Посольство України в Таїланді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg Посольство України в Таїланді
Країна Україна Україна
Посол Бешта Андрій Петрович
Відкрите 2002
Адреса Таїланд Таїланд, 87 All Seasons Place, CRC Tower, 33 Floor, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Бангкок, 10330
Телефон (8 10 662) 685 32 16
Факс (8 10 662) 685 32 17
Пошта emb_th@mfa.gov.ua,
ukremb@thailand.truemail.co.th
Сторінка Офіційна сторінка

Посольство України в Королівстві Таїланд (тай. สถานเอกอัครราชทูตยูเครนประจำประเทศไทย)— дипломатична місія України в Таїланді, розташована в місті Бангкоку.

Завдання посольства[ред.ред. код]

До основних завдань Посольства України в Королівстві Таїланд належать: забезпечення національних інтересів України, підтримка розвитку політичного, торговельно-економічного, інвестиційного, науково-технічного, освітнього та культурного співробітництва між двома країнами, а також захист прав та інтересів громадян і юридичних осіб України, які перебувають на території Королівства Таїланд, Лаоській Народно-Демократичні Республіці та Республіці Союз М'янма. Посольство забезпечує органи державної влади України інформацією, необхідною для здійснення ефективної зовнішньої та внутрішньої політики, надає сприяння органам законодавчої, виконавчої та судової влади у здійсненні ними міжнародних зв'язків, сприяє піднесенню міжнародного авторитету України, поширенню у світі образу України як надійного і передбачуваного партнера.

Історія дипломатичних відносин[ред.ред. код]

Королівство Таїланд визнало незалежність України 26 грудня 1991 року. 6 травня 1992 року між Україною та Таїландом було встановлено Дипломатичні відносини.[1]. Інтереси Королівства Таїланд в Україні представляє Посольство Таїланду в РФ.

22 жовтня 2002 року у Бангкоку розпочало роботу Посольство України в Таїланді. З відкриттям Посольства України в Таїланді політичний діалог між двома країнами набув конкретного наповнення та прагматизму. Відбулося певне зближення поглядів на деякі важливі теми сучасних міжнародних відносин. Збільшилась кількість візитів високопосадових українських делегацій, що відвідали Таїланд та тайських делегацій, які перебували в Україні. Були встановлені контакти з представниками Королівської родини Таїланду. Вагомим результатом цього процесу стало надання Таїландом конкретної підтримки намірам України стати членом Світової Організації Торгівлі, а також підписання двостороннього Протоколу між Україною та Королівством Таїланд щодо доступу до ринків товарів і послуг у контексті вступу України до СОТ.

Великого значення мав офіційний візит до Таїланду Президента України (9-11 березня 2004 року), який надав нового потужного імпульсу всьому спектру українсько-тайського співробітництва. В ході візиту Президента України відбулися його зустрічі з Прем'єр-Міністром та Королем Таїланду Бхуміболом Адульядедом та переговори у складі офіційних делегацій.

Посилилася взаємодія України та Таїланду в ООН. Українські і тайські дипломати активно співпрацювали у ході обговорення оновленої Резолюції ГА ООН щодо заборони протипіхотних мін. У жовтні 2004 року відбулася робоча поїздка до Києва групи тайських дипломатів, в рамках якої були проведені консультації щодо узгодження підходів стосовно імплементації Конвенції про заборону протипіхотних мін. Україна погодилася стати співавтором оновленого документу, а також ратифікувала у 2005 році відповідну Конвенцію. Таїланд також з розумінням поставився до оголошення Заяви ГА ООН щодо відзначення 70-річниці Голодомору в Україні.

Королівство Таїланд займає принципову позицію щодо підтримки територіальної цілісності України. У 2014 році Таїланд підтримав схвалення резолюцію Генеральної Асамблеї ООН “Територіальна цілісність України”.

У листопаді 2015 року Бешта Андрій Петрович призначений Президентом України на посаду Посла України в Королівстві Таїланд.

5 червня 2017 року вперше і історії дипломатичних відносин двох країн Таїланд з офіційним візитом відвідав Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Під час візиту Міністра було підписано Міжурядову торговельну Угоду.

