Портал:Закарпаття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал Закарпаття Проєкт Закарпаття Обговорення проєкту Учасники проєкту Вікі любить пам'ятки ЧП
Закарпа́тська о́бласть
Закарпа́тська о́бласть

Закарпа́тська о́бласть — область на південному заході України в межах західної частини Українських Карпат та Закарпатської низовини. На півночі межує з Львівською, на сході з Івано-Франківською областями України. На півдні з Румунією, на південному заході з Угорщиною, на заході зі Словаччиною, на північному заході з Польщею.

Детальніше …

Вибрана стаття

До́вге — село у Іршавському районі Закарпатської області, центр сільської ради, лежить у долині річки Боржави, за 22 км від районного центру. Через Довге проходить вузькоколійна залізниця Берегове — Кушниця та шосейні шляхи до Іршави, Сваляви і Хуста.

В період з 1383 до 1404 років село згадується в письмових джерелах, як Госсумезо («Hozyowmezew» в оригіналі) - від уг. Hosszúmező, що перекладається, як "довге поле". Не слід плутати з містечком Госсумезо(теп. назва Câmpulung la Tisa, Румунія), яке в XIV ст.належало до Мараморошського комітату та мало статус коронного міста. Госсумезо-Довге, на відміну від мараморошського Госсумезо, входило до складу Березького комітату. Існує декілька письмових варіацій назви Hosszúmező, поява яких пов'язана зі специфікою старого угорського правопису. Наприклад: Hozyumezov, Hozyowmezew, Hazyomezew, Hezyomezeu, Hozyomezen, Huzyumezeu. З 1404 року вживається назва Долга(Dolha). В деяких документах за 1463р. зустрічається назва Naghdolha або Nagh Dolha...

Вибрана особистість

Ференц_II_Ракоці (II. Rákóczi Ferenc) (27 березня 16768 квітня 1735) — князь Трансільванії (Семигороддя), керівник антигабсбурзької національно-визвольної війни угорського народу 1703-11.

Ференц II Ракоці народився в селі Борша (тепер Кошицький край, (тепер Словаччина)) в родині спадкоємного правителя Трансільванії Ференца I Ракоці та Ілони Зріні, племінниці Міклоша Зріні. Онук трансільванського князя Дьєрдя II Ракоці і хорватського бана Петра Зріні. Батько Ференца II помер, коли той був ще немовлям, тому австрійська імператорська рада при Леопольді I домоглася передбаченого заповітом Ференца I Ракоці надання собі прав на опіку над малолітнім спадкоємцем трансільванського престолу, щоб усунути потенційний оплот опору встановлення влади династії Австрійських Габсбургів над Угорщиною...

Вибране зображення

Панорама села Довге з півдня

Категорії

wikt:
Wiktionary
Вікісловник
cmns:
Commons
Вікісховище
src:
Wikisource
Вікіджерела
news:
Wikinews
Вікіновини

» Чи знаєте Ви, що...

За інформацією Міністерства культури у Закарпатській області розташована лише одна пам'ятка культурної спадини - геодезичний знак на місці розташування географічного центру Європи.

» Нові статті


Усього знайдено статей: 4966 (17 квітня 2020)

» Як я можу допомогти

У Вікіпроєкті Закарпаття Ви знайдете списки статей про Закарпаття та окремі райони Закарпатської області, які слід створити.

» Проєкти

   Проєкт:Закарпаття

» Братні портали

Україна Мукачеве Київ
Львів Харків Одеса
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти