Посольство України в Таїланді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svgПосольство України в Королівстві Таїланд
Країна Україна Україна
Посол Бешта Андрій Петрович
Відкрите 2002
Адреса Таїланд Таїланд, 87 All Seasons Place, CRC Tower, 33 Floor, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Бангкок, 10330
Телефон (8 10 662) 685 32 16
Факс (8 10 662) 685 32 17
Пошта emb_th@mfa.gov.ua,
ukremb@thailand.truemail.co.th
Сторінка Офіційна сторінка
Координати 13°44′21″ пн. ш. 100°32′53″ сх. д. / 13.73926600002777754° пн. ш. 100.54808700002777755° сх. д. / 13.73926600002777754; 100.54808700002777755Координати: 13°44′21″ пн. ш. 100°32′53″ сх. д. / 13.73926600002777754° пн. ш. 100.54808700002777755° сх. д. / 13.73926600002777754; 100.54808700002777755

Посольство України в Королівстві Таїланд (тай. สถานเอกอัครราชทูตยูเครนประจำประเทศไทย)— дипломатична місія України в Таїланді, розташована в місті Бангкоку.

Завдання посольства[ред. | ред. код]

До основних завдань Посольства України в Королівстві Таїланд належать: забезпечення національних інтересів України, підтримка розвитку політичного, торговельно-економічного, інвестиційного, науково-технічного, освітнього та культурного співробітництва між двома країнами, а також захист прав та інтересів громадян і юридичних осіб України, які перебувають на території Королівства Таїланд, Лаоській Народно-Демократичні Республіці та Республіці Союз М'янма. Посольство забезпечує органи державної влади України інформацією, необхідною для здійснення ефективної зовнішньої та внутрішньої політики, надає сприяння органам законодавчої, виконавчої та судової влади у здійсненні ними міжнародних зв'язків, сприяє піднесенню міжнародного авторитету України, поширенню у світі образу України як надійного і передбачуваного партнера.

Історія дипломатичних відносин[ред. | ред. код]

Королівство Таїланд визнало незалежність України 26 грудня 1991 року. 6 травня 1992 року між Україною та Таїландом було встановлено Дипломатичні відносини.[1]. Інтереси Королівства Таїланд в Україні представляє Посольство Таїланду в РФ.

22 жовтня 2002 року у Бангкоку розпочало роботу Посольство України в Таїланді. З відкриттям Посольства України в Таїланді політичний діалог між двома країнами набув конкретного наповнення та прагматизму. Відбулося певне зближення поглядів на деякі важливі теми сучасних міжнародних відносин. Збільшилась кількість візитів високопосадових українських делегацій, що відвідали Таїланд та тайських делегацій, які перебували в Україні. Були встановлені контакти з представниками Королівської родини Таїланду. Вагомим результатом цього процесу стало надання Таїландом конкретної підтримки намірам України стати членом Світової Організації Торгівлі, а також підписання двостороннього Протоколу між Україною та Королівством Таїланд щодо доступу до ринків товарів і послуг у контексті вступу України до СОТ.

Великого значення мав офіційний візит до Таїланду Президента України (9-11 березня 2004 року), який надав нового потужного імпульсу всьому спектру українсько-тайського співробітництва. В ході візиту Президента України відбулися його зустрічі з Прем'єр-Міністром та Королем Таїланду Бхуміболом Адульядедом та переговори у складі офіційних делегацій.

Посилилася взаємодія України та Таїланду в ООН. Українські і тайські дипломати активно співпрацювали у ході обговорення оновленої Резолюції ГА ООН щодо заборони протипіхотних мін. У жовтні 2004 року відбулася робоча поїздка до Києва групи тайських дипломатів, в рамках якої були проведені консультації щодо узгодження підходів стосовно імплементації Конвенції про заборону протипіхотних мін. Україна погодилася стати співавтором оновленого документу, а також ратифікувала у 2005 році відповідну Конвенцію. Таїланд також з розумінням поставився до оголошення Заяви ГА ООН щодо відзначення 70-річниці Голодомору в Україні.

Королівство Таїланд займає принципову позицію щодо підтримки територіальної цілісності України. У 2014 році Таїланд підтримав схвалення резолюцію Генеральної Асамблеї ООН “Територіальна цілісність України”.

У листопаді 2015 року Бешта Андрій Петрович призначений Президентом України на посаду Посла України в Королівстві Таїланд.

5 червня 2017 року вперше і історії дипломатичних відносин двох країн Таїланд з офіційним візитом відвідав Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Під час візиту Міністра було підписано Міжурядову торговельну Угоду.

