Православ'я в Республіці Корея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Православна єпархія

Seoul St.Nicholas Cathedral.jpg
Основні дані
Заснована 19 століття

d

Православ'я в Республіці Корея - християнська деномінація в Південній Кореї, яка розвинулася в країні з XIX століття, завдяки місіонерській діяльності Російської православної церкви і Російській духовної місії в Кореї.

На 2011 рік кількість православних в Південній Кореї оцінювався в 3 тисячі чоловік, що становило близько 0,005% населення країни.

Історія[ред. | ред. код]

Давні роки[ред. | ред. код]

Історія православ'я в Кореї Почаїв з ВСТАНОВИВ указом Святійшого Синоду від 2-4 липня 1897 року Російської духовної місії, у завдання котрого входило Піклування про москалів православних, # Котре # проживати на Корейськім півострові, а такоже проповідь Православ'я серед місцевого населення. Визначення роль у створенні Місії зіграв факт масового переселення корейців напрікінці XIX - початку XX віків на терен Російської імперії. У січні 1897 року в Сеулі проживало при 120 москалів СЛУЖБОВЦІВ # і 30 православних російських корейців. 17 квітня 1903 року відбулося Урочисте освячення церкви на честь святителя Миколи Чудотворця (Чон-дон) у центрі Сеула.

З моменту японської окупації Кореї, діяльність церкви зазнавала різні труднощі. Під час російсько-японської війни церква була закрита. До початку революції крім церкви в Сеулі, Корейська Місія мала п'ять парафій в провінції, з кількома сотнями християн корейців. Однак місія зазнала лиха, в зв'язку з втратою засобів до існування. Частина майна була продана, частина здана в оренду. У цих важких умовах була надана підтримка від іновірних: від глави Місії Англіканської Церкви єпископа Марка Троллопа і піонера російської торгівлі в Кореї іудея Мойсея Якимовича Гінсбурга. Крім того, невелику допомогу надавало Російське посольство в Токіо, яке працювало до 1925 року. У 1937 році в маєтку Ю. М. Янковського «Новина», розташованому у порту Чхонджин, був побудований Воскресенський храм для російських емігрантів, які приїздили в Північну Корею з Манчжурії на літо. До періоду 1936-1939 рр. відносяться спроби відродження місіонерської діяльності на території Кореї. У 1936 році було організовано будівництво церкви-каплиці в ОМПО (Північна Корея). Однак починаючи з 1940 року Японська адміністрація послідовно виганяла проповідників з Кореї і в 1941 році повністю заборонила православні богослужіння на корейській мові. Після закінчення війни і окупації Кореї в 1945 році почалося утиск християн на півночі, яке контрастувало з підтримкою американцями християн на півдні і таким чином викликало «релігійну еміграцію» на південь.

Після Другої світової війни[ред. | ред. код]

У повоєнні роки Російська Місія розгорнула діяльність на Півдні. Однак, присутність радянського консульства в безпосередній близькості до Місії, а також чутки і скандал, пов'язаний з відвідуванням членів посольства Собору Св. Миколая, призвело до того, що в 1949 році в результаті силового захоплення Місії, підтримуваного американською адміністрацією, останній російський начальник Духовної Місії в Сеулі архімандрит Полікарп (Приймак) був змушений покинути Південну Корею. Що залишився священик в Місії Олексій Кім Ий Хан пропав безвісти на початку Корейської війни. З введенням контингенту військ ООН прибув православний капелан грек архімандрит Андрій (Халкілопулос)

13 серпня 2006 року було освячено храм на честь Живоначальної Трійці в Пхеньяні. Під час будівництва храму в Московській Духовній Академії і Семінарії проходили богословську підготовку кілька північнокорейців, двоє з яких були висвячені в священний сан і в даний час несуть служіння.

