Портрет Луїса Буньюеля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Портрет Луїса Буньюеля»
Portrait of Luis Bunuel.jpg
кат.
ісп.
Творець: Сальвадор Далі
Час створення: 1924
Розміри: 70 × 60 см
Висота: 70 см
Ширина: 60 см
Матеріал: олія на полотні
Жанр: портрет[1]
Зберігається: Мадрид, Іспанія
Музей: Центр мистецтв королеви Софії

Портрет Луїса Буньюеля — картина Сальвадора Далі, написана у 1924 році.

Опис[ред. | ред. код]

Далі познайомився з Луїсом Бунюелем в Королівській Академії Мистецтв у Мадриді, під час свого навчання в 19221926 роках. Буньюель був одним з тих, хто значною мірою вплинув на Сальвадора, так само як і Федеріко Гарсіа Лорка — іспанський поет та драматург. Пізніше Далі взяв участь у зйомках двох фільмів Буньюеля: «Андалузький пес» (1928) і «Золотий вік» (1930).

Портрет Луїса Бунюеля був написаний, коли майбутньому режисерові було 25 років. Він зображений серйозним та замисленим людиною з пильним поглядом, дивиться в сторону від художника і глядачів. Картина виконана в похмурих тонах. Стримані кольори створюють атмосферу серйозності та підкреслюють глибокодумний погляд.

« У цьому шедеврі Дали досягнуто чудову єдність активної форми та концентрованої психологічної характеристики. Чудово написана особа пізнається миттєво, так само, як одразу «схоплюються» риси індивідуального стилю Далі, що набуває ознак зрілого, здатність художника до жорсткого самоконтролю при виборі художніх засобів[2]. »

Спочатку картина знаходилася в особистій колекції Луїса Бунюеля. У теперішній час знаходиться в Центрі мистецтв королеви Софії в Мадриді.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Антони Пичот, Монсе Агер, Жорж Пуч. Театр-музей Дали в Фигерасе // Фонд «Гала-Сальвадор Дали», «Триангле посталс».