Посольство України в Таїланді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svgПосольство України в Королівстві Таїланд
Країна Україна Україна
Посол Бешта Андрій Петрович
Відкрите 2002
Адреса Таїланд Таїланд, 87 All Seasons Place, CRC Tower, 33 Floor, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Бангкок, 10330
Телефон (8 10 662) 685 32 16
Факс (8 10 662) 685 32 17
Пошта emb_th@mfa.gov.ua,
ukremb@thailand.truemail.co.th
Сторінка Офіційна сторінка
Координати 13°44′21″ пн. ш. 100°32′53″ сх. д. / 13.73926600002777754° пн. ш. 100.54808700002777755° сх. д. / 13.73926600002777754; 100.54808700002777755Координати: 13°44′21″ пн. ш. 100°32′53″ сх. д. / 13.73926600002777754° пн. ш. 100.54808700002777755° сх. д. / 13.73926600002777754; 100.54808700002777755

Посольство України в Королівстві Таїланд (тай. สถานเอกอัครราชทูตยูเครนประจำประเทศไทย)— дипломатична місія України в Таїланді, розташована в місті Бангкоку.

Завдання посольства[ред. | ред. код]

До основних завдань Посольства України в Королівстві Таїланд належать: забезпечення національних інтересів України, підтримка розвитку політичного, торговельно-економічного, інвестиційного, науково-технічного, освітнього та культурного співробітництва між двома країнами, а також захист прав та інтересів громадян і юридичних осіб України, які перебувають на території Королівства Таїланд, Лаоській Народно-Демократичні Республіці та Республіці Союз М'янма. Посольство забезпечує органи державної влади України інформацією, необхідною для здійснення ефективної зовнішньої та внутрішньої політики, надає сприяння органам законодавчої, виконавчої та судової влади у здійсненні ними міжнародних зв'язків, сприяє піднесенню міжнародного авторитету України, поширенню у світі образу України як надійного і передбачуваного партнера.

Історія дипломатичних відносин[ред. | ред. код]

Королівство Таїланд визнало незалежність України 26 грудня 1991 року. 6 травня 1992 року між Україною та Таїландом було встановлено Дипломатичні відносини.[1]. Інтереси Королівства Таїланд в Україні представляє Посольство Таїланду в РФ.

22 жовтня 2002 року у Бангкоку розпочало роботу Посольство України в Таїланді. З відкриттям Посольства України в Таїланді політичний діалог між двома країнами набув конкретного наповнення та прагматизму. Відбулося певне зближення поглядів на деякі важливі теми сучасних міжнародних відносин. Збільшилась кількість візитів високопосадових українських делегацій, що відвідали Таїланд та тайських делегацій, які перебували в Україні. Були встановлені контакти з представниками Королівської родини Таїланду. Вагомим результатом цього процесу стало надання Таїландом конкретної підтримки намірам України стати членом Світової Організації Торгівлі, а також підписання двостороннього Протоколу між Україною та Королівством Таїланд щодо доступу до ринків товарів і послуг у контексті вступу України до СОТ.

Великого значення мав офіційний візит до Таїланду Президента України (9-11 березня 2004 року), який надав нового потужного імпульсу всьому спектру українсько-тайського співробітництва. В ході візиту Президента України відбулися його зустрічі з Прем'єр-Міністром та Королем Таїланду Бхуміболом Адульядедом та переговори у складі офіційних делегацій.

Посилилася взаємодія України та Таїланду в ООН. Українські і тайські дипломати активно співпрацювали у ході обговорення оновленої Резолюції ГА ООН щодо заборони протипіхотних мін. У жовтні 2004 року відбулася робоча поїздка до Києва групи тайських дипломатів, в рамках якої були проведені консультації щодо узгодження підходів стосовно імплементації Конвенції про заборону протипіхотних мін. Україна погодилася стати співавтором оновленого документу, а також ратифікувала у 2005 році відповідну Конвенцію. Таїланд також з розумінням поставився до оголошення Заяви ГА ООН щодо відзначення 70-річниці Голодомору в Україні.

Королівство Таїланд займає принципову позицію щодо підтримки територіальної цілісності України. У 2014 році Таїланд підтримав схвалення резолюцію Генеральної Асамблеї ООН “Територіальна цілісність України”.

У листопаді 2015 року Бешта Андрій Петрович призначений Президентом України на посаду Посла України в Королівстві Таїланд.

5 червня 2017 року вперше і історії дипломатичних відносин двох країн Таїланд з офіційним візитом відвідав Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Під час візиту Міністра було підписано Міжурядову торговельну Угоду.

1 вересня 2017 року Посол України в Таїланді Андрій Бешта зустрівся з Міністром науки і технологій Таїланду доктором Атчака Сібунруанг. Під час зустрічі Посол поінформував про високий науково-технічний потенціал України та досягнення нашої країни у сфері високих технологій. Українська сторона висловила готовність до співпраці в рамках реалізації Урядом Королівства політики «Таїланд 4.0». Особлива увага у ході зустрічі приділялася перспективам співпраці у космічній та авіаційній галузях.Міністр науки і технологій Таїланду висловила зацікавленість у розширенні двосторонніх контактів у сфері науки та технологій та розвитку відповідної договірно-правової бази. 

