Постум Коміній Аврунк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Постум Коміній Аврунк
лат. Postumus Cominius Auruncus
Ім'я при народженні Postumus Cominius Auruncus
Народився невіломо
невідомо
Помер після 488 до н. е.
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Суспільний стан патрицій[1]
Посада консул
Термін 501 та 493 до н. е.
Рід Комінії
Батько невідомо
Мати невідомо

Постум Коміній Аврунк (лат. Postumus Cominius Auruncus; ? — після 488 до н. е.) — військовий та політичний діяч Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Комініїв. Брав участь у повалені царської влади у Римі.

У 501 до н. е. його обрано консулом разом з Титом Ларцієм Флавом. У 497 до н. е. очолив церемонію освячення храму Сатурна.

У 493 до н. е. його обрано консулом вдруге, цього разу разом з Спурієм Кассієм Вісцеліном. Воював з містом вольськів Коріолами. Узяв його в облогу. Залишивши частину військ на чолі з Титом Ларцієм в облоговому таборі, Коміній з іншими частинами зустрів свіжі загони ворога, що підійшли на підмогу городянам. Одночасно з міста була зроблена вилазка, але вона була відбита, а саме місто захоплено завдяки звитязі Гнея Марція, якому після перемоги, за пропозицією, Постума Комінія було присвоєно почесне прізвисько «Коріолан». Пізніше Аврунк висунув кандидатуру Коріолана на посаду консула, але не зміг змусити його упокорити свою пиху і різкість у промовах, через що виник конфлікт і Марція вигнали з Риму. Коли Коріолан у 488 до н. е. повернувся до рідних пенатів на чолі переможного ворожого війська, Коміній здійснив невдалу спробу відмовити його від штурму Риму. Можливо був спалений за участь у змові Спурія Кассія Вісцеліна.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968. (Philological Monographs. Hrsg. von der American Philological Association. Bd. 15, Teil 1), S. 9f und S. 14-16 (англ.)