Портал:Тайвань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Портал:Тайвань
Портал — головна сторінка підрозділу Вікіпедії про Тайвань та різноманітну тематику пов'язану з ним.

Редактори
П:РК

Портал Обговорення порталу Доглядачі порталу Червоні посилання ПРОЄКТ
Тайвань
Редагувати

Респу́бліка Кита́й або Кита́йська Респу́бліка (кит. трад. 中華民國, піньїнь: Zhonghua Minguo, акад. Чжунхуа Міньґо, буквально «Кита́йська Респу́бліка»), відома також як Тайвань або Китайський Тайбей — держава з обмеженим міжнародним визнанням у Східній Азії. У першій половині XX ст. була однопартійною країною, визнаною міжнародною спільнотою, що мала юрисдикцію над материковим Китаєм; проте з другої половини століття є демократичною державою, що контролює лише острів Тайвань і низку інших дрібних островів, хоча де-факто підтримує відносини з багатьма іноземними державами.

Будучи одним із чотирьох «азійських тигрів», вона є 26-ю за величиною економікою у світі. Новітні технології відіграють ключову роль у промисловості країни.

В Республіці Китай на високому рівні перебувають свобода слова, охорона здоров'я, освіта, економічні свободи тощо.

Варто почитати
Редагувати

Сіньбей, або Новий Тайбей (кит. 新 北市, Xīnběi Shì) — місто центрального підпорядкування в Китайській Республіці, що оточує з усіх боків столицю Тайваню, місто Тайбей, і входить до його агломерації, є найбільш населеним містом на Тайвані.

В Новому Тайбеї проводиться близько 5000 щорічних мистецьких, музичних і культурних фестивалів, таких як рок-фестиваль Хохайян у районі Гунляо. У місті регулярно проводиться Фестиваль ліхтариків.

Нові статті
Редагувати
Допомога
Редагувати
Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Тайвань.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.Див. також

Вибране зображення (архів)
Редагувати
Цай Інвень — тайванський політик, Президент Республіки Китай з 2016 року. Член Демократичної прогресивної партії. Цай — перша жінка-президент Тайваню.
Категорії
Редагувати
Корисні шаблони
Редагувати
Корисні шаблони:
Братні портали
Редагувати
Тайвань у інших проєктах Вікімедіа
Редагувати