Православне кладовище у Варшаві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Могили солдатів УНР
Пам'ятник жертвам Голодомору в Україні

Православне кладовище у Варшаві (пол. Cmentarz Prawosławny w Warszawie, Cmentarz Prawosławny na Woli) — кладовище, що знаходиться у Варшаві на вулиці Вольській 138/140, один з найстаріших некрополів у місті. Серед тисяч поховань значна кількість має художню цінність. Цвинтар займає територію в 13,3 га.

Кладовище було засновано в середині XIX століття царським указом для православних віруючих, які проживали тоді у Варшаві. Одним з найцікавіших поховань є могили українських вояків. Тут покояться герої українсько-радянської війни 19181921, зокрема: генерал-хорунжі Марко Безручко і Всеволод Змієнко, також багато інших українських офіцерів й солдатів часів УНР.

Також поховані Сократ Іванович Старинкевич (президент Варшави 18751892), сім'я Шелехова (Істомінових) — варшавських купців.

У центральній частині цвинтаря розташований пам'ятник жертвам Голодомору в Україні створений Геннадієм Єршовим та відкритий в 2009 році.

Ha кладовищі також поховані православні священики часу Царства Польського (18151915), будівельники варшавського Палацу культури і науки (19521955).

На території кладовища знаходяться два храми: православна Церква Святого Іоанна Лествичника у Варшаві і католицький костел св. Лаврентія, який у XIX сторіччі був перебудований в церкву Володимирської ікони Божої Матері.

Видатні особистості, що поховані на кладовищі[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • K. Mórawski: Warszawskie cmentarze. Przewodnik historyczny. Warszawa: Wydawnictwo PTTK «Kraj», 1991.