Договірно-правова база між Україною і Таїландом[ред. | ред. код]

Основні двосторонні договірно-правові документи:

1) Угода про встановлення дипломатичних відносин;

2) Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Королівства Таїланд про створення Міжурядової українсько-тайської комісії з питань двостороннього співробітництва;

3) Протокол про співробітництво та консультації між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Королівства Таїланд;

4) Конвенція між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд про уникнення подвійного оподаткування і попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно;

5) Протокол між Україною і Королівством Таїланд щодо доступів до ринків товарів та послуг;

6) Угода між Урядом України і Урядом Королівства Таїланд про повітряне сполучення;

7) Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Службою по боротьбі з відмиванням грошей (AMLO) Королівства Таїланд щодо співробітництва в сфері обміну фінансовими відомостями, пов’язаними з відмиванням грошей;

8) Угода між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд про скасування візових вимог для пред’явників дипломатичних, службових та офіційних паспортів;

9) Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Таїланд про співробітництво у сфері оборони.[2]

10) Торговельна Угода між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд (підписана 5 червня 2017 року під час офіційного візиту в Таїланд Міністра закордонних справ України).

Співпраця у сфері культури[ред. | ред. код]

З метою утвердження позитивного іміджу України, а також поширення інформації про її культурний та туристичний потенціал у Королівстві Таїланд Посольство на регулярній основі проводить відповідні широкомасштабні заходи.  

Протягом 2008 – 2013 рр. Посольством надавалося сприяння участі груп тайських дітей у  Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще», який проводився у дитячому таборі «Артек».

З нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Таїландом Посольство Українипровело дві виставки українського художника Івана Марчука  у Таїланді в період 31 жовтня - 16 листопада 2017 року. Експозиції картин художника були представлені до огляду громадянам Таїланду та гостям країни у приміщеннях Бангкокського мистецького та культурного центру (Bangkok Art and Culture Centre) та Галереї імені королеви Таїланду Сірікіт (The Queen’s Gallery).

За період роботи двох виставок їх відвідало близько 75 тисяч людей. Серед них представники дипломатичного корпусу, тайської влади, ділових та мистецьких кіл країни, журналісти провідних телевізійних каналів, студенти, української громади тощо.

31 травня 2018 року в Бангкоку у приміщенні Галереї Королеви Сірікіт (The Queen’s Gallery) відбулося офіційне відкриття виставки "Розмаїта Україна"/"Diverse Ukraine", покликаної поширити серед тайського суспільства знання про традиційну українську культуру та мистецтво.

В експозиції представлені професійні фотографії від майстерні «Треті півні» та декілька світлин з проекту «Наші», виконані спільно з етно-галереєю «Роксоляни Шимчук», світлина «Дівчина в кримськотатарському вбранні» від фотохудожника Сергія Ковбасюка, старовинний національний одяг з колекції галереї «Спадок» родини Демкур, а також 25 ляльок-мотанок майстринь Тетяни та Наталії Катриченко.

Захід організований Посольством України в партнерстві з низкою українських майстрів, галеристів та тайськими і українськими бізнес-колами, що дозволило провести виставку в одній з найкращих галерей Бангкоку без залучення державних коштів. На відкритті побували члени Парламенту, представники МЗС та інших державних органів Королівства Таїланд, ділові, мистецькі та медійні кола.

Наступним масштабним культурним проектом Посольства стала виставка картин під назвою «IMAGINARIUM» сучасного українського художника Олега Шупляка. Захід проходив у приміщенні Бангкокського центру мистецтва та культури у період 2 – 28 жовтня 2018 року та користувався підвищеною увагою серед тайського населення та гостей міста. До уваги відвідувачів Центру було представлено близько 70 картин художника із серії «Двовзори» (авторська назва картин-ілюзій з подвійним змістом). Приємним є той факт, що починаючи з 19 жовтня 2018 року в приміщенні Центру розпочав роботу Бангкокський бієнале, головна культурна подія Таїланду в 2018 році, що проходить в країні вперше та триватиме 5 місяців. Участь у заході беруть 75 митців світового рівня із 34-х країн. Підготовка до заходу тривала останні декілька років, а кількість залучених виставкових площ налічує тисячі квадратних метрів у престижних виставкових та торгових центрах тайської столиці. Організатори ставлять амбітну мету перетворити Таїланд у провідну країну в контексті сучасного мистецтва (Contemporary Art). У перший день роботи захід відвідало більше 80 тисяч людей. Відтак виставка «IMAGINARIUM», організована Посольством України стала частиною і цієї масштабної та історичної події у культурному житті Королівства Таїланд. Загалом кількість відвідувачів української виставки склала більш більше 330 тис. людей

Торговельно-економічне співробітництво[ред. | ред. код]

Україна розглядає розвиток відносини з Королівством Таїланд в торговельно-економічній сфері, як один з головних пріоритетів зовнішньої економічної політики в Південно-Східній Азії. Водночас, Україна зі своїм економічним потенціалом, географічним розташуванням та науковим досвідом може бути важливим партнером Таїланду для виходу на ринки країн Східної Європи та Європейського Союзу. Беручи до уваги великий потенціал двостороннього співробітництва у торговельній сфері 5 червня 2017 року між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд було укладено торговельну Угоду.

