Поштовий літак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Keystone B-6 Армійського корпусу США, який використовувався як поштовий літак, 1934.
1920-ті, Boeing Model 40 — поштовий літак.

Поштовий літак — літак, призначений для перевезення пошти.

Літаки, призначені виключно для транспортування пошти, були найбільш поширені до Другої світової війни. У зв'язку з тим, що перші комерційні літаки були мало пристосовані до перевезення великих вантажів і надто дорогими для обслуговування будь-яких служб перевезення пасажирів економ-класу, головна цивільна роль літака полягала в тому, щоб перевозити поштові відправлення швидше, ніж це робить наземний транспорт.

Літаки, що перевозили пошту, мали на фюзеляжі спеціальну офіційну емблему.

З кінця 40-х років поштові літаки ставали все менш поширеними в авіації, оскільки зростаючі розміри літаків та зростання попиту на авіаперевезення сприяли суміжному використанню цього виду транспорту.

Поштові оператори та компанії з вантажоперевезень, такі як «UPS», «DHL», «FedEx Express» тощо мають власний авіафлот, який виконує роль поштових літаків, які окрім пошти можуть перевозити і великогабаритні чи сипучі вантажі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Wolfgang Lehmacher: Wie Logistik unser Leben prägt: Der Wertbeitrag logistischer Lösungen für Wirtschaft und Gesellschaft. Springer-Verlag, 2013, ISBN 978-3-8349-4296-8
  • Peter Kuckuk, Hartmut Pophanken, Klaus Schalipp: Ein Jahrhundert Luft- und Raumfahrt in Bremen: Von den frühesten Flugversuchen zum Airbus und zur Ariane, BoD, 2015, ISBN 978-3-95494-071-4
  • Kurt Tucholsky: Verkehr über dem Haus, 1931 (online bei zeno.org)