Портал:Морська справа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Морська справа
Проєкт  |  Портал
Морська справа
Yacht foresail.svg Морська справа
Female scuba diver swims with a young male Manta ray - Kona district, Hawaii.jpg
Океани Землі
Похідний порядок чотирьох різних сучасних авіаносців

Скорочення: Yacht foresail.svgОновити кеш

Pix.gif
FA gold ukr.png Вибрана стаття
Бурі водорості

Бурі водорості (Phaeophyceae Kjellman 1891) — велика група переважно морських, виключно багатоклітинних водоростей. На 2013 рік цей клас налічував близько 2000 видів, що належали приблизно до 260 родів.
Бурі водорості в переважній більшості належать до морських біотопів, їхні зарості трапляються у літоральній та субліторальній зонах, до глибин 40—100 м. Представників класу Phaeophyceae можна побачити в усіх морях земної кулі, однак найбільша їхня концентрація — у приполярних та помірних широтах, де вони домінують на глибині від 6 до 15 м. Зазвичай бурі водорості ростуть прикріплено до скель та каміння різної величини, і лише в тихих місцях та на великій глибині вони можуть утримуватись на стулках молюсків або гравію. Серед усього розмаїття бурих водоростей представники лише 4 родів Heribaudiella, Pleurocladia, Bodanella та Sphacelaria можуть траплятися у прісних водоймах. Деякі морські види можуть потрапляти до прибережних солонуватих вод, де нерідко стають одним з основних компонентів флори солончакових боліт.
Представники групи відіграють важливу роль у морських екосистемах як одне з основних джерел органічної матерії, також їхні зарості створюють унікальне середовище існування для багатьох мешканців моря. Наприклад, представники роду макроцистіс, що можуть досягати 60 м завдовжки, формують великі підводні ліси біля узбережь Америки. Види роду саргасум створюють навколишнє середовище тропічних вод Саргасового моря, найбільшого місця зростання бурих водоростей у тропіках. Багато видів, зокрема порядку фукальні, можна побачити в обростаннях підводних скель вздовж узбережжя.

Архів

Pix.gif
Yacht foresail.svg Вибрана особа
Огієвський Анатолій Володимирович.jpg

Огієвський Анатолій Володимирович (31 серпня 1894, Стародуб — 3 квітня 1952, Київ) — український гідролог, доктор технічних наук (з 1936 року), професор1937 року), завідувач кафедри гідрології Київського гідромеліоративного інституту; один з основоположників гідрологічної школи в Україні. Небіж професора Василя Дмитровича Огієвського — вченого-лісівника, двоюрідний брат Володимира Васильовича Огієвського — вченого-радіотехніка, учень академіка Є. В. Оппокова.
Досліджував режим річкового стоку, прогнозував водний режим річок України, виконував гідрометричні роботи. Разом з Є. В. Оппоковим та В. О. Назаровим розробив методи прогнозів висоти весняної повені Дніпра та його приток. Розробив макрогенетичну теорію формування стоку, запропонував методику визначення максимальних витрат талих вод за наявністю та відсутністю спостережень за стоком.

Архів

Pix.gif
Yacht foresail.svg Вибране зображення
Круїзний лайнер «Вайкінг Скай» і круїзний пором «Кристал» у порту французького міста Сет. 23 листопада 2018

Архів

Pix.gif
Yacht foresail.svg Категорії
Pix.gif
Dobra6.png Добра стаття
Постер до фільму «20 000 льє під водою»

«20 000 льє під водою» (англ. 20,000 Leagues Under the Sea) — американський фантастичний фільм 1954 року, знятий за мотивами однойменного роману французького письменника Жуля Верна режисером Річардом Флейшером. Визнаний одним із кращих досягнень студії Walt Disney у жанрі пригодницького ігрового кіно й стимпанку. Картина удостоєна двох премій Оскар: за найкращі візуальні ефекти і за найкращу роботу художника-постановника (кольоровий фільм). Перший ігровий фільм студії Волта Діснея, знятий у новому анаморфованому форматі CinemaScope.
Картина була тепло сприйнята критикою і глядацькою аудиторією. Фільм ознаменував прорив студії Walt Disney на новий для неї ринок ігрового кіно. Був найдорожчим проєктом студії на той час, який вимагав значних інвестицій у створення нових виробничих потужностей і наймання персоналу. Декорації картини згодом послужили основою для популярних атракціонів у мережі парків розваг Діснейленд.
Успіх картини породив наслідування і навіть моду на екранізації Жуля Верна, кількість яких значно зросла. В наступні роки вийшли такі картини як «Навколо світу за 80 днів» (United Artists, 1956), «З Землі на Місяць» (RKO, 1958), «Подорож до центру Землі» (Fox, 1959). У 1962 році був знятий фільм «Діти капітана Гранта».

Архів

Pix.gif
Yacht foresail.svg Вибрана карта
Берингове море

Берингове море (рос. Берингово мо́ре, англ. Bering Sea)— окраїнне море змішаного материково-океанічного типу (глибини менше 500 м займають половину площі) на півночі Тихого океану, розташоване між північно-східними берегами Азії і північно-західними берегами Північної Америки. На півночі з'єднується однойменною протокою з Північним Льодовитим океаном; від Тихого океану відокремлюється Алеутськими та Командорськими островами. Середня глибина — 1640 м, найбільша — 4151 м.
Назване на честь данського морського офіцера Вітуса Беринга, який знаходився на російській військово-морській службі.
Через море проходить з північного сходу на південний захід Міжнародна лінія зміни дат.

Архів

Pix.gif
Yacht foresail.svg Нові статті


Усього знайдено статей: 12945 (17 квітня 2020)

Pix.gif
Yacht foresail.svg Чим допомогти

Портал:Морська справа/Допомога

Pix.gif

Шаблон:Морська справа/box-header

Oceanic gyres.png

Gnome-globe.svg

Emblem-web.svg

Swords.svg

Istor portal.png

Castle template.svg

UVIIC.GIF

Океанологія

Географія

Гідрологія

Війна

Історія

Фортифікація

Підводні човни


Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти

Оновити кеш