Пралая

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм» Hindu swastika

Матс'я захищає Ману та сімох мудреців у час останньої пралаї

Прала́я (санскр. प्रलय, pralaya IAST, «руйнування») - в космології індуїзму - період відсутності активності у Всесвіті, який настає після кожної Манвантари. Триває 4320 млн земних років. Також називається "ніч Брахми" і триває стільки ж як "день Брахми" - кальпа.

Пралайя - у індуїстській космолоґії, є еонічній термін для Розчинення, який визначає різні періоди часу, протягом якого, не є ситуація активність зберігається, як у різних форматах або контекстах. Слово Махапралайа означає Велике Розчинення. Під час кожної пралайі, нижні десять сфер (лок) руйнуються,[1] а вищі чотири сфери, в тому числі Сат'я-лока, Тапа-лока, Джана-лока, і Махар-лока зберігаються. Під час кожної Махапралайі усі 14 сфер (світів, рівнів) піддаються руйнуванню.

У Санкх'я філософії, один з шести шкіл класичної індійської філософії, Пралайя означає «неіснування», стан матерії, досягнутий при повній рівновазі трьох ґун (принципи матерії) матеріяльної природи. слово пра-Лайа походить від санскритського означає «розчинення» або розширення «реабсорбції, руйнування, знищення або смерть».

Махапралая (санскр. महाप्रलय, Mahâ-pralaya, «велика руїна») - повне руйнування Всесвіту (після закінчення махакальпи) зі смертю творця Брахми, яке відбувається кожні 100 років Брахми (311 040 млрд земних років).

Всі істоти в цьому всесвіті також і Чатурмукха Брахма та інші боги керовані часом. Вони створюються, живуть і руйнуються Верховною і могутньою істотою, хто не має народження або смерті.

Це руйнування чотирьох типів:

(1) Нітйа Пралайя (2) Найміттіка Пралайя (3) Маха Пралайя і (4) Ат'янтіка Пралайя.

Нітья Пралайя є сон або розширення їх , смертей.

Найміттіка Пралайя це кінець одного дня Брахми , коли всі три світи (Бхух: , Bhuvaha: і Суваха:) розпадаються.

Маха Пралайя це великий потоп в кінці віці одного Брахми , який складається з 100 Brahmic років ( 365 раз 2.000 ChaturYugas ) .

Aatyantika Пралайя є "остаточним звільненням або досягнення порятунку Дживан , після чого Дживан не попадає знову в лещатах карми , або твердої мотузки самсари. Тому змінний проміжок часу зумовлений практикою різні види йог або Прапатті .

Після цих визначень одиниць Каала і відведений з тривалості життя людей і богів , ми приходимо до концепції Каала в Нітья вібхуті або Шрі Вайкунтам . Так , Kaala всюдисущий, він повинен бути в Шрі Vaikuntam також . Тим не менш, він не володіє такими ж повноваженнями , як і в Ліла вібхуті або фізичного Всесвіту , яка служить в якості ігрової площадки для Шріман Нараяни . Kaala в Шрі Vaikuntam безсила і , отже, не призводить до зростання , розпаду або руйнування будь-якої речі . Тому все, що є вічне існування . Kaala корисно їсти тільки ", щоб описати одну дію , як проходить до або після іншого . Наприклад , у службі , що Muktas зробити , щоб Шріман Нараяне , вони дають ванну ( Снан ) в точці часу попереднього тому, в якому вони пропонують харчування ( бходжана ) . Це весь день там назавжди , і немає ніякого поділу на день і ніч. Kaala знаходиться під контролем Шріман Нараяни і він маніпулює ним і використовує як інструмент у забезпеченні модифікації різних об'єктів в Ліла Вібхуті".

Література[ред.ред. код]

  1. B. K. Chaturvedi (2004). Shiv Purana. Diamond Pocket Books. с. 124. ISBN 8171827217. 

Посилання[ред.ред. код]

Індуїзм Це незавершена стаття про індуїзм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.