Пояс для панчіх

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рожевий пояс для панчіх

Пояс для панчіх — деталь нижньої жіночої білизни — пояс, до якого кріпляться панчохи.

Пояс для панчіх — результат еволюції шос (колгот-панчіх, характерних для пізнього Середньовіччя, які носили як чоловіки, так і жінки). Шоси виготовлялися з нееластичних тканин (льон, сукно) і не могли триматися самостійно: було необхідно використовувати підв'язки або прив'язувати шоси до пояса. З розвитком моди підв'язка стала самостійним предметом одягу (в сучасних панчохах прийняла форму силіконової смуги, що тримає панчоху на нозі)[1], пояс для панчіх довгий час був суміщений з корсетом, що до 30-их років XX століття став неодмінною деталлю гардероба, пізніше — прикрашеною мереживною стрічкою.

Останнім часом мода на висоту панчіх, гетр і шкарпеток змінюється. Стають більш модними короткі панчохи, і пояс для панчох знову стає потрібною деталлю гардероба. Відповідно до моди змінюється кількість гумок, що підтримують панчохи, змінюється дизайн гумок і безпосередньо пояса. В даний час в моді чорні напівпрозорі панчохи вище коліна як з поясом, так і без нього[2].

Пояс для панчох зазвичай використовується як фетиш, як для залучення сексуальної уваги, так і для розвитку впевненості у власній сексуальності[3].

Примітки[ред. | ред. код]