На запит посольства РФ в 2009 році про ділянку землі для побудови церкви в Сеулі прийшла відмова. Відповідно до твердження газети «Корея Таймс» місце, яке вимагається посольство знаходиться поруч з історичним будинком Російської Дипломатичної Місії, де в 1896-1897 рр. переховувався король Кореї з моменту японського перевороту і керував країною.

Підпорядкування[ред. | ред. код]

З дня заснування до 1908 року Корейська місія перебувала у віданні Санкт-Петербурзької єпархії, а з 1908 по 1921 рік - у веденні Владивостоцької єпархії, з 1921 по 1944 рік у веденні Токійської єпархії, з 1944 року - у веденні Харбинской і Східно-Азіатської єпархії .

Після закінчення Другої світової війни указом Патріарха Московського і всієї Русі Алексія I від 27 грудня 1945 року була підтверджена перебування місії в веденні Московського Патріархату. Російська духовна місія в Кореї продовжувала свою діяльність аж до 1949 року, коли південнокорейська влада видворили з країни останнього главу місії архімандрита Полікарпа, а її майно заарештували. У 1953 році грецький архімандрит в Південній Кореї приступив до реорганізації існуючого приходу в Сеулі.

У 1955 році збереглися парафії, які не мали в ті роки можливості контактів з Російською православною церквою, перейшли в юрисдикцію Константинопольського Патріархату, а майно Руської духовної місії після Корейської війни були підпорядковані Американському архієпископу (1955 рік), а з 1970 року - Австралійсько-Новозеландської митрополії .. Рішенням Синоду Вселенського Патріархату 20 квітня 2004 року на території Кореї була утворена окрема Корейська митрополія, першим головою якої був призначений єпископ Сотір (Трамбас), який прослужив в Кореї бол її 30 років в сані архімандрита і єпископа. У травні 2008 року на посаді глави Корейської митрополії митрополита Сотирія змінив митрополит Амвросій (Зографос), до тих пір ніс служіння в Кореї більше 10 років.

З 2000 по 2011 рік російськомовний прихід храму в честь преподобного Максима Грека, розташований на території кафедрального собору святителя Миколая в Сеулі, за угодою між Константинопольським і Московським патріархатами окормлявся ієромонахом Феофаном (Кімом), а з його від'їздом до Росії, з 2012 року окормляється протоієреєм романом Кавчак, українським священнослужителем Константинопольського патріархату.

Юрисдикції[ред. | ред. код]

Константинопольський патріархат[ред. | ред. код]

Корейська митрополія, за даними 2007-2008 років, складається з 7 парафій, що становить в цілому 25 церков і каплиць, 9 священиків і 2 дияконів.

Московський патриархат[ред. | ред. код]

У листопаді 2018 митрополит Іларіон (Алфєєв) заявив про намір Московського патріархату заснувати прихід в Сеулі.[1]

26 лютого 2019 Священний синод Московського патріархату утворив Корейську єпархію в межах Корейської Народно-Демократичної Республіки та Республіки Корея з титулом єпархіального архієрея «Корейська».[2]

9 липня 2019 року на засіданні Священного Синоду було прийнято в юрисдикцію Російської Православної Церкви наступні парафії:

  1. прихід Воскресіння Христового в Сеулі
  2. прихід Різдва Пресвятої Богородиці в Пусані

Російська православна церква закордоном[ред. | ред. код]

Місія підпорядковані Сіднейської і Австралійсько-Новозеландської єпархії. Адміністратором місії є священик Павло Канг.

  • Свято-Троїцький Скит і Храм Св. Праведниці Анни, м Самчхок, провінція Канвондо. Корейська Православна Mіссія, Громада Різдва Пресвятої Богородиці, м Куми, провінція Кенсан-Пукто.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. РПЦ из-за действий Константинополя направит священника в Южную Корею. РИА Новости. 23 листопада 2018. Процитовано 14 грудня 2018. 
  2. Образованы епархии в составе Патриаршего экзархата в Юго-Восточной Азии. patriarchia.ru. Патриархия.ru. 26 лютого 2019. Процитовано 28 лютого 2019.