Посилка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Книжкова посилка

По́си́лка, паку́нок — поштове відправлення, призначене для надсилання речей, документів, літератури тощо, які можуть мати оголошену цінність та отримані післяплатою.

Визначення посилки відносно інших видів поштових відправлень залежить від ваги відправлення, яка варіюється залежно від поштової служби чи служби доставки. Відправлення може бути поміщене у картонну чи дерев'яну коробку, або ж упаковане цупким папером чи поліетиленом. Згідно зі статутом поштової служби існує певний перелік заборонених предметів, які не можна надсилати поштою, тому упакування посилки здійснюється переважно за присутності представника компанії-оператора. Перелік заборонених предметів та речовин надзвичайно суворо регламентується у міжнародних відправленнях. Нині більшість служб доставки кожному відправленню присвоюють унікальний штрих-код, за номером якого можна відстежити його маршрут.

Посилка може мати оголошену цінність, яка визначає її страхову вартість. Для окремих служб доставки ця умова є обов'язковою. Вартість послуг за пересилку може оплатити як відправник, так і отримувач. Посилку може супроводжувати повідомлення про підтвердження отримання. Нині цю функцію на себе перебирають SMS-повідомлення. Посилку може доставити листоноша чи кур'єр особисто отримувачу, а бо ж сам отримувач отримати у відділенні пошти чи служби доставки.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]