Договірно-правова база між Україною і Таїландом[ред.ред. код]

Основні двосторонні договірно-правові документи:

1) Угода про встановлення дипломатичних відносин;

2) Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Королівства Таїланд про створення Міжурядової українсько-тайської комісії з питань двостороннього співробітництва;

3) Протокол про співробітництво та консультації між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Королівства Таїланд;

4) Конвенція між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд про уникнення подвійного оподаткування і попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно;

5) Протокол між Україною і Королівством Таїланд щодо доступів до ринків товарів та послуг;

6) Угода між Урядом України і Урядом Королівства Таїланд про повітряне сполучення;

7) Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Службою по боротьбі з відмиванням грошей (AMLO) Королівства Таїланд щодо співробітництва в сфері обміну фінансовими відомостями, пов’язаними з відмиванням грошей;

8) Угода між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд про скасування візових вимог для пред’явників дипломатичних, службових та офіційних паспортів;

9) Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Таїланд про співробітництво у сфері оборони.[2]

10) Торговельна Угода між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд (підписана 5 червня 2017 року під час офіційного візиту в Таїланд Міністра закордонних справ України).

Співпраця у сфері культури[ред.ред. код]

Двостороннє культурне співробітництво між країнами було започатковано проведенням восени 2004 р. у Києві «Тижню Таїланду». В рамках «Тижня» були представлені тайські творчі колективи та презентовано зразки національної кухні.

Посольство України в Королівстві Таїланд на постійній основі здійснює роботу  щодо організації обміну художніми колективами двох країн для участі у фестивалях, виставках та інших заходах, що проводяться в Україні та Таїланді. Так, Посольством надано допомогу в організації поїздки тайського фольклорного колективу на фестиваль «Поліське літо», який з проходив у Луцьку, також надане сприяння у започаткуванні контактів та обміну студентськими танцювальними колективами Інституту розвитку мистецтв Таїланду та Київського національного університету культури і мистецтв.

За ініціативою Посольства в Бангкоку проведено Дні української кухні. На церемонії відкриття були присутні близько 400 представників офіційних та ділових кіл Таїланду, іноземні дипломати, а також журналісти. Захід отримав широке висвітлення у ЗМІ Королівства. В рамках популяризації української книги в Таїланді було проведено зустріч Посла України з Головою Асоціації книговидавців Таїланду, до Києва були надіслані пропозиції щодо участі українських представників у Міжнародній книжковій виставці - ярмарку «Bangkok Book Fair».

Міністерство охорони здоров’я Таїланду в якості гуманітарної допомоги передало лікарні Національної академії наук України медичне обладнання, а українською стороною надавалася гуманітарна допомога постраждалим від цунамі.

Протягом 2008 – 2013 рр. Посольством надавалося сприяння участі груп тайських дітей у  Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще», який проводився у дитячому таборі «Артек».

Торговельно-економічне співробітництво[ред.ред. код]

Україна розглядає розвиток відносини з Королівством Таїланд в торговельно-економічній сфері, як один з головних пріоритетів зовнішньої економічної політики в Південно-Східній Азії. Водночас, Україна зі своїм економічним потенціалом, географічним розташуванням та науковим досвідом може бути важливим партнером Таїланду для виходу на ринки країн Східної Європи та Європейського Союзу. Беручи до уваги великий потенціал двостороннього співробітництва у торговельній сфері 5 червня 2017 року між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд було укладено торговельну Угоду.

Таїланд і Україну пов'язують давні відносини у економічній та науково-технічній сферах. Зокрема, у 2008 році ракета носій «Дніпро» української розробки вивела на орбіту перший тайський супутник спостереження за Землею – THEOS.

Тайський ринок залишається найважливішим в Південно-Східній Азії для українського експорту, передусім, сільськогосподарської продукції. Зокрема в останні роки Україна виступає головним імпортером пшениці в Таїланд, на неї припадає більш ніж 40% всієї імпортованої пшениці в Королівство. Експорт вітчизняного збіжжя до Таїланду в 2015 році сягнув обсягу у 1,3 млн. т., а у 2016 році 1,9 млн. т. Відтак тайські інвестори демонструють велику зацікавленість щодо інвестування у агропромисловий сектор української економіки.