За підсумками 2016 року 67 тисяч українців відвідали Королівство. У цьому зв'язку Посольство приділяє велику увагу розвитку відносин з Таїландом у туристичній сфері. 4 листопада 2016 року відбулася зустріч Посла України А.Бешти з Міністром туризму та спорту Королівства Таїланд К.Ваттанаврангкул. З огляду на значну кількість громадян України, що відвідують Королівство з метою туризму, Україною висловлено прохання про лібералізацію Таїландом візового режиму для українських туристів.

Розвиток торгово-економічних відносин між Україною та Таїландом[ред. | ред. код]

Беручи до уваги високий рівень номінального ВВП Таїланду, зростання доходів місцевого населення та стабільну соціально-економічну ситуацію в країні, Таїланд залишається ключовим партнером України серед країн регіону Південно-Східної Азії на довгострокову перспективу. Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1017-р Таїланд включено до переліку країн які є потенційно ривабливими для більшості галузей української економіки і можуть служити орієнтиром для подальшого розвитку експортної діяльності. Згідно з даними Державної служби статистики України за 12 місяців 2018 р. товарообіг товарами та послугами між Україною та Королівством Таїланд (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя) становив 456,668 млн. дол. США.

Україна зі своїм економічним, науково-технічним, аграрним та промисловим потенціалом, а також географічним розташуванням може бути важливим партнером Таїланду для виходу на ринки країн Східної Європи та Європейського Союзу.

Результатом роботи Посольства став прогрес у розвитку двосторонньої договірно-правової бази між двома державами. 5 червня 2017 року в рамках першого в історії українсько-тайських відносин офіційного візиту Міністра закордонних справ України до Таїланду було підписано міжурядову Торговельну угоду. Мета Угоди - сприяння торговельно-економічному співробітництву між двома країнами на довгостроковій та стабільній основі, заохочення інвестиційного та технічного співробітництва, налагодження контактів між діловими колами, організація ярмарок та виставок, обмін інформацією тощо. Також відповідно до Угоди передбачається створення Спільної комісії з питань торгівлі на чолі з Міністром торгівлі Таїланду та Міністром економічного розвитку і торгівлі України. До завдань Комісії входить, зокрема, збільшення та диверсифікація взаємних торговельно-економічних відносин та рекомендація заходів для динамічного розвитку торгівлі.

Розвиток академічних відносин між Україною та Таїландом[ред. | ред. код]

Важливою складовою для подальшого розвитку двосторонніх дипломатичних відносин між Україною та Королівтсвом Таїланд, безпосередньо у академічній сфері мав візит до м.Бангкок Директора Дипломатичної академії України, Посла Сергія Корсунського у січні 2019 року. Насичена програма перебування Посла С.Корсунського в Таїланді була спрямована як на розбудову співробітництва між академічними колами двох держав, так і сприяла розвитку українсько-тайських відносин в цілому.

Під час візиту Директор Дипломатичної академії провів зустріч із Деканом та Директором Інституту міжнародних відносин імені принца Девавонг Варопакарна при МЗС Таїланду та підписав відповідний Меморандум про співробітництво. Положення документа передбачають співпрацю у проведенні навчальних тренінгів, обміну досвідом та кращими практиками в підготовці дипломатів, спікерами, науковими матеріалами, організацію спільних заходів в Україні та Таїланді тощо.

Директор Дипломатичної академії України провів презентацію на тему "Security Challenges In Withstanding Hybrid War", присвячену досвіду нашої країни та дипломатичної служби у протидії гібридній війні Росії проти України. Учасниками заходу стали дипломати, військовослужбовці та працівники сектору національної безпеки Таїланду. Окрім цього, відбулася зустріч Посла С.Корсунського із Директором Департаменту Європи МЗС Таїланду Сасіват Вонгсінсаватом, під час якої українська сторона поінформувала про ситуацію навколо протидії російській агресії, відбувся обмін думками про актуальні питання на міжнародному порядку денному, а також  обговорено можливості подальшої співпраці обох країн на базі Дипломатичної академії України та Інституту міжнародних відносин при МЗС Таїланду.

Іміджеві проекти Посольства України в Таїланді[ред. | ред. код]

З метою утвердження позитивного іміджу України, а також поширення інформації про її культурний та туристичний потенціал у Королівстві Таїланд Посольство на регулярній основі проводить відповідні широкомасштабні заходи.

Одним із таких заходів, організованих Посольством, стала виставка картин під назвою «IMAGINARIUM» сучасного українського художника Олега Шупляка. Захід проходив у приміщенні Бангкокського центру мистецтва та культури у період 2 – 28 жовтня 2018 року та користувався підвищеною увагою серед тайського населення. До уваги відвідувачів Центру було представлено близько 70 картин художника із серії «Двовзори» (авторська назва картин-ілюзій з подвійним змістом).

