Прапор Всевеликого війська Донського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всевеликого війська Донського
Всевеликого війська Донського
Використання
FIAV 111111.svg FIAV normal.svg
Пропорції 1:1,6
Затверджений 1918 року
Дизайн Синьо-жовто-червоний триколор
Кольори
синій
жовтий
червоний
Тип Державний

Прапор Всевеликого Війська Донського являє собою прямокутне полотнище з рівновеликими горизонтальними смугами: верхня смуга — синього кольору, середня — жовтого кольору і нижня — червоного кольору. Співвідношення ширини прапора до його довжини 1:1,6.

Історія[ред. | ред. код]

4 травня 1918 року на засіданні «Кола порятунку Дону» були прийняті Основні закони Всевеликого Війська Донського. У законах обумовлювалася і символіка Дону:

« ст.48. Три народності здавна живуть на донський землі і складають корінних громадян Донської області - донські козаки, калмики і російські селяни. Національними кольорами їх були: у донських козаків - синій, волошковий, у калмиків - жовтий і у росіян - червоний. Донський прапор складається з трьох поздовжніх смуг рівної ширини: синьої, жовтої та червоної.

ст.49. Відновлюється старовинна печатка і герб Донського війська, що зображує пронизаного стрілою оленя.[1]

»

Донський козачий прапор вперше був піднятий над Новочеркаському в травні 1918 р До цього у донських козаків були лише військові прапори, подаровані російськими царями. Прапор 1918 був символом незалежної держави Всевелике Військо Донське. Всього два роки проіснувало воно, давши козакам триколор. Якщо прапор Російської держави (під якою воювали білогвардійці) символізував єдність трьох слов'янських народів: російського, білоруського, українського, то прапор Дона символізує єдність, що проживають в краї, козаків, калмиків і росіян. Синій - козацтво. Жовтий - калмики, теж включені в козачий стан. І червоний колір - все іногородні (українці, росіяни, німці, вірмени)...

Сучасність[ред. | ред. код]

У листопаді 1990 року в Ростові-на-Дону відбувся з'їзд козаків Дону. За підсумками було вирішено утворити Союз козаків області Війська Донського. На з'їзді були відновлені традиційні символи Війська Донського: донський прапор встановленого зразка, також і донський герб і гімн козацтва.

Прапор Всевеликого Війська Донського ліг в основу прапора Ростовської області.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Михаил Астапенко. История донского казачества. — ООО "Донский издательский дом", 1999-01-01. — 536 с. — ISBN 9785876882486.

Джерела[ред. | ред. код]