Таїланд і Україну пов'язують давні відносини у економічній та науково-технічній сферах. Зокрема, у 2008 році ракета носій «Дніпро» української розробки вивела на орбіту перший тайський супутник спостереження за Землею – THEOS.

Тайський ринок залишається найважливішим в Південно-Східній Азії для українського експорту, передусім, сільськогосподарської продукції. Зокрема в останні роки Україна виступає головним імпортером пшениці в Таїланд, на неї припадає більш ніж 40% всієї імпортованої пшениці в Королівство. Експорт вітчизняного збіжжя до Таїланду в 2015 році сягнув обсягу у 1,3 млн. т., а у 2016 році 1,9 млн. т. Відтак тайські інвестори демонструють велику зацікавленість щодо інвестування у агропромисловий сектор української економіки.

У 2011 році між Україною і Таїландом було укладено контракт обсягом 240 млн. дол. на поставку українських танків ОБТ "Оплот". У квітні 2012 року ДП "Завод ім. Малишева" у м. Харків приступив до реалізації контракту. Перші п'ять танків були відвантажені на початку 2014 року, наступні чотири - в грудні 2015 року, ще 10 - навесні 2016 року. Четверта партія танків "Оплот" були доставлені до Таїланду в листопаді 2016 року. У березні 2017 року Україна здійснила поставку п'ятої партії бойових машин. "Оплоти" прибули з України по морю на військово-морську базу "Саттахип"[3]

17 травня 2017 року у рамках 11-ї міжнародної виставки SUBCON THAILAND 2017, що є найбільшою виставкою промислових товарів в АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії) Посольство України спільно з Державною агенцією геоінформатики та розвитку космічних технологій Таїланду провело семінар на тему "Співпраця з Україною щодо майбутнього аерокосмічної галузі Таїланду". Мета семінару підвищити обізнаність тайських підприємців, політиків, інженерів та студентів технічних вузів про потенціал України та опрацювати можливі механізми співробітництва між двома державами. Також під час роботи виставки SUBCON THAILAND 2017 Посольством та Державною агенцією геоінформатики та розвитку космічних технологій Таїланду було організовано стенд, присвячений, у тому числі українській авіаційній та космічній галузям.

26-27 травня, за участі Міністра науки та технологій Таїланду та очільника провінції Чонбурі, у космічному парку(Space Krenovation Park) пройшов захід на підтримку становлення та розвитку стартапів в Королівстві Таїланд - Startup Thailand 2017 Chonburi : Eastern Rise. У рамках заходу Посольство України спільно з Державною агенцією геоінформатики та розвитку космічних технологій Таїланду підготувало стенд присвячений потенціалу України в авіаційній та космічній сферах. Учасниками заходу були суденти ВНЗ Таїланду, представники провідних тайських телекомунікаційних і фінансових бізнес-корпорацій та урядових кіл.

1 вересня 2017 року Посол України в Таїланді Андрій Бешта зустрівся з Міністром науки і технологій Таїланду доктором Атчака Сібунруанг. Під час зустрічі Посол поінформував про високий науково-технічний потенціал України та досягнення нашої країни у сфері високих технологій. Українська сторона висловила готовність до співпраці в рамках реалізації Урядом Королівства політики «Таїланд 4.0». Особлива увага у ході зустрічі приділялася перспективам співпраці у космічній та авіаційній галузях.Міністр науки і технологій Таїланду висловила зацікавленість у розширенні двосторонніх контактів у сфері науки та технологій та розвитку відповідної договірно-правової бази. 

За підсумками 2016 року 67 тисяч українців відвідали Королівство. У цьому зв'язку Посольство приділяє велику увагу розвитку відносин з Таїландом у туристичній сфері. 4 листопада 2016 року відбулася зустріч Посла України А.Бешти з Міністром туризму та спорту Королівства Таїланд К.Ваттанаврангкул. З огляду на значну кількість громадян України, що відвідують Королівство з метою туризму, Україною висловлено прохання про лібералізацію Таїландом візового режиму для українських туристів.

Керівники дипломатичної місії[ред. | ред. код]

  1. Литвин Ігор Антонович (1998–1999)
  2. Білодід Ростислав Митрофанович (2000–2002)
  3. Гуменний Ігор Володимирович (2004–2008)
  4. Чучук Маркіян Євгенович (2008-2014)
  5. Ковалевський Вадим Вікторович (2014-2015) т.п.
  6. Бешта Андрій Петрович (2015-)[4]

Співробітники Посольства[ред. | ред. код]

Мовчан Богдан Павлович - Радник

Яців Володимир Олегович - Другий секретар 

Лисак Олександр Сергійович - Другий секретар з консульських питань

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]