Портал:Таїланд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до порталу «Таїланд»
ยินดีต้อนรับสู่สถานีย่อยประเทศไทย

Редактори
П:ТАЙ

Портал Обговорення порталу Доглядачі порталу Червоні посилання ПРОЄКТ
Вступ
Редагувати

Таїланд (тай. ประเทศไทย), офіційна назва Королівство Таїланд, до 1939 р. відомий як Сіам — країна в Південно-Східній Азії, розташована на півостровах Індокитай і Малакка, межує на сході з Лаосом і Камбоджею, півдні з Малайзією, на заході з М'янмою (раніше Бірма). Загальна протяжність берегової лінії близько 2400 км. Південне узбережжя країни омивається Сіамською затокою, південно-західне — Андаманським морем. Таїланд — королівство, яке з 1946 р. очолює король Пхуміпон Адульядет. Столиця держави, та її головний порт — місто Бангкок. Основне населення країни тайці, найбільша національна меншина — китайці, третя за величиною — малайці. Тайська мова є офіційною мовою держави. Грошова одиниця — бат. Таїланд є членом ООН і входить в Асоціацію держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) і Азійсько-Тихоокеанську економічну конференцію. З 1983 р. Таїланд — член Асоціації країн-виробників олова.

Вибрана стаття
Редагувати

Військовий переворот 2014 року в Таїланді стався 22 травня під безпосереднім керівництвом командувача Королівською армією Таїланду генерала Прают Чан-Оча після введення 20 травня воєнного стану через безупинну політичну кризу та неможливість анти- і проурядових демонстрантів прийти до порозуміння.

Чан-Оча очолив створений ним і командувачими всіх видів Королівських збройних сил і поліції[en] Таїланду хунту — Національну раду для миру і порядку[en], а пізніше зайняв пост прем'єр-міністра військового уряду. У результаті перевороту була введена комендантська година та цензура в ЗМІ, припинено дію конституції, заарештовані визначні політичні діячі, розігнані табори протестуючих, розпущений Сенат[en] — верхня палата парламенту Таїланду[en].
Нові статті
Редагувати
  • Ян Ся — започаткував 5 липня 2024 користувач RarBot
Вибране зображення Оновити кеш
Редагувати
Добра стаття
Редагувати
Ураган Іван над Гренадою Тропі́чний цикло́н — тип циклону або погодної системи низького тиску, що виникає над теплою морською поверхнею та супроводжується потужними грозами, випадінням зливових опадів і вітрами штормової сили. Тропічні циклони отримують енергію через підняття вологого повітря угору, конденсацію водяного пару у вигляді дощів та опускання сухішого повітря, що утворюється під час цього процесу, униз. Цей механізм принципово відрізняється від механізму позатропічних та полярних циклонів, на відміну від яких тропічні циклони класифікуються як «циклони з теплим ядром». Тропічні циклони здатні викликати надзвичайної сили зливи, велике хвилювання на поверхні моря, штормові припливи і смерчі. Вони виникають та підтримують свою силу лише над поверхнею великих водойм, тоді як над сушею вони швидко втрачають силу.
Допомога
Редагувати
Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Таїланд

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.


Як робити, з чого почати першу свою публікацію:

Братні портали
Редагувати
Тайвань у інших проєктах Вікімедіа
Редагувати