Прапор Балеарських островів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Балеарських островів
Прапор Балеарських островів
Використання
FIAV 110000.svg FIAV normal.svg
Пропорції 3:5
Затверджений 1983
Дизайн Чотири червоні смуги на жовтому фоні і білий замок з п'ятьма вежами на фіолетовому тлі в лівому верхньому куті
Кольори
жовтий
червоний
білий
Тип Державний
Приналежність Балеарські острови

Прапор Балеарських островів у Вікісховищі?

Прапор Балеарських островів - офіційний прапор автономного співтовариства Іспанії, розташованого на однойменному архіпелазі в Середземному морі. Прапор затверджений в 1983 році на основі Саньєри - прапора Королівства Арагон, частиною якого протягом довго часу були Балеарські острови.

Іcторія[ред. | ред. код]

Офіційно Прапор включений в Статут Автономного співтовариства Балеарські острови обмеженим законом 2/1983 від 1 березня 1983 року. Пізніше в Статут вносилися поправки законами 9/1994 і 3/1999, які не торкнулися структуру прапора.

Стаття 6 Статуту Балеарських островів свідчить, що Прапор алеарських островів складається з історично обумовлених відмітних символів: чотири червоні смуги на жовтому фоні і білий замок з п'ятьма вежами на фіолетовому тлі в лівому верхньому куті. При цьому кожен острів може мати свій власний прапор і відмітні символи, затверджені радою острова.

Статут не визначає конкретні відтінки кольорів прапора, тому жовтий, червоний і фіолетовий можуть відрізнятися на різних прапорах. Також Статутом не закріплена чітка конструкція замка і його виконання може суттєво відрізнятися на різних прапорах. Як правило замок представляють як стіну, на якій п'ять веж йдуть в ряд і центральна трохи вище за інших.

Проект Статуту автономії Балеарських островів 1931 року, написаний у роки Другої Іспанської Республіки, але в кінцевому результаті не затверджений, свідчив, що прапором спільноти стане древній прапор Королівства Мальорка. Нинішній прапор Балеарських островів не відповідає правилам геральдики [1]

Примітки[ред. | ред. код]