Прапор Єгипту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
FIAV 110110.svg Співвідношення сторін: 2:3

Державний прапор Державний прапор Єгипту складається з трьох рівних горизонтальних смуг: червоної (зверху), білої і чорної. У центрі білої смуги зображена національна емблема (щит, на якому зображений золотий орел, який тримає сувій з назвою країни арабською мовою).

Символіка[ред.ред. код]

Червоний колір прапора співвідноситься з часовим відрізком до 1952 року, коли при владі перебували військові. У той час Єгипет воював проти Британського диктату. Білий символізує революцію 1952 року, яка поклала край монархії без кровопролиття. Чорний колір означає припинення правління Британії над Єгиптом.

Історія[ред.ред. код]

  • Єгипетське королівство

Перший національний прапор Єгипту був прийнятий відповідно до Королівського Декрету в 1923 році, коли Єгипет здобув умовну незалежність від Великобританії в 1922 році. Прапор був зеленого кольору з білим півмісяцем і трьома зірками посередині.

  • Об'єднана Арабська Республіка

У 1958 році президентським декретом був затверджений новий прапор для Об'єднаної Арабської Республіки, яка тоді об'єднувала Сирію і Єгипет. Новий прапор містив три кольори — червоний, білий з двома зеленими зірками посередині і чорний.

  • Республіка Єгипет

У 1972 році зірки були замінені золотим яструбом. У 1984 році яструб був замінений золотим орлом.

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Прапор Єгипту