Портал:Програмування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Програмування
Проєкт  |  Портал (Скор.: П:Прг)
Редагувати Ласкаво просимо до порталу
Програмування


Програміст за роботою

Програмування — процес проєктування, написання, тестування, зневадження і підтримки комп'ютерних програм. Програмування поєднує в собі елементи інженерії (існує навіть відповідна спеціальна галузь інженерії — програмна інженерія (англ. software engineering), фундаментальних наук (перш за все математики) і мистецтва.

У вужчому значенні програмування розглядається як кодування — реалізація у вигляді програми одного чи кількох взаємопов'язаних алгоритмів (у сучасних умовах це здійснюється з застосуванням мов програмування). У ширшому сенсі процес програмування охоплює і створення, тобто розробку, алгоритмів, і аналіз потреб майбутніх користувачів програмного забезпечення.

У широкому значенні програмування використовується у значенні створення програми дій або алгоритмів та навчання людей або пристроїв діяти за алгоритмами.

Редагувати Вибрана стаття


Ubuntuопераційна система для робочих станцій, лептопів і серверів, є найпопулярнішим у світі дистрибутивом Linux Ubuntu — надання сучасного і водночас стабільного програмного забезпечення для пересічного користувача із сильним акцентом на простоту встановлення і користування. Ubuntu надає користувачу мінімальний набір програм загального призначення: багатовіконне стільничне середовище, засоби для перегляду Інтернету, організації електронної пошти, офісні програми з можливістю читати і записувати файли в форматі Microsoft Office, редактор зображень, програвач компакт-дисків тощо. Спеціалізоване програмне забезпечення, потрібне досвідченішим користувачам, можна отримати із відповідних репозиторіїв. Серверний варіант системи включає також засоби, потрібні для організації сервера баз даних, вебсервера, сервера електронної пошти, тощо.


Редагувати Біографія


Ві́льям Ге́нрі Ґейтс III (англ. William Henry "Bill" Gates III ; * 28 жовтня 1955, Сіетл, США) — засновник (Спільно з Полом Алленом) і голова ради директорів корпорації Майкрософт, спів-голова Фонду Білла і Мелінди Гейтс. У період з 1996 по 2007 рік був найбагатшою людиною планети за версією журналу Forbes. За інформацією журналу «Forbes», Гейтс жертвував гроші на президентську кампанію Джорджа Буша в 2004 році. «Центр відповідальної політики» стверджує, що Гейтс пожертвував принаймні $ 33,335 на понад 50 політичних кампаній під час виборів 2004 року. 15 червня 2006 року Білл Гейтс заявив про свій намір з липня 2008 року піти з поста Голови ради директорів Microsoft. Його наступником став Стів Балмер. Після відходу з своєї посади він має намір цілком присвятити себе управлінню добродійним фондом Bill & Melinda Gates Foundation. З 7 червня 2007 року Білл Гейтс став вважатися випускником Гарвардського університету. Рішення вручити Гейтсу диплом прийняла адміністрація університету.

Редагувати Категорії


Редагувати Як Ви можете допомогти


Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про програмування.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який Ви бажаєте створити статтю, у панелі "Пошук", що знаходится згори зліва, і натисніть кнопку "Перейти". Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель "Створити статтю" розміщену нижче.


Редагувати Вибране зображення


Microsoft — це найбільша у світі компанія виробник програмного забезпечення.

Редагувати Цікаві факти


 • У рушіях найпопулярніших програм міститься величезна кількість «латок», які ледь-ледь уживаються одна з одною. Навіть якщо програма працює і виглядає прекрасно, її код складається з безлічі помилок.
 • 25 % часу в програмуванні витрачається на роздуми, що користувач може зробити не так.
 • Інколи програмістам корисно, зустрівши складне завдання, поспати з ним. Відомі випадки, коли навіть після короткого сну розв'язання проблеми приходило саме собою.
 • «Hello, world!» — програма, результатом роботи якої є виведення на екран або інший пристрій фрази «Hello, world!» (дослівний переклад з англійської — «Привіт, світе!»). Зазвичай це перший приклад програми в підручниках з програмування, і для багатьох студентів така програма є першим прикладом при вивченні нової мови.
 • День програміста святкують у 256-ий день року (13 вересня). Вибір числа 256 не випадковий — воно виходить від виведення двійки у восьму ступінь. Саме таку кількість чисел можна виразити за допомогою одного восьмирозрядного байта.
 • Першим запрограмованим пристроєм прийнято вважати жакардовий ткацький верстат, побудований в 1804 році Жозефом Марі Жаккар. Він здійснив революцію в ткацькій промисловості, надавши можливість програмувати візерунки на тканинах за допомогою перфокарт.
 • Перший комп'ютер створили у 1941 році. Комп'ютер, перші програми для нього і першу мову програмування «Планкалкюль» створив німецький інженер Конрад Цузе.
 • Microsoft Windows встановлено більш як на 90 % персональних комп'ютерів світу
 • Станом на травень 2009 року операційні системи Linux займали частку біля 1 % світового ринку операційних систем на персональних комп'ютерах (без врахування використання на серверах та спеціалізованих пристроях)
 • Гру Spacewar!, розроблену для PDP-1 в 1961, прийнято вважати першою комп'ютерною грою. У грі два космічних кораблі маневрують навколо центральної зірки, намагаючись знищити один одного.
Редагувати Списки
Редагувати Основні статті
Редагувати Нові статті


 • Tropico 6 — започаткував 27 березня 2020 користувач ElrONE
 • JAUS — започаткував 26 березня 2020 користувач Swadim
 • AGVRA — започаткував 26 березня 2020 користувач Swadim
 • EMUI — започаткував 24 березня 2020 користувач Maksdroider
 • Flotsam — започаткував 13 березня 2020 користувач ElrONE


Усього знайдено статей: 10189 (31 березня 2020)

Редагувати Братні портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти