Потаж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Потаж (від старофранцузького pottage; "горщикова страва") — вид густих супів, тушонок та каш, в деяких з них м'ясо і овочі варяться разом з водою, поки не утвориться густа ​​каша.

Історія[ред. | ред. код]

Потаж походить із середньовічної кухні північної Франції, його популярність зросла у Високому Середньовіччі. Середньовічне святкування часто починалося з одного або двох потаж, що подавалося розом зі смаженим м'ясом. Європейський город часто містив різні зернові культури, які вирощувалися разом. Їх називали городній потаж, бо урожай з цього городу використовувався для потаж.[1] Протягом періоду Тюдорів раціон заможних англійських селян складався майже виключно з потаж. Люди споживали самостійно вирощені овочі, такі як капуста і морква, лише деякі могли доповнити городину фруктовими садами поблизу. Деякі потаж характерні для середньовічної кухні: фрументі, м'ясний або рибний холодець, мовмені (відгодований тушкований каплун або аналогічне м'ясо іншої птиці) та груші в сиропі. Існувало багато видів потаж із густих рідин (молока та мигдалевого молока), потовчених квітів, потовчених або проціджених фруктів.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. From puritanical to pleasurable: Potage not as challenging or exotic as it sounds. The America's Intelligence Wire. June 19, 2004

Посилання[ред. | ред. код]