Пошуковий маркетинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пошуковий маркетинг — один з інструментів інтернет-маркетингу.[1]

Опис[ред. | ред. код]

Пошуковим маркетингом можна назвати комплекс заходів, що спрямований на збільшення відвідуваності сайту його цільовою аудиторією з пошукових машин.[2][3]

До методів відносяться всі способи, які вирішують подібну задачу, починаючи від прямого залучення цільового трафіку посиланнями з менш релевантних сайту місць, закінчуючи роботами всередині сайту, що забезпечують збільшення релевантності сайту для своєї ЦА. Тим самим збільшується видимість сайту в пошукових системах за рахунок переранжування результатів видачі на користь цього сайту по ключових запитах).

По суті, пошукової маркетинг займається перерозподілом трафіку в інтернеті з місць менш релевантних запиту в місця з більшою релевантністю.

Мета[ред. | ред. код]

Основною метою використання інструментів Інтернет-маркетингу є залучення покупця на сайт, який виступає, як рекламний майданчик з просування товарів і послуг на ринку.

Продумане його використання відкриває власнику необмежені можливості в успішній конкуренції на ринку, а отже і збуті продукції.

Зазвичай пошук товару в мережі Інтернет починається з запиту в пошуковій системі. Відповідний дизайн дозволяє сайту не загубитися в неймовірно величезному океані Мережі, а з'явитися в пошуковій системі на вимогу того чи іншого відвідувача. Пошуковий маркетинг — це просування веб-сайту для залучення на нього людей, які цікавляться конкретними продуктами чи послугами.

Технології[ред. | ред. код]

  • Контекстна реклама — поширення інформації про сайт або компанії в пошукових системах шляхом розміщення контекстних рекламних оголошень за обраними словами.
  • Пошукова оптимізація (просування сайту, оптимізація сайту, пошукова оптимізація, SEO) — сукупність дій по зміні сайту і елементів зовнішнього середовища з метою отримання високих позицій в «природних» результатах пошуку по заданих запитах.

Прикордонний випадок пошукової і контекстної реклами — розміщення рекламних оголошень в результатах пошуку за тематичним сайту-рекламного майданчика. Варто мати на увазі, що цими технологіями пошуковий маркетинг не вичерпується. Окрім класичного SEO працюють новіші техніки: пошуковий маркетинг під соціальні мережі (Social media optimization) і під відео (Video search marketing).

Особливості[ред. | ред. код]

В цілому для пошукового маркетингу характерні наступні риси:

  • робота під конкретні запити (ключові слова);
  • зв'язок з пошуком (пошукові системи, пошук сайтом);
  • врахування контексту (тематики рекламного майданчика та ін.).

Безпека[ред. | ред. код]

У зв'язку з тим, що пошуковий маркетинг використовується величезною кількістю сайтів для залучення нових клієнтів і користувачів, фільтрувати кожен сайт вручну неможливо. Тому у пошукових систем є автоматизовані інструменти для перевірки оголошень контекстної реклами і сайтів в пошуковій видачі щодо зараження і протиправного чи забороненого контенту.

Найпоширенішими інструментами є Google Safebrowsing і Яндекс Safebrowsing, які перевіряють кожен сайт в пошуковій видачі на шкідливий код. У разі його виявлення, пошукові системи блокують веб-сайт від подальшої появи в пошуковій видачі, позначаючи сайт як загрозливий безпеки комп'ютера, що тягне різке зниження переходів з пошукових систем.

Сайт позначений пошуковими системами як небезпечний, не може бути посадкової сторінкою рекламних оголошень контекстної реклами і знижується або повністю виключається з пошукової видачі.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. What Is Search Marketing? (en-US). Процитовано 2016-06-24. 
  2. The State of Search Engine Marketing 2006 (en-US). 2007-02-08. Процитовано 2016-06-24. 
  3. Does SEM = SEO + CPC Still Add Up? (en-US). 2010-03-04. Процитовано 2016-06-24.