Потомак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Потомак
Jefferson Memorial.jpg
Меморіал Джефферсона на березі річки Потомак в центрі м. Вашингтон
басейн Потомаку
басейн Потомаку
Витік Камінь Фейрфаксу
Гирло Чесапікська затока
Країни басейну США
Довжина 616 км
Висота витоку 933 м
Середньорічний стік 316 м³
Площа басейну 40608 км²
Притоки Шенандоа
Категорія у Вікісховищі Потомак

Потомак (англ. Potomac) — річка на сході США, що впадає в Атлантичний океан.

Довжина близько 665 км. (за іншою оцінкою близько 460 км). Площа басейну порядку 38 тис. км² — за цим параметром Потомак займає четверте місце серед атлантичних річок США, серед всіх річок країни — 21-е місце.

Географія[ред.ред. код]

Річка утворюється при злитті Південного рукава Потомака і Північного рукава Потомака у м. Камберленд в штаті Меріленд. Північний рукав бере початок у так званого Каменя Фейрфакса в Західній Вірджинії і тече на північний захід. Південний рукав бере початок у села Хайтаун у Вірджинії і також тече на північний захід. Після їх злиття Потомак повертає на південний захід і тече через Вірджинію до впадання в Чесапікську затоку Атлантичного океану. По річці проходить межа між штатами Вірджинія і Меріленд. Від водоспаду Грейт-Фоллз поблизу міста Вашингтона до впадіння у Чесапікську затоку річка судноплавна.

Історія[ред.ред. код]

Назва Потомак походить від алгонкінського виразу, що означає «лебедина річка». Першими з європейців тут біля 1570 р. побували іспанці. У 1608 р. річку описав і заніс на карту капітан Джон Сміт. Потім тут стали оселятися торговці з Вірджинії. Після утворення Меріленду (1634) річка стала основною транспортною артерією колонії. Під час Громадянської війни по річці проходила північно-східна межа Конфедерації південних штатів. Генерал південців Роберт Лі двічі перетинав Потомак, вторгаючись на територію Півночі.

Визначні пам'ятки[ред.ред. код]

Водоспад Грейт-Фоллз на Потомаку.

На берегах Потомаку, крім столиці США міста Вашингтон, розташовано багато історичних пам'яток, зокрема, колишній маєток Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон та Меморіал Джефферсона.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]