Портал:Техніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Розділ Вікіпедії: Техніка
Проект  |  Портал (Скор.: П:ТЕХ)

Ласкаво просимо до порталу
ТЕХНІКА
Applications-system.svg Те́хніка (від грец. τέχνη — «мистецтво, майстерність, уміння») — загальна назва засобів, механізмів і пристроїв, що не існують в природі і створені людством для обслуговування своїх потреб. У вужчому сенсі під технікою маються на увазі машини, механізми, прилади, пристрої, знаряддя тієї чи іншої галузі.


Вибрана стаття Добра стаття
Човни

Човен — мале, звичайно безпалубне, веслове, вітрильне чи моторне судно, призначене для пересування по річках, озерах та в прибережних морських водах. В морській практиці до човнів відносять усі типи маломірних плавзасобів, які можна підняти на необладнаний берег силами екіпажу (команди). Однак найчастіше на флоті під човном розуміється судно довжиною до дев'яти метрів, шириною до трьох метрів та вантажопідйомністю до п'яти тонн. Човни використовуються для рибальства, рятування та перевезення людей і вантажів, а також як спортивні та прогулянкові судна. Термін «човен» історично використовується також в назвах деяких класів кораблів, розміри та призначення яких, вже давно не відповідають визначенню човна, наприклад, підводний човен або канонерський човен.


City elefant-Masarykovo nádraží.jpg

Транспорт Праги. Прага — вузловий транспортний центр в Чеській Республіці. Вона має зручну мережу громадського міського транспорту, міжміське і міжнародне сполучення здійснюється залізницею, автомобільним і повітряним транспортом.

Головною транспортною організацією в галузі внутрішньоміських перевезеннь пасажирів у місті є «Транспортне підприємство столичного міста Праги». В загальному воно перевозить понад мільярд пасажирів на рік. Для перевезень служить система метро, трамваїв та автобусів.

Вибране зображення Вибраний список
Belaz.-75581.jpg
БелАЗ-75581
Kiev metro route map uk.svg

До переліку станцій Київського метрополітену наразі входять 52 діючих станції на трьох гілках цього виду громадського транспорту. Першу лінію було відкрито 6 листопада 1960 рокуі на момент відкриття вона мала п'ять станцій.

Цей список станцій виконано з прив'язанням до ліній і поділено на діючі станції та такі, що перебувають у процесі будівництва, законсервовані чи запроектовані.


Цікаві факти Чим допомогти?
Lockheed SR-71 Blackbird.jpg
Hdd od srodka.jpg
Grossi-7.png
Нові статті

Список нових статей технічної тематики. Оновлюється автоматично.

  • U-1229 — почато 24 лютого 2017 користувачем Erik tavr
  • U-527 — почато 24 лютого 2017 користувачем Erik tavr
  • Škoda VOS — почато 23 лютого 2017 користувачем Olexos
  • U-569 — почато 23 лютого 2017 користувачем Erik tavr
  • TRAPPIST — почато 22 лютого 2017 користувачем Ivasykus
  • BMW G30 — почато 22 лютого 2017 користувачем ZZZico
  • Ecotec — почато 22 лютого 2017 користувачем ZZZico


Усього знайдено статей: 37210 (24 лютого 2017)

Братні портали