У 2011 році між Україною і Таїландом було укладено контракт обсягом 240 млн. дол. на поставку українських танків ОБТ "Оплот". У квітні 2012 року ДП "Завод ім. Малишева" у м. Харків приступив до реалізації контракту. Перші п'ять танків були відвантажені на початку 2014 року, наступні чотири - в грудні 2015 року, ще 10 - навесні 2016 року. Четверта партія танків "Оплот" були доставлені до Таїланду в листопаді 2016 року. У березні 2017 року Україна здійснила поставку п'ятої партії бойових машин. "Оплоти" прибули з України по морю на військово-морську базу "Саттахип"[3]

17 травня 2017 року у рамках 11-ї міжнародної виставки SUBCON THAILAND 2017, що є найбільшою виставкою промислових товарів в АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії) Посольство України спільно з Державною агенцією геоінформатики та розвитку космічних технологій Таїланду провело семінар на тему "Співпраця з Україною щодо майбутнього аерокосмічної галузі Таїланду". Мета семінару підвищити обізнаність тайських підприємців, політиків, інженерів та студентів технічних вузів про потенціал України та опрацювати можливі механізми співробітництва між двома державами. Також під час роботи виставки SUBCON THAILAND 2017 Посольством та Державною агенцією геоінформатики та розвитку космічних технологій Таїланду було організовано стенд, присвячений, у тому числі українській авіаційній та космічній галузям.

26-27 травня, за участі Міністра науки та технологій Таїланду та очільника провінції Чонбурі, у космічному парку(Space Krenovation Park) пройшов захід на підтримку становлення та розвитку стартапів в Королівстві Таїланд - Startup Thailand 2017 Chonburi : Eastern Rise. У рамках заходу Посольство України спільно з Державною агенцією геоінформатики та розвитку космічних технологій Таїланду підготувало стенд присвячений потенціалу України в авіаційній та космічній сферах. Учасниками заходу були суденти ВНЗ Таїланду, представники провідних тайських телекомунікаційних і фінансових бізнес-корпорацій та урядових кіл.

1 вересня 2017 року Посол України в Таїланді Андрій Бешта зустрівся з Міністром науки і технологій Таїланду доктором Атчака Сібунруанг. Під час зустрічі Посол поінформував про високий науково-технічний потенціал України та досягнення нашої країни у сфері високих технологій. Українська сторона висловила готовність до співпраці в рамках реалізації Урядом Королівства політики «Таїланд 4.0». Особлива увага у ході зустрічі приділялася перспективам співпраці у космічній та авіаційній галузях.Міністр науки і технологій Таїланду висловила зацікавленість у розширенні двосторонніх контактів у сфері науки та технологій та розвитку відповідної договірно-правової бази. 

За підсумками 2016 року 67 тисяч українців відвідали Королівство. У цьому зв'язку Посольство приділяє велику увагу розвитку відносин з Таїландом у туристичній сфері. 4 листопада 2016 року відбулася зустріч Посла України А.Бешти з Міністром туризму та спорту Королівства Таїланд К.Ваттанаврангкул. З огляду на значну кількість громадян України, що відвідують Королівство з метою туризму, Україною висловлено прохання про лібералізацію Таїландом візового режиму для українських туристів.

Керівники дипломатичної місії[ред.ред. код]

  1. Литвин Ігор Антонович (1998–1999)
  2. Білодід Ростислав Митрофанович (2000–2002)
  3. Гуменний Ігор Володимирович (2004–2008)
  4. Чучук Маркіян Євгенович (2008-2014)
  5. Ковалевський Вадим Вікторович (2014-2015) т.п.
  6. Бешта Андрій Петрович (2015-)[4]

Співробітники Посольства[ред.ред. код]

Мовчан Богдан Павлович - Радник

Яців Володимир Олегович - Другий секретар (торговельно-економічне співробітництво)

Лисак Олександр Сергійович - Другий секретар з консульських питань

Малахівський Тарас Володимирович - Спеціаліст з фінансових питань та діловодства

Макарова Тетяна Ігорівна - Референт з консульських питань

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]