Потрійний стик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кременецький щит. Стик кордонів України, Словаччини та Польщі

Потрійний стик (трифінія, трипойнт) — пункт стику державного кордону трьох територіальних одиниць. Найчастіше до нього відносять стики державних кордонів трьох країн.

У переважній більшості випадків потрійний стик позначається на місцевості не тільки у вигляді прикордонного знаку, але й у вигляді монументів (прикладом може бути стик кордонів України, Росії та Білорусі та курган Дружби) та флагштоків.

Tripoint of borders between Israel-Syria and Jordan.jpg

Державний кордон України має кілька потрійних стиків, а саме:

  • Україна - Білорусь - Росія. Курган Дружби (хоча він і знаходиться повністю на території України, проте саме його прийнято вважати пунктом стику кордонів трьох держав)
  • Україна - Білорусь - Польща. Місцевість західніше українського села Кошари та білоруського села Ритець, територія Польщі при цьому починається на західному березі ріки Західний Буг, трохи північніше хутора Дубнік.
  • Україна - Польща - Словаччина. Представлений Кременецьким щитом, який знаходиться на висоті 1221 метр над рівнем моря.
  • Україна - Словаччина - Угорщина. Місцевість біля села Соломоново.
  • Україна - Угорщина - Румунія. Місцевість біля сіл Фертешолмаш (Україна), Гарбольц (Угорщина) та Бечру Ноу (Румунія).
  • Україна - Румунія - Молдова. Місцевість поблизу села Мамалига (Україна), комуни Пелтініш (Румунія) та села Кріва (Молдова).

Характерною особливістю одного з потрійних стиків Державного кордону України є те, що він представлений двома різними точками стику кордонів одних держав, а саме існує 2 точки потрійного стику кордонів України, Румунії та Молдови.

Перша: місцевість на схід від українського сіл Мамалига, та на захід від молдовського села Крива, при цьому румунська територія представлена на правому березі ріки Прут біля села Іванкеуць.

Друга: місцевість на захід від міста Рені (Україна) поблизу села Джурджулешти (Молдова) Обидва кордони на лівому березі Дунаю, а Румунський на правому, неподалік від міста Галац.

В Європі по два потрійних стики є лише на кордонах України-Румунії-Молдови, Франції-Андорри-Іспанії а також Австрії-Ліхтенштейну-Швейцарії.