Відкриття виставки відбулося 2 жовтня 2018 року за участі самого митця та великої кількості представників урядових та ділових кіл Таїланду, дипломатичного корпусу, журналістів, членів української спільноти.

Вдалим вибором Посольства було організувати виставку саме у приміщенні Бангкокського центру мистецтва та культури. Центр знаходиться у центральній частині міста Бангкок поряд із провідними ВНЗ, торговими та діловими центрами «luxury» класу. Щороку Центр відвідує близько 2 млн. людей. Щоб забезпечити можливість проведення заходу саме в Бангкокського центрі мистецтва та культури Посольство звернулося до керівництва Центру з проханням зарезервувати виставкову площу під іміджевий захід за рік до проведення самого заходу.

За попереднім задумом експозиція картин мала тривати 2 тижні, однак через підвищену увагу відвідувачів керівництво Центру запропонувало продовжити роботу виставки ще на два тижні на безоплатній основі. Про зацікавленість роботами художника говорить і те, що матеріал про експозицію був опублікований у провідному англомовному тайському виданні «Бангкок пост». Загалом за період роботи виставки її відвідало більше 330 тисяч людей.

Згодом, 6 листопада 2018 року в приміщенні Бангкокського центру мистецтва та культури Посольством було проведено просвітницького роду захід «Ukraine in focus: history, tourism, art and culture» із залученням студентів провідних вищих навчальних закладів Таїланду. В рамках заходу до уваги аудиторії було представлено комплексну презентацію присвячену основним віхам становлення української державності, сучасному українському мистецтву, туристичному потенціалу, а також науково-технічним здобуткам української держави.

Окрім цього, учасники «Ukraine in focus» дізналися про реформи, що проводяться Урядом для розвитку економіки та залучення іноземних інвестицій.

Підготовка до заходу «Ukraine in focus» тривала декілька місяців, а його проведення стало можливим завдяки співпраці із Університетом Чулалонгкорна – найстарішим вищим навчальним закладом Таїланду. Переважна кількість тайських політиків, дипломатів, військових діячів, журналістів та громадських лідерів є випускниками саме цього навчального закладу.

За результатами заходу було отримано чимало прохань від академічних кіл Таїланду про продовження розпочатої Посольством практики проведення комплексних презентацій України. Про наявність зацікавленості у проведеній Посольством події говорить  і той факт, що матеріал про захід був опублікований у таких провідних місцевих виданнях, як «Bangkok post» та «The Nation».

31 травня 2018 року в Бангкоку у приміщенні Галереї Королеви Сірікіт (The Queen’s Gallery) відбулося офіційне відкриття виставки "Розмаїта Україна"/"Diverse Ukraine", покликаної поширити серед тайського суспільства знання про традиційну українську культуру та мистецтво.

В експозиції представлені професійні фотографії від майстерні «Треті півні» та декілька світлин з проекту «Наші», виконані спільно з етно-галереєю «Роксоляни Шимчук», світлина «Дівчина в кримськотатарському вбранні» від фотохудожника Сергія Ковбасюка, старовинний національний одяг з колекції галереї «Спадок» родини Демкур, а також 25 ляльок-мотанок майстринь Тетяни та Наталії Катриченко.

Захід організований Посольством України в партнерстві з низкою українських майстрів, галеристів та тайськими і українськими бізнес-колами, що дозволило провести виставку в одній з найкращих галерей Бангкоку без залучення державних коштів.

На відкритті побували члени Парламенту, представники МЗС та інших державних органів Королівства Таїланд, ділові, мистецькі та медійні кола. Відвідувачі були захоплені різнобарв’ям українських національних костюмів та майстерністю сестер Катриченко.

Виставка в Галереї розпочала свою роботу 28 травня та тривала до 1 липня 2018 року. The Queen’s Gallery знаходиться в історичному центрі Бангкоку поряд з важливими історичними та архітектурними пам’ятками країни, такими як Grand Palace, The Democracy Monument, Golden Mountain.

Серед масштабних проектів Посолсьтва організація двох виставок геніального українського худодника Івана Марчука у м.Бангкок. Виставки робіт митця були організовані з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Таїландом та тривали у період 31 жовтня - 16 листопада 2017 року. Заходи відбулися за участі самого художника.

Керівники дипломатичної місії[ред. | ред. код]

  1. Литвин Ігор Антонович (1998–1999)
  2. Білодід Ростислав Митрофанович (2000–2002)
  3. Гуменний Ігор Володимирович (2004–2008)
  4. Чучук Маркіян Євгенович (2008-2014)
  5. Ковалевський Вадим Вікторович (2014-2015) т.п.
  6. Бешта Андрій Петрович (2015-)[2]

Співробітники Посольства[ред. | ред. код]

Мовчан Богдан Павлович - Радник

Яців Володимир Олегович - Другий секретар 

Лисак Олександр Сергійович - Другий секретар з консульських питань

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]