екологія (від дав.-гр. οἶκος — житло, оселя, будинок, майно і λόγος — поняття, вчення, наука) — наука про взаємодії живих організмів і їх спільнот між собою і з навколишнім середовищем. Екологія вивчає взаємовідносини організмів із довкіллям, досліджує структурно-функціональну організацію надорганізмових систем (популяцій, угруповань, екосистем, біосфери), виявляє механізми підтримання їх стійкості у просторі й часі. Термін вперше запропонував німецький біолог Ернст Геккель 1866 року в книзі «Загальна морфологія організмів» (нім. «Generelle Morphologie der Organismen»).


В Українській Вікіпедії розпочався Тиждень корінних народів Америки, триває Місяць культурної дипломатії України
Поспішайте долучитися до учасників!
Основні теми Категорії
Історія Екологи
Nuvola apps bookcase.svg

Щоб побачити підкатегорії натисніть на ▻

Вибрана стаття архів  ·  пропозиції Вибране зображення архів ·пропозиції

Добра стаття архів  ·  пропозиції Вибрана схема архів ·пропозиції

Вибраний список архів  ·  пропозиції Бібліотека
Обраний еколог архів Сайти
Чи знаєте Ви, що... Нові статті

  • ... .
  • ... .
  • ... .


Усього знайдено статей: 33334 (17 квітня 2020)

Чим Ви можете допомогти Редагують зараз
Evolution-tasks.png
Ви можете писати як власні статті, так і редагувати, доповнювати, покращувати статті, що вже існують. Завітайте на сторінку тематичного проекту, оберіть цікаву тему над розбудовою якої вже працюють, долучайтесь до спільної праці з однодумцями. Або ж, якщо така тема відсутня, то створіть її власноруч. Серед незавершених статей можете знайти такі, що потребують саме Вашої уваги і доробки.

Щоб створити нову статтю, наберіть потрібну назву терміна, науковця, про якого бажаєте створити статтю, у панелі вводу «Пошук», що знаходиться вгорі сторінки ліворуч, і натисніть значок лупи, або просто натисніть клавішу «Enter» на клавіатурі. Система пошуку може динамічно запропоновувати Вам ряд статей, що починаються на ті самі літери, що ви їх уводите. Якщо стаття з такою назвою відсутня, можете створити її, перейшовши за червоним посиланням на сторінці пошуку, або подати запит на створення такої статті більш досвідченим користувачам.

Основні пропоновані напрямки роботи: розставляння і повноцінне заповнення карток у статтях про природні зони, природоохоронні організації та науковців-екологів, ілюстрування статей світлинами з Вікісховища, або власними. Список відсутніх, але запитуваних статей можна знайти на цій сторінці.

Автоматично згенерований список статей, пов'язаних з порталом «Екологія», які редагуються на даний момент. Список призначений для комфорту патрулювання і не відображає вже відпатрульовані статті.

Сестринські проекти і портали
Більше різноманітної допоміжної інформації про екологію на сестринських проектах фонду Вікімедіа:

Вікіновини   Вікісловник   Вікісховище   Вікіпедія   Вікіцитати   Вікікниги   Вікіджерела   Вікідані  
Wikinews Wiktionary Commons Wikipedia Wikiquote Wikibooks Wikisourse Wikidata
Wikinews Wiktionary Commons Wikipedia Wikiquote Wikibooks Wikisource Wikidata
Наука Право Біологія Економіка Історія Медицина Техніка Фізика Філософія Хімія
про портали · список · нові · довідка