Трифінія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Потрійний стик)
Jump to navigation Jump to search
Кременецький щит. Стик кордонів України, Словаччини та Польщі
Tripoint of borders between Israel-Syria and Jordan.jpg

Потрійний стик, трифінія, трипойнт — пункт стику державного кордону трьох територіальних одиниць. Найчастіше до нього відносять стики державних кордонів трьох країн.

У переважній більшості випадків потрійний стик позначається на місцевості не тільки у вигляді прикордонного знаку, але й у вигляді монументів (прикладом може бути стик кордонів України, Росії та Білорусі та курган Дружби) та флагштоків.

Державний кордон України має кілька потрійних стиків, а саме:

  • Україна — Білорусь — Росія. Курган Дружби (хоча він і знаходиться повністю на території України, проте саме його прийнято вважати пунктом стику кордонів трьох держав).
  • Україна — Білорусь — Польща. Місцевість західніше українського села Кошари та білоруського села Ритець, територія Польщі при цьому починається на західному березі річки Західний Буг, трохи північніше хутора Дубнік.
  • Україна — Польща — Словаччина. Представлений Кременецьким щитом, який знаходиться на висоті 1221 метр над рівнем моря.
  • Україна — Словаччина — Угорщина. Місцевість біля села Соломоново.
  • Україна — Угорщина — Румунія. Місцевість біля сіл Фертешолмаш (Україна), Гарбольц (Угорщина) та Бечру Ноу (Румунія).
  • Україна — Румунія — Молдова.
    1. Місцевість на схід від українського сіл Мамалига, та на захід від молдовського села Крива, при цьому румунська територія представлена на правому березі річки Прут біля села Іванкеуць.
    2. Місцевість на захід від міста Рені (Україна) поблизу села Джурджулешти (Молдова) Обидва кордони на лівому березі Дунаю, а Румунський на правому, неподалік від міста Галац.

В Європі по два потрійних стики є лише на кордонах України-Румунії-Молдови, Франції-Андорри-Іспанії а також Австрії-Ліхтенштейну-Швейцарії.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]