Портал:Техніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Техніка
Проект  |  Портал (Скор.: П:ТЕХ)
Ласкаво просимо до порталу
ТЕХНІКА
Applications-system.svg Те́хніка (від грец. τέχνη — «мистецтво, майстерність, уміння») — загальна назва засобів, механізмів і пристроїв, що не існують в природі і створені людством для обслуговування своїх потреб. У вужчому сенсі під технікою маються на увазі машини, механізми, прилади, пристрої, знаряддя тієї чи іншої галузі.


Вибрана стаття Добра стаття
HwacheonCentreLathe 460x1000.jpg

Верстати токарної групи призначені для обробки зовнішніх і внутрішніх поверхонь тіл обертання (циліндричної, конічної і фасонних), обробки плоских торцевих поверхонь (підрізання торців), нарізування різьби і деяких інших робіт. Для обробки отворів використовуються свердла, зенкери, розгортки та ін. Для нарізування різьб поряд із різьбонарізними різцями часто використають мітчики і плашки. Головний рух у всіх верстатів токарної групи — обертання заготовки. Подачею є поступальне переміщення інструментів уздовж або поперек осі шпинделя (поздовжня або поперечна).

У машинобудуванні верстати токарної групи складають 30—40 % від загального парку металорізальних верстатів. Залежно від масштабу виробництва, конфігурації, розмірів і маси деталей їхня обробка здійснюється на токарних верстатах різних типів.


King George V class battleship 1945.jpg

HMS King George V (41) — перший корабель в серії із п'яти британських лінкорів типу «Кінг Джордж V». Закладений 1 січня 1937 року і вступив у стрій у грудні 1940-го. Брав активну участь у Другій світовій війні. У травні 1941 року разом із лінійним кораблем «Родней» серйозно пошкодив німецький лінкор «Бісмарк», після чого той затонув. 1 травня 1942-го, під час супроводження арктичного конвою «Кінг Джордж V» зіштовхнувся з есмінцем «Пенджабі». У результаті інциденту есмінець затонув, а лінкор отримав серйозні пошкодження носової частини. У липні 1943 року взяв участь у висадці союзних військ на Сицилію, під час якої обстрілював острів Леванцо та порт Трапані.

Вибране зображення Вибраний список
Spx Grasshopper 01.jpg
Дослідна ракета Grasshopper[en] (укр. коник) компанії SpaceX для відпрацювання вертикальної посадки
Atlantis taking off on STS-27.jpg

Список польотів космічних човників — список із 136 польотів, які здійснили космічні човники в історії. Cтаном на 2012 рік в космос літало 6 кораблів цього типу. П'ять американських шатлів (англ. space shuttle), здійснили 135 польотів і 1 політ 15 листопада 1988 року здійснив радянський човник Буран. Американська програма «Space shuttle» проіснувала трохи більше 30 років — з 12 квітня 1981 року по 21 липня 2011 року. Після закриття цієї програми, польоти космічних човників не проводилися, у теперішній час польоти в космос здійснюються кораблями одноразового використання.


Цікаві факти Чим допомогти?
Lockheed SR-71 Blackbird.jpg
Hdd od srodka.jpg
Grossi-7.png
Нові статті

Список нових статей технічної тематики. Оновлюється автоматично.

  • Ан-318 — почато 18 квітня 2019 користувачем Yevrowl


Усього знайдено статей: 49064 (19 квітня 2019)

Братні портали