Портал:США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Портал
  Проєкт   Обговорення   Учасники
Редагувати Ласкаво просимо до порталу про
Сполучені Штати Америки

Сполучені Штати Америки, також США (англ. United States of America, USA) — держава в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв, 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою та федерального (столичного) округу Колумбія. Окрім того, США належать Віргінські острови та Пуерто-Рико у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам та інші острови в Океанії. Столиця — місто Вашингтон.

США — федеративна конституційна республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів. Кожен із 50 штатів має свою конституцію, систему органів влади і управління. Виконавча, законодавча і судова влада представлені відповідно Президентом, Конгресом і Верховним Судом. США є засновниками ООН і мають постійне місце в Раді Безпеки ООН, є засновниками Північноатлантичного альянсу. США володіють найбільшою у світі економікою ($15,653 трлн), могутніми збройними силами, зокрема найбільшим військово-морським флотом, США мають в своєму розпорядженні перший за сукупною потужністю ядерний потенціал на Землі.

Вибрана стаття

Меда́ль Поша́ни (США) (англ. Medal of Honor) — найвища військова нагорода США, що присвоюється федеральним урядом Сполучених Штатів Америки військовослужбовцям Збройних сил США за проявлену особисту мужність під час ведення бойових дій. Відповідно до положення про медаль нагородження нею здійснюється за

«видатну хоробрість і відвагу, проявлені з ризиком для власного життя, які перевищують службовий обов'язок, при участі в бойових діях проти ворогів Сполучених Штатів; у військових операціях, що включають зіткнення з протиборчими іноземними силами; або під час служби з дружними іноземними силами, що беруть участь у військовому конфлікті з протиборчими збройними силами, в якому США не є воюючою стороною»

Оригінальний текст (англ.)
«conspicuously by gallantry and intrepidity at the risk of his life above and beyond the call of duty while engaged in an action against an enemy of the United States; while engaged in military operations involving conflict with an opposing foreign force; or while serving with friendly foreign forces engaged in an armed conflict against an opposing armed force in which the United States is not a belligerent party»

Через даний статус медаль дуже часто присвоюється посмертно.


Детальніше...

Архів


Вибране зображення
Худ. Жозеф-Дезіре Кур. «Генерал Жильбер Лафайєт», 1834 р.

Архів


Головні статті
Франклін, Шерман, Адамс, Джефферсон та Лівінгстон презентують конгресові проєкт Декларації незалежності США, 28 червня 1776 року.

Архів

Література про США
 • [1] Декларація незалежності США на сайті Історик (рос.)
 • Очерки новой и новейшей истории США. — Т. 1, М., 1960;
 • Фурсенко А. А., Американская буржуазная революция XVIII в. М. — Л., 1960;
 • Аптекер Г., История американского народа. Т. 2. — Американская революция 1763—1783. — М., 1962;
 • «Музей Метрополитен, Нью-Йорк», М., «Изобразительное искусство», 1983
 • Петрова Т.А. «Рокуэлл Кент», Ленинград, «Искусство», 1990
 • Майкл Лі Леннінг. «Сто великих полководца», М., Вече, 1998
 • Юрьева Т. С."Эндрю Уайет",М,"Изобразительное искусство",1986
 • Полевой В. М. «Двадцатый век. Изобразительное искусство и архитектура народов мира». — М.: Советский художник, 1989. — 456 с. — ISBN 526900013X
 • The American Nation. A history, v. 8—10, N. Y., [1933];
 • Bemis S. F. The diplomacy of the American Revolution, N. Y., 1935;
 • Christopher Ward. The War of The Revolution. Macmillan & Co Ltd (1952). ASIN B000ELP5FA
 • Christopher Ward. The Delaware Continentals 1776—1783 ASIN: B0007ECM0K* Hardy J., The first American Revolution, N. Y., 1937;
 • Don Higginbotham. War of American Independence. ISBN 0-613-99800-6
 • Jensen М., The new nation, A history of the United States during the confederation, 1781—1789, N. Y., 1950;
 • Gipson L., The coming of the revolution. 1763—1775, N. Y., 1954.
 • Lehman, J. F. On Seas of Glory. Simon & Schuster, New York, et al., 2002. ISBN 0-684-87176-9
 • Morais Н., The struggle for American Freedom, N. Y., 1944;
 • Jensen М., The new nation, A history of the United States during the confederation, 1781—1789, N. Y., 1950;
 • Jebort T. , A world without borders for a nation-earthlings, 1783.

Архів

Редагувати Нові статті


 • SNACKTIME — започаткував 23 квітня 2024 користувач U24by7


Добра стаття

Interstate Highway System — мережа автомагістралей, що є складовою частиною Національної системи магістралей США.

Створення мережі було затверджено Законом про федеральне фінансування будівництва автомобільних доріг 1956 року (англ. Federal Aid Highway Act of 1956) та запланована на початку мережа була закінчена за 35 років. З того часу мережа розширилась та складала, станом на 2010 рік, 75 932 км, що зробило її другою за довжиною у світі після мережі швидкісних автодоріг Китаю. Станом на той же 2010 рік понад чверть усіх транспортних засобів США користувались мережею інтерстейтів. Вартість спорудження визначається на рівні 425 мільярдів доларів США у цінах 2006 року, що за оцінками робить її «найбільшим суспільним проєктом з часів побудови пірамід. Система зробила значний внесок у формуванні Сполучених Штатів як економічної супердержави та високоіндустріалізованої нації.

Детальніше...

Архів


Біографії
Художник Джорж Хейлі( George Healy). Портрет Лінкольна в Білому Домі.

Авраам Лінкольн народився 12 лютого 1809 р. у штаті Кентуккі в родині бідного фермера. Весь його добробут залежав від клаптика землі, на якому працювали батьки Авраама, Томас і Ненсі Лінкольни. З дитинства Авраам звик тяжко працювати, допомагаючи батькам обробляти землю, полюючи і збираючи лісові ягоди. Американських фермерів на початку XIX ст. підстерігало багато небезпек: напади індіанців, епідемії, виснаження землі змушували їх часто переїжджати з місця на місце. Наприкінці 1816 року родина Лінкольнів переїжджає в штат Індіана. 5 жовтня 1818 року помирає мати Авраама, Ненсі, і через рік, 2 грудня 1819 року батько одружується вдруге на Сарі-Буш Джонстон. Вона була вдовою із трьома власними дитьми, що стала доброю подругою для Авраама та його старшої сестри — Сари.

Важке фермерське життя перешкодило одержати Авраамові навіть початкову освіту.  :::::::::::::::: Докладніше

Архів

Редагувати Новини
Редагувати Категорії
Редагувати Вікіпроєкти
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Портал:США/Червоні посилання

Редагувати Братні портали
